Rauls, Rodrigo
2022. gada 25.septembris

Projekti

29.XII

Daba kļuva par galveno dakteri

Arī šogad, līdzīgi kā pērn, tūrisma sezonu aizvadījām pandēmijas un ceļošanas ierobežojumu ēnā. Vislielāko Covid-19 sitienu saņēma starptautiskais tūrisms, kamēr novados tas ļāva attīstīt un pat radīt jaunus objektus, īpaši dabā, kur bija vienkārši ievērot distanci un citas prasības. Daudzi pēkšņi atcerējās par dabu kā lielisku enerģijas atjaunotāju, tāpēc uzņēmējiem reģionos atlika vien aktualizēt savus pakalpojumus un tikt galā ar apmeklētāju plūsmu.

vairāk...
Daba kļuva par galveno dakteri
29.XII

Vērtība, kas jāizmanto gudri

Mežs aizņem 52% Latvijas teritorijas. Līdz ar to esam viena no mežainākajām valstīm Eiropā. Tomēr katra bagātība uzliek atbildību. Varētu pārfrazēt labi zināmu teicienu – kas bez meža, tas bez bēdām. Šoreiz tematiskajā lapā varat lasīt, kā mežu izmantot gudri, kādu labumu ir būtiski no tā gūt gan īpašniekiem, gan ražotājiem, kā arī sabiedrībai kopumā.

vairāk...
Vērtība, kas jāizmanto gudri
21.XII

Izvēlēties elektroauto motivē ietaupījums

Eiropas Komisija šovasar pieņēmusi tiesību aktu paketi, kuras mērķis ir līdz 2030. gadam ievērojami samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas. Tostarp noteikts, ka jau aptuveni pēc 13 gadiem jaunu vieglo automobiļu vidējās emisijas jāsamazina par 100%, kas nozīmē, ka no 2035. gada jauno auto tirgū parādīsies tikai automobiļi ar elektrisko vai citu jaunā tipa dzinēju, nomainot tagad tik ierastos ar dīzeļdegvielu vai benzīnu darbināmos auto.

vairāk...
Izvēlēties elektroauto motivē ietaupījums
17.XII

Uzņēmējs krīzes apstākļos

Drīz apritēs jau divi gadi, kopš Covid-19 pandēmija ietekmējusi teju ikviena pasaules iedzīvotāja ikdienu. Latvijā ārkārtējā situācija izsludināta pat vairākkārt, tātad uzņēmējiem nācies ne tikai pārvarēt īslaicīgu krīzi, bet iemācīties tai pielāgoties ilgstoši. Uzņēmumu reģistrā norāda, ka kopējo uzņēmumu skaitu pandēmija nav būtiski ietekmējusi.

vairāk...
Uzņēmējs krīzes apstākļos
15.XII

Heinriham ir, kur atgriezties

Pilsētas parku un zoodārzu populārs iemītnieks, kas piesaista visu paaudžu skatienus daudzviet pasaulē, ir melnais gulbis (Cygnus atratus). Latvijā viena no iecienītākajām pastaigu vietām, kur jau daudzus gadus redzams skaistais, bet samērā retais ūdensputns, ir Cēsu parks, kā arī Spārītes parks Gulbenē.

vairāk...
Heinriham ir, kur atgriezties
10.XII

Lai kļūtu par izglītotu un labu speciālistu

Meža nozare Latvijas ekonomikā ir būtiska. Ekonomikas ministrijas veidotajā tautsaimniecības nozaru struktūrā mežsaimniecība veido 2,3% (tikpat, cik pārtikas ražošana), bet kokapstrāde – 2,9%. Tāpat šajā nozarē nodarbināto un ar to pastarpināti saistīto cilvēku skaits ir liels.

vairāk...
Lai kļūtu par izglītotu un labu speciālistu
08.XII

Visi grib lētāku un labāku apkuri

Pēc administratīvi teritoriālās reformas daudzas pašvaldības Latvijā saskaras ar izaicinājumu, kā efektīvāk pārvaldīt centralizēto siltumapgādes sistēmu un optimizēt ražošanu, lai iedzīvotājiem visā novadā nodrošinātu līdzvērtīgu, kvalitatīvu, videi labvēlīgu un ilgtspējīgu pakalpojumu.

vairāk...
Visi grib lētāku un labāku apkuri
30.XI

Bīstamā mikroplastmasa Baltijas jūrā un mūsu piekrastē

Jau ilgus gadus ar vides zinātnēm saistītie un dabai draudzīgi domājošie skaļi runā par plastmasas atkritumu gūzmu, kas ik gadu nonāk vidē, to piesārņo un apdraud visas dzīvības formas. ASV zinātnieki prognozē – ja situācija netiks uzlabota, līdz 2050. gadam pasaulē vidēji gadā ūdeņos nonāks 33 miljardi tonnu plastmasas.

vairāk...
Bīstamā mikroplastmasa Baltijas jūrā un mūsu piekrastē
26.XI

Pandēmijas ietekme uz nodarbinātību

Sabiedriskā ēdināšana, tūrisms, skaistumkopšana, tirdzniecība – šīs ir tikai dažas no jomām, kurās strādājošos kovida laiks skāris smagi. Gan darba devējiem, gan ņēmējiem kopš pandēmijas sākuma bijis jārēķinās ar dažādiem ierobežojumiem, aizliegumiem, vairāku mēnešu dīkstāvi, cerībām uz pabalstiem un nedrošību par to, vai viņi nepaliks bez darba pavisam.

vairāk...
Pandēmijas ietekme uz nodarbinātību
24.XI

Šķirošanai vajadzīgs vienots skatījums

Mājsaimniecības radīto atkritumu šķirošanas pieejamība ir ļoti svarīga daudziem iedzīvotājiem, kas aizvien vairāk aizdomājas par videi draudzīgu saimniekošanu ikdienā. Teorētiski visā Latvijā šai sistēmai nu jau būtu jābūt sakārtotai, lai katram iedzīvotājam ir visas iespējas paša radītos atkritumus sašķirot. Tomēr realitātē gan ne viss ir tik rožaini.

vairāk...
Šķirošanai vajadzīgs vienots skatījums
Esi moderns!

Aptauja

Vai gatavojat krājumus ziemai?

Arhīvs

Reklāma

Šeit ir vieta jūsu reklāmai!

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Karikatūra 2
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Karikatūra 1
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu karikatūra 3
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu tautasdziesmas 3

Ieraudzīju – nobildēju