Projekti

Nacionālā bagātība – mežs

Nacionālā bagātība – mežs
Sadarbībā ar Meža attīstības fondu tapis projekts «Nacionālā bagātība – mežs», kurā trīs pielikumos stāstīsim par jaunākajām tendencēm mežu apsaimniekošanā un skaidrosim meža inventarizācijas nepieciešamību, tāpat to, kas jāatceras, mežu pārdodot u.c. Novembra pielikumā meklēsim atbildes, kur un kā var kļūt par profesionālu meža speciālistu, bet decembrī kopā apzināsim, cik liela tad ir šī mūsu nacionālā bagātība skaitļos un faktos.
29.12.2021.
Vērtība, kas jāizmanto gudri

Vērtība, kas jāizmanto gudri

Mežs aizņem 52% Latvijas teritorijas. Līdz ar to esam viena no mežainākajām valstīm Eiropā. Tomēr katra bagātība uzliek atbildību. Varētu pārfrazēt labi zināmu teicienu – kas bez meža, tas bez bēdām. Šoreiz tematiskajā lapā varat lasīt, kā mežu izmantot gudri, kādu labumu ir būtiski no tā gūt gan īpašniekiem, gan ražotājiem, kā arī sabiedrībai kopumā.

Vairāk...
10.12.2021.
Lai kļūtu par izglītotu un labu speciālistu

Lai kļūtu par izglītotu un labu speciālistu

Meža nozare Latvijas ekonomikā ir būtiska. Ekonomikas ministrijas veidotajā tautsaimniecības nozaru struktūrā mežsaimniecība veido 2,3% (tikpat, cik pārtikas ražošana), bet kokapstrāde – 2,9%. Tāpat šajā nozarē nodarbināto un ar to pastarpināti saistīto cilvēku skaits ir liels.

Vairāk...
29.10.2021.
Meža stādīšanas tendences un iespējas Latvijā

Meža stādīšanas tendences un iespējas Latvijā

Valsts meža dienesta statistikas dati liecina, ka šī gada pirmajos astoņos mēnešos Latvijā ir atjaunoti 22,4 tūkstoši hektāru meža. Speciālisti arī mudina ikvienu īpašnieku jau mežizstrādes plānošanas brīdī domāt par nākamo lielo un svarīgo darbu – meža atjaunošanu. Par to stāstām šajā tematiskajā lapā.

Vairāk...
17.09.2021.
Latvija – kokapstrādes pasaulē zināms vārds

Latvija – kokapstrādes pasaulē zināms vārds

Kā dabisks un atjaunojams resurss koksne pasaulē ir ļoti pieprasīta. Tai piemīt virkne īpašību, kas ļauj veiksmīgi konkurēt ar citiem plaši izplatītiem materiāliem. Turklāt, prasmīgi pielietojot jau esošās zināšanas un inovācijas, to iespējams uzlabot un pielāgot konkrētajiem saimnieciskajiem mērķiem – padarīt vēl elastīgāku, izturīgāku un noturīgāku pret dažādiem kaitējošiem faktoriem, piemēram, mitrumu un puvi.

Vairāk...

Aptauja

Vai esat mierā ar jaunizveidoto Latvijas valdību?

Regulārais maksājums

Reklāma

Godly Play nodarbības
ArhīvsDarba laiks