Lilita, Irita, Ita
2021. gada 27.oktobris

Projekti

22.X

Pircējiem ērtības, tirgotājiem – jauns pienākums

Kad pie tirgotājiem interesējāmies, kā viņiem sokas ar jaunās depozīta sistēmas ieviešanu, kas prasa arī zināmas pārmaiņas no veikalniekiem, viņi uzsvēra, ka depozīta sistēmas ieviešana ir prioritāte. Tomēr par peļņu te neesot runa, drīzāk par ērtību nodrošināšanu pircējiem. Turklāt nav noslēpums, ka citās valstīs pierādījies – iedzīvotāji iztērē par taru saņemto naudu tieši turpat veikalā.

vairāk...
Pircējiem ērtības, tirgotājiem – jauns pienākums
22.X

Covid-19 psiholoģiskais nospiedums

Drīz apritēs divi gadi, kopš pasaule dzīvo Covid-19 ēnā. Lai ierobežotu vīrusu, ieviesti dažādi epidemioloģiskās drošības noteikumi, kamdēļ vairāk vai mazāk mainījusies ikdienas dzīve. Kāds ar spriedzi tiek galā veiksmīgāk, citam tas ir grūti. Sarunās ar dažādu jomu pārstāvjiem jūtams, ka Covid-19 pandēmija sabiedrības noskaņojumā lielākoties radījusi izmaiņas, pat krasas. Dažādi viedokļi izskan arī Ausekļa veiktajā iedzīvotāju aptaujā par šo tēmu. Un šobrīd klāt nācis jauns izaicinājums – ārkārtējā situācija un pastiprināts spiediens vakcinēties pret Covid-19.

vairāk...
Covid-19 psiholoģiskais nospiedums
15.X

Ieguvums būs atkarīgs no dažādiem faktoriem

Latvijas Universitātes vadošā pētniece ELĪNA DĀCE 2019. gadā sadarbībā ar uzņēmumu “Gateway & Partners” izvērtēja taras depozīta sistēmas ieviešanas kopējās izmaksas un ietekmi uz industrijas un sistēmas spēlētājiem, lai izprastu gaidāmās izmaiņas Latvijā. Viņu lūdzām izteikt viedokli par to, ko varam gaidīt no depozīta sistēmas.

vairāk...
Ieguvums būs atkarīgs no dažādiem faktoriem
15.X

Vēl pudeles uzkrāt nav jāsāk

Nākamā gada 1. februārī stāsies spēkā depozīta sistēma, kas iedzīvotājiem sagādās zināmas pārmaiņas – pērkot noteiktu veidu bezalkoholiskos un alkoholiskos dzērienus, atsevišķi būs jāmaksā par iepakojumu, taču traukus pēc iztukšošanas varēs nodot otrreizējai pārstrādei un gandrīz vai turpat veikalā atgūt iztērēto.

vairāk...
Vēl pudeles uzkrāt nav jāsāk
08.X

Katra tukšā pudele nes naudu

Kamēr mēs Latvijā vēl tikai ar nepacietību gaidām depozīta sistēmas ieviešanu, citās Eiropas valstīs tāda darbojas jau gadiem. Jāteic gan, ka pārāk plaši tā izplatīta nav, jo ieviesta vien desmit valstīs. Pirmā bija Zviedrija jau tālajā 1984. gadā, bet Lietuva depozīta sistēmu ieviesa samērā nesen, 2016. gadā.

vairāk...
Katra tukšā pudele nes naudu
29.IX

Latvijas ieguldījums zušu populācijas saglabāšanā – neliels, bet nozīmīgs

Pirms vairākiem gadiem Limbažu novadā Lielezerā, Vitrupē, Salacā, Svētupē un Pēterupē tika ielaisti stikla zuši, lai papildinātu to krājumu. Mūsu ūdenstilpnēs zinātniskā institūta BIOR pētnieki zivis ielaida divas reizes – 2012. un 2017. gadā. Tas darīts arī Rīgai tuvākos ūdeņos. Kāds laiks ir pagājis, tāpēc jautājām zinātniskā institūta «BIOR» zivju resursu pētniecības departamenta pētniekam Jānim BAJIN­SKIM, vai sasniegts iecerētais mērķis.

vairāk...
Latvijas ieguldījums zušu populācijas saglabāšanā – neliels, bet nozīmīgs
24.IX

Jaunais mācību gads – ierastais darbs atšķirīgā režīmā

1. septembrī valdīja svētku sajūta – gan skolēni, gan skolotāji priecājās par satikšanos, iespēju atkal strādāt klātienē. Tagad jaunajā mācību gadā aizvadītas vairākas nedēļas, sākusies ikdiena, kas tomēr ir krietni atšķirīga no gadiem ierastā mācību procesa. Gan gluži praktiski, gan psiholoģiski.

vairāk...
Jaunais mācību gads – ierastais darbs atšķirīgā režīmā
23.IX

Iepakojums jāizvērtē aizvien rūpīgāk

Uzņēmēji, domājot par savu attīstību, nereti paši pievēršas aprites ekonomikas principiem gan finansiālu apsvērumu dēļ, gan sekojot tirgus tendencēm. Ražotāji pārdomā, lai produkcijas iepakojums būtu pārstrādājams, lai tas būtu ilgtspējīgs un pievilcīgs klientam un atbilstu preču daudzveidībai. Savā pieredzē ar mums dalījās divu uzņēmumu pārstāvji.

vairāk...
Iepakojums jāizvērtē aizvien rūpīgāk
17.IX

Latvija – kokapstrādes pasaulē zināms vārds

Kā dabisks un atjaunojams resurss koksne pasaulē ir ļoti pieprasīta. Tai piemīt virkne īpašību, kas ļauj veiksmīgi konkurēt ar citiem plaši izplatītiem materiāliem. Turklāt, prasmīgi pielietojot jau esošās zināšanas un inovācijas, to iespējams uzlabot un pielāgot konkrētajiem saimnieciskajiem mērķiem – padarīt vēl elastīgāku, izturīgāku un noturīgāku pret dažādiem kaitējošiem faktoriem, piemēram, mitrumu un puvi.

vairāk...
Latvija – kokapstrādes pasaulē zināms vārds
17.IX

Būs jāiet ļoti maziem solīšiem

Lai gan pašvaldības ir vienas no atslēgas spēlētājiem aprites ekonomikas ieviešanā un to loma izcelta arī Latvijas rīcības plānā pārejai uz aprites ekonomiku, Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks ATIS EGLIŅŠ-EGLĪTIS atzīst, ka pašvaldības centienus ievērot bezatkritumu saimniekošanas principus un vēlmi veicināt aprites ekonomikas ieviešanu tās teritorijā nereti bremzē tieši zināšanu un izpratnes trūkums, tāpēc, viņaprāt, tieši šiem jautājumam būtu jāvelta lielāka uzmanība.

vairāk...
Būs jāiet ļoti maziem solīšiem
Esi moderns!

Aptauja

Vai jūs ietekmē Covid-19 izplatības ierobežošanas jaunie noteikumi?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Karikatūra 2
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu karikatūra 3

Ieraudzīju – nobildēju