Astrīda, Astra
2022. gada 16.augusts

Esam informēti, zinoši, atbildīgi, motivēti!

21.VI

Bīriniešus uztrauc iespējamā skolas ēkas pārdošana (ziņa/aktualitāte)

Bīriņu skola kā mācību iestāde tika slēgta pirms vairāk nekā 15 gadiem. Tomēr pati ēka un ap to esošā teritorija vietējiem joprojām ir nozīmīgs sabiedriskais centrs, kur pulcēties un rīkot dažādas aktivitātes. Bīriņos reģistrētās biedrības Kopā ir spēks pārstāve Agnese Zālamane pastāstīja par bīriniešus nepatīkami pārsteigušo faktu, ka nesen ēkā ieradušies nekustamā īpašuma vērtētāji. Iedzīvotāji uztraucas, vai tikai pašvaldība neplāno īpašumu pārdot, pat neapspriežoties un nerēķinoties ar ciema, kurā tomēr dzīvo gana daudz ļaužu, viedokli.

Viņiem šis nams un teritorija ap to ir svarīgi. Ar to saistās arī vairākas praktiskas ieceres, piemēram, perspektīvā iespēja nomāt darbnīcu telpas, uzstādīt trenažierus, tāpat sakopt sporta laukumus, labiekārtot apkārtni u.c. Daļu no minētā vietējie entuziasti jau dara saviem spēkiem. Tāpat darbu paveikšanai cenšas piesaistīt projektu finansējumu. Kopā ir spēks pārstāvji pašvaldībai adresētā iesniegumā par ēkas nodošanas projektēšanai termiņiem interesējās jau februārī. Viņiem bija svarīgi saprast, vai nepieciešams ieguldīt līdzekļus pagaidu apkures ierīkošanai, lai nams neaiziet postā un to varētu izmantot līdz rekonstrukcijai. Martā saņemta atbilde, ka tābrīža finasiālā situācija projektēšanu uzsākt neļauj, tomēr Attīstības un plānošanas nodaļa seko līdzi iespējām piesaistīt finansējumu šādu ēku pārbūvei. Ja tādas radīsies, darbi tikšot uzsākti. 

Biedrībā pieļauj, ka ēkas novērtējums, iespējams, nepieciešams projektēšanas nolūkā, lai aplēstu nepieciešamos ieguldījumus. Tālab skaidrības labad jūnija sākumā tā ar šo jautājumu rakstveidā vērsās arī pašvaldībā.

Tikmēr Limbažu novada pašvaldības izpilddirektors Artis Ārgalis apstiprināja, ka pašvaldība patiešām ir pasūtījusi kopumā vairāk nekā 20 tai piederošu īpašumu, tostarp arī Bīriņu skolas, novērtējumu. Vismaz viņam kā izpilddirektoram, plānojot turpmākos darbus un tiem nepieciešamo budžetu, tāds noteikti ir vajadzīgs. Rezultāti, kas gan vēl nav saņemti, vienlaikus sniegs priekšstatu arī par īpašuma tirgus (tātad potenciālo pārdošanas) cenu. – Tomēr pārdot ir iespējams tikai ar domes lēmumu. Par to šobrīd nav nedz domāts, nedz arī šis jautājums virzīts uz domes sēdi, – iedzīvotāju bažas par īpašuma atsavināšanas plāniem centās kliedēt A. Ārgalis.

Papildus tam viņš arī paskaidroja, ka pat tad, ja dome tomēr izšķirtos par minētā objekta pārdošanu, šim lēmumam jebkurā gadījumā būtu jānāk komplektā ar piedāvājumu, kā vietējai sabiedrībai nodrošināt, piemēram, bibliotēkas pakalpojumus, tāpat saieta namu, bērnu rotaļu laukumiņus. Bez tiem iedzīvotāji noteikti nepaliks.

Tāpat izpilddirektors norādīja, ka šādā gadījumā vispirms būs izpēte, priekšlikumi un idejas, kā un ko labāk darīt, to apspriešana. Un tikai pēc tam lēmuma pieņemšana. – Aizmuguriski nekas nenotiks! – solīja amatpersona. Viņaprāt, plānus attiecībā uz jebkuriem publiskajiem objektiem jāapspriež ar sabiedrību. Līdzīgu principu ievēro arī pagastu pakalpojumu sniegšanas centru vadītāju atlases konkursos, kad pašvaldība organizē tikšanās ar kandidātiem un iedzīvotāji var uzdot jautājumus un iesaistīties diskusijās par aktuālajiem jautājumiem. Konkrētajā gadījumā attiecībā uz Bīriņu skolas ēku un turpmāku sabiedrisko funkciju nodrošināšanu ciemā un tuvējā apkārtnē dzīvojošajiem viņam ir savs redzējums un vairākas iniciatīvas. Tās viņš ir iecerējis bīriniešiem izklāstīt arī klātienē.

Ieva OZOLA 

Esi moderns!

Aptauja

Vai protat dzīvot taupīgi?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Karikatūra 1
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Karikatūra 2
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu tautasdziesmas 4

Ieraudzīju – nobildēju