Madara, Genoveva
2022. gada 09.augusts

Esam informēti, zinoši, atbildīgi, motivēti!

21.VI

Darba sezona skolēniem jau sākusies (ziņa/aktualitāte)

Kebabnīcas KasTe īpašniece Agnese Dubrovska (no kreisās) ir gandarīta par Elīnas Krūmiņas ieguldījumu uzņēmumā

Arī šovasar skolēniem ir iespēja piepelnīties, iegūt jaunas iemaņas un darba pieredzi. Valsts atbalstītajā nodarbinātības pasākumā vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs var iesaistīties skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot). Darba devējam mācību iestāžu audzēkņus ir tiesības nodarbināt no viena līdz pat diviem mēnešiem. 

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Cēsu filiāles Limbažu Klientu apkalpošanas centra vadošā nodarbinātības organizatore Baiba Boldāne-Platace informēja, ka šogad vasaras nodarbinātībai pieteikušies 18 darba devēji un nodrošināts būs 170 darbavietu. NVA mājaslapā elektroniskā reģistrācija tika uzsākta maija sākumā un tā turpināsies līdz pat 15. augustam. Atbilstoši apkopotajai informācijai jūnijā vasaras darbus sāka 46 strādāt gribētāji, bet augustā to būs nedaudz vairāk – 62. Nodarbinātības organizatore norāda, ka, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, reģistrēto pieteikumu skaits ir samazinājies, šogad nodarbinātības pasākumam reģistrējušies 147 skolēni. Visvairāk darbavietu piedāvā Limbažu novada pašvaldība, vasaras mēnešos nodarbinot 74 bērnus. SIA Madara 93 strādāt varēs 21 vasaras darbu veicējs, bet Staiceles futbola centrā nodarbinātības pasākumiem atvēlētas deviņas darbavietas. Pārējie darba devēji plāno nodarbināt 1–5 skolēnus. Lielākā daļa darbavietu ir tirdzniecībā, ēdināšanā un teritoriju sakopšanā – skolēniem iespējams strādāt par pārdevēja palīgiem, preču izvietotājiem, klientu apkalpošanā ēdināšanas jomā, ir arī sekretāra-lietveža un pārdevēja-kasiera darbs. 

Salacgrīvā skolēniem darbavietas nodrošina divi uzņēmumi – kebabnīca KasTe un veikals Maxima X

Alojiete Elīna Krūmiņa par savu darbavietu jau otro vasaru izvēlējusies kebabnīcu KasTe, kur viņa pavadīs gan jūniju, gan jūliju. – Esmu mēģinājusi pastrādāt arī citās vietās, bet sapratu, ka monotons darbs man nav īsti piemērots. Patīk strādāt ar cilvēkiem un pašai šķiet, ka darba vienkāršākā daļa ir apkalpot un sagaidīt klientus ar smaidu, – par pieredzi kebabnīcā stāsta Elīna. Strādājot, viņa iemācījusies būt disciplinēta un precīza, kas no sākuma neesot bijis tik viegli. Elīna teic, ka atrast darbu Alojā esot daudz grūtāk, bet viņai paveicies, jo vecvecāki dzīvo netālu no Salacgrīvas. Ieraugot kebabnīcas sludinājumu sociālajā vietnē Facebook, meitene bija pārliecināta, ka jāizmanto iespēja un jāpamēģina. – Sazinājos, aizsūtīju CV, atbraucu uz pārrunām un nākamajā mēnesī jau sāku strādāt. Kolēģi man ir ļoti jauki un jau pirmajās dienās ātri iejutos kolektīvā un jaunajā vietā. Iegūtā pieredze man palīdzējusi saprast, ka nākotnē noteikti gribētu strādāt ar cilvēkiem, – stāsta Elīna. Vasaras beigās viņa plāno atpūsties un nopelnītā naudiņa noderēs ilgi gaidītajam ceļojumam uz Malagu, Spāniju.

Par iespēju nodarbināt jauniešus vasarā atzinīgi izteicās kebabnīcas īpašniece Agnese Dubrovska, kurai izveidojusies veiksmīga sadarbība ar NVA speciālisti Vandu Purmali. – Pirmajā gadā bērnu bija diezgan daudz un saprast visas nianses nemaz nebija tik viegli. Tāpēc ir labi, ka NVA varam saņemt visu nepieciešamo atbalstu. Tagad mums ir iestrādes un darbs ar dokumentiem vairs neliekas tik sarežģīts. Iesaku arī citiem uzņēmējiem iesaistīties vasaras nodarbinātības pasākumā. Plašāk skatoties, tas ir ieguldījums jauniešu nākotnē, – teic A. Dubrovska. Ar prieku viņa atceras savu pirmo darba pieredzi Elmāra Taņņa restorānā Čarlstons, kur strādājusi brīnišķīgā komandā. Tur arī pati sapratusi, ko nozīmē darīt darbu ar prieku. – Ar skolēniem ir tā, ka visi ļoti grib strādāt, bet tā patika beidzas brīdī, kad reāli kaut kas jāsāk darīt. Tagad ir izkristalizējušies paši labākie – meitenes, kuras pie mums atgriezās arī šogad. Tas priecē, jo esam sastrādājušies un varam darboties kā viena komanda. Jāatzīst, ka skolēni ienes jaunas vēsmas un palīdz attīstīties arī mums kā uzņēmumam, – stāsta kebabnīcas īpašniece. Viņai ir svarīgi, lai skolēni iegūst ne tikai prasmes, bet turpmākajā dzīvē līdzi paņem pozitīvo komandas darba pieredzi.

Nodarbinātības pasākumu vairākus gadus atbalsta veikals Maxima, Salacgrīvā, kurā jau otro vasaru darbojas Annija Migliņa. – Strādāšu jūnijā un jūlijā, bet augustā atpūtīšos. Darbdiena man sākas astoņos no rīta, bet četros pēcpusdienā jau dodos mājās. Protams, ir arī pusdienlaiks un brīdis atpūtai. Mans uzdevums ir kārtot veikala plauktus – rūpniecības un ķīmijas preces, kā arī kosmētiku. Ja nepieciešams, palīdzu arī ar citiem darbiņiem, – stāsta Annija. Jaunā meitene veikalā strādā kopā ar mammu Ilutu Migliņu. Līdz ar to iejusties kolektīvā bijis diezgan viegli. – Veikalā strādājot, esmu sapratusi, ka man patīk darbs ar cilvēkiem. Jāatzīst, ka vairāk jāpiestrādā pie krievu valodas. Ir klienti, kuri latviski nesaprot, un tad jūtu, ka manas valodu zināšanas nav pietiekamas. Reizēm gadās izmantot arī angļu valodu, kas man padodas labāk, – atklāj Annija. Viņas mamma Iluta apliecina, ka strādāt vasaras mēnešos pamatā bijusi meitas izvēle. Darbs ar cilvēkiem, atbildības uzņemšanās un uzdoto pienākumu apzinīga izpilde – tā meita veikalā iegūstot dzīvei noderīgu pieredzi. – Kopā mums sanāk strādāt reti, jo man ir maiņu darbs, bet Annijai noteiktas stundas. Esam vienojušās, ka darbā esam kolēģes un katra veicam savus uzdevumus, – stāsta Iluta. 

Savukārt veikala Maxima darbiniece Pārsla Amoliņa atzīst, ka skolēnu nodarbinātība ir liels atbalsts. Bērni esot apķērīgi, izveicīgi, viņi ātri mācās. Tā kā vasaras mēnešos palielinās klientu skaits, preču piegādes apjomi un sākas atvaļinājumu laiks, papildu darbinieki ļoti noder un pavisam noteikti atvieglo darbu veikalā.

Ivitas RENCES teksts un foto

Esi moderns!

Aptauja

Vai gatavojaties apkures sezonai?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu karikatūra 3
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 7

Ieraudzīju – nobildēju