Ance, Anna, Annija
2021. gada 26.jūlijs

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

Projekti

22.VII

Velēna ir dabiskas pļavas donormateriāls

Apritējis teju gads, kopš Latvijā senas dabiskas pļavas biotopa saglabāšanai pirmoreiz pielietota inovatīva metode – pārstādīta velēna, lai paglābtu šo vērtīgā biotopa daļu no iznīcināšanas ceļu būves darbos. No Limbažu pagasta “Ērlavām” tā pārvesta uz Virešiem, kur “Ceriņu” saimnieki Gunta un Andris Gavari iesaistījušies Latvijas Dabas fonda (LDF) projektā “GrassLIFE”, atjaunojot savā īpašumā esošās dabiskās pļavas.

vairāk...
Velēna ir dabiskas pļavas donormateriāls
22.VII

Latvija ir dižkoku zeme

Dižkoki ir viena no Latvijas dabas neatņemamām vērtībām, pieminekļiem. Tie ir senatnes liecinieki, kas mēdz būt saistīti arī ar dažādiem vēstures notikumiem. Turklāt jo vecāks top koks, jo lielāka tā loma un vērtība bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā. Tajos mājvietu rod dažādu retu un aizsargājamu sugu pārstāvji – zīdītāji, putni, kukaiņi, sēnes un citi organismi.

vairāk...
Latvija ir dižkoku zeme
16.VII

Iepirkšanās paradumu maiņa Covid-19 pandēmijas laikā

Aizvadītais gads mainījis visu mūsu dzīves, tostarp iepirkšanās paradumus. Tirdzniecības ierobežojumi un aizliegumi ir darījuši savu. Pārdevējiem nācies domāt par preču iekārtošanu interneta veikalu plauktos, piegādātājiem nodrošināt iespējami ērtu un raitu to saņemšanu, bet pircējiem – saprast, kur un ko vispār var nopirkt, kā arī saglabāt vēsu prātu un neļauties spontāniem izdevumiem.

vairāk...
Iepirkšanās paradumu maiņa Covid-19 pandēmijas laikā
09.VII

Saskaitītās dabas vērtības dara lepnus

Noslēgumam tuvojas apjomīgākais Latvijas dabas vērtību inventarizācijas projekts “Dabas skaitīšana”, ko īsteno Dabas aizsardzības pārvalde. “Lielākā daļa “Dabas skaitīšanā” iegūto datu ir apkopoti. Par iegūtajiem rezultātiem esam sākuši gatavot ziņojumu Ministru kabinetam,” saka projekta vadītāja Irisa Mukāne.

vairāk...
Saskaitītās dabas vērtības dara lepnus
09.VII

Vides izglītība māca izprast dabu

Ja senāk cilvēki dzīvoja saskaņā ar apkārtējo vidi, to rūpīgāk vēroja un daudz vairāk par to zināja, tad nu cilvēce no tās ir pamazām attālinājusies un daudzas zināšanas jāapgūst no jauna. Par to, kā strādā vides izglītības skolotāji, runājāmies ar Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) Dabas izglītības centra (DIC) “Ziemeļvidzeme” dabas izglītības speciālisti Intu Somu.

vairāk...
Vides izglītība māca izprast dabu
02.VII

Limbažu novada iedzīvotāju līdzdalība domes un pašu rītdienas veidošanā

Pēc pašvaldību vēlēšanām jūnija sākumā daudziem bija pārsteigums rekordzemā vēlētāju līdzdalība šajā procesā. Kopumā valstī tajās piedalījās 34,01% balsstiesīgo, Vidzemē nedaudz vairāk – 36,61%, savukārt Limbažu novadā – 34,85%. Piemēram, 2017. gadā šie skaitļi bija: valstī 50,39%, Vidzemē – 49,43%, savukārt mūspusē Alojas novadā 49,87%, Limbažu – 46,36%, Salacgrīvas – 49,39%. Vēl pirms 4 gadiem Latvijā nobalsoja 45,99%, Vidzemē – 44,93%, bet novadu trijotnē: Alojas 48,02%, Limbažu 39,07% un 38,48%.

vairāk...
Limbažu novada iedzīvotāju līdzdalība domes un pašu rītdienas veidošanā
22.VI

Zandartu resursu atjaunošanu kavē zivju mazuļu trūkums

Jau vairākus gadus Limbažu novada pašvaldības aģentūra (PA) ALDA, gūstot atbalstu Latvijas Zivju fonda projektu konkursos, kā vienu no aktivitātēm paredz zandartu resursu papildināšanu dažos mūspuses ezeros. Aģentūras direktors Jānis Remess stāsta, ka pēdējā reize, kad zandarti ielaisti kādā mūsu ūdenstilpē, ir 2018. gada oktobris un tas veikts Lādes ezerā.

vairāk...
Zandartu resursu atjaunošanu kavē zivju mazuļu trūkums
22.VI

Zušiem būt!

Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes ūdeņos ik rudeni vairākus mēnešus ir aizliegta Eiropas zušu zveja, makšķerēšana un zemūdens medības. Pasaules Dabas fonds aicinājis šīs zivis nepirkt un to zveju aizliegt pilnībā. Tikmēr Usmas ezers nereti tiek saukts arī par zušu ezeru, jo ir Latvijā piemērotākais šai zivju sugai.

vairāk...
Zušiem būt!
22.VI

Licences palīdz ievērot kārtību

Kad pavasarī vimbas sāk plūst uz nārstu, arī makšķernieki uz vairākām upēm Latvijā sāk plūst straumēm – tās ir Lielupe, Mūsa, Mēmele, Venta. Visās ir noteikti licencētās makšķerēšanas posmi, lai vimbu cope notiktu kontrolēti.

vairāk...
Licences palīdz ievērot kārtību
18.VI

12. klases un eksāmeni pēc ārkārtas situācijas

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, 12. klasēm tikai šodien noslēdzas 2020./21. mācību gads. Latvijas jaunāko laiku vēsturē tik dīvains mācību gads nekad vēl nav bijis. Pērn uzreiz pēc rudens brīvlaika skolās sākās attālinātās mācības, jo valstī atkal tika izsludināta ārkārtas situācija.

vairāk...
12. klases un eksāmeni pēc ārkārtas situācijas
Pārvietojamā kubla noma

Aptauja

Ko darīt, lai cilvēki mazāk slīktu?

Arhīvs

Reklāma

Juridiskā koledža

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu karikatūra 1
 • Karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu karikatūra 3
 • Karikatūra 1
 • Filmēt aizliegts!

Ieraudzīju – nobildēju