Rauls, Rodrigo
2021. gada 25.septembris

Projekti

Pārmaiņas tuvplānā

Pārmaiņas tuvplānā
Arī šogad esam saņēmuši Mediju atbalsta fonda (MAF) finansējumu mūsu projektam «Pārmaiņas tuvplānā». Projektā, kas ilgs līdz nākamā gada februārim, sagatavosim 15 pielikumu, kuros pētīsim un padziļināti vērtēsim gan administratīvi teritoriālās reformas ieguvumus un zaudējumus, gan Covid-19 ietekmi uz iedzīvotājiem, uzņēmējdarbības vidi, dzīves paradumu maiņu un nākotnes perspektīvām novada ilgtermiņa attīstībai. Vērtēsim, kādu iespaidu atstājuši ārkārtas situācijas ierobežojumi – īpaši uz izglītību, kultūru un veselības aprūpes pieejamību. Sekosim līdzi vakcinācijas procesam, apzināsim, kā pandēmijas laiks ietekmējis iedzīvotāju mentālo veselību, cilvēktiesības un to ievērošanu. Tāpēc aicinām arī lasītājus sekot līdzi aicinājumiem paust savus viedokļus, piedaloties aptaujās. Tās publicēsim gan «Ausekļa mājaslapā, gan «Facebook» kontā. Diskutēsim, paudīsim viedokļus un attieksmi, iesaistīsimies problēmu apzināšanā un risinājumu meklēšanā!
20.VIII

Vakcinācija – šodienas aktualitāte

Atkal pieaug ar Covid-19 saslimušo skaits un izplatās slimības lipīgākais – delta – variants, tādēļ valdība ir atbalstījusi obligātu vakcinācijas prasību veselības, sociālās aprūpes un izglītības iestādēs strādājošajiem. Nozarēs, kurās jāstrādā saskarsmē ar citiem darbiniekiem un/vai klientiem, darba devējiem būs tiesības atlaist nepotētos darbiniekus. Tiesa, tas pagaidām ir likumprojekts, par ko vēl lems Saeima, bet iesniegtie likuma grozījumi liek gatavoties izmaiņām.

vairāk...
Vakcinācija – šodienas aktualitāte
23.VII

Veselības aprūpe pandēmijas apstākļos

Jau otro gadu dzīvojam Covid-19 pandēmijas apstākļos, un izskatās, ka ar šo vīrusu nāksies vēl sadzīvot gana ilgu laiku. Pašlaik vīrusa izplatība ir mazinājusies, valdība atvieglojusi ierobežojumus, bet epidemiologi un infektologi brīdina – pandēmija nav beigusies un, iespējams, tā nav pēdējā, ko piedzīvosim.

vairāk...
Veselības aprūpe pandēmijas apstākļos
16.VII

Iepirkšanās paradumu maiņa Covid-19 pandēmijas laikā

Aizvadītais gads mainījis visu mūsu dzīves, tostarp iepirkšanās paradumus. Tirdzniecības ierobežojumi un aizliegumi ir darījuši savu. Pārdevējiem nācies domāt par preču iekārtošanu interneta veikalu plauktos, piegādātājiem nodrošināt iespējami ērtu un raitu to saņemšanu, bet pircējiem – saprast, kur un ko vispār var nopirkt, kā arī saglabāt vēsu prātu un neļauties spontāniem izdevumiem.

vairāk...
Iepirkšanās paradumu maiņa Covid-19 pandēmijas laikā
02.VII

Limbažu novada iedzīvotāju līdzdalība domes un pašu rītdienas veidošanā

Pēc pašvaldību vēlēšanām jūnija sākumā daudziem bija pārsteigums rekordzemā vēlētāju līdzdalība šajā procesā. Kopumā valstī tajās piedalījās 34,01% balsstiesīgo, Vidzemē nedaudz vairāk – 36,61%, savukārt Limbažu novadā – 34,85%. Piemēram, 2017. gadā šie skaitļi bija: valstī 50,39%, Vidzemē – 49,43%, savukārt mūspusē Alojas novadā 49,87%, Limbažu – 46,36%, Salacgrīvas – 49,39%. Vēl pirms 4 gadiem Latvijā nobalsoja 45,99%, Vidzemē – 44,93%, bet novadu trijotnē: Alojas 48,02%, Limbažu 39,07% un 38,48%.

vairāk...
Limbažu novada iedzīvotāju līdzdalība domes un pašu rītdienas veidošanā
18.VI

12. klases un eksāmeni pēc ārkārtas situācijas

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, 12. klasēm tikai šodien noslēdzas 2020./21. mācību gads. Latvijas jaunāko laiku vēsturē tik dīvains mācību gads nekad vēl nav bijis. Pērn uzreiz pēc rudens brīvlaika skolās sākās attālinātās mācības, jo valstī atkal tika izsludināta ārkārtas situācija.

vairāk...
12. klases un eksāmeni pēc ārkārtas situācijas
04.VI

Cilvēktiesības Covid-19 laikā

Pagājušā gada 12. martā mūsu dzīve mainījās līdz nepazīšanai. Reaģējot uz Pasaules Veselības organizācijas paziņojumu, ka Covid-19 izplatība sasniegusi globālas pandēmijas apmērus, Latvijas valdība pieņēma lēmumu valstī izsludināt ārkārtas stāvokli. Līdz ar to sākās laikposms, kurā tika ierobežotas brīvības, ko līdz šim brīdim uzskatījām par normu, – pulcēties, pārvietoties, strādāt izvēlētajā profesijā un daudz citu.

vairāk...
Cilvēktiesības Covid-19 laikā
28.V

Pašvaldību vēlēšanas gaidot

Pirms pašvaldību vēlēšanām parasti «Ausekļa» redakcijā esam rīkojuši apaļā galda sarunas, aicinot uz tikšanos kandidātu sarakstu līderus. Šoreiz situācija no iepriekšējiem gadiem atšķiras. Pirmkārt, tagad jārunā par citādāku veidojumu – ne kādu no esošajiem novadiem, bet jaunu, kurā apvienosies Aloja, Limbaži un Salacgrīva. Otrkārt, pulcēšanās ierobežojumi tomēr neļauj telpās kopā sanākt lielākam skaitam cilvēku.

vairāk...
Pašvaldību vēlēšanas gaidot
Esi moderns!

Aptauja

Kā vērtējat autobraukšanas kultūru Latvijā?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Karikatūra 2
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu tautasdziesmas 2

Ieraudzīju – nobildēju