Laimis, Laimonis, Elva, Elvijs, Elvis
2020. gada 29.oktobris

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

Projekti

Tuvplānā

Tuvplānā
Kaut beidzot atnākusi ilgi gaidītā vasara, un svaigi pļautās zāles smarža vilināt vilina doties pļavās, mums «Auseklī» darba pilnas rokas. Arī šogad esam saņēmuši Mediju atbalsta fonda (MAF) finansējumu mūsu projektam «Tuvplānā…», kurā 17 pielikumos pētīsim un analizēsim sabiedriskos notikumus un valstiskos procesus, skaidrosim iedzīvotāju viedokļus un runāsimies ar uzņēmējiem, skolēniem un skolotājiem, medicīnas un sociālajiem darbiniekiem, mežsaimniekiem un mājražotājiem, vērtēsim Covid-19 laika sportošanas un kultūras baudīšanas iespējas u.c.
16.X

Nevalstiskās organizācijas

Latvijā pastāv divu veidu nevalstiskās organizācijas ar juridisku statusu. Biedrība ir brīvprātīga personu apvienība, kas nodibināta, lai sasniegtu statūtos noteikto mērķi, kam nav peļņas gūšanas rakstura. Savukārt nodibinājums ir mantas kopums, kas nodalīts dibinātāja noteiktā mērķa sasniegšanai.

vairāk...
Nevalstiskās organizācijas
09.X

Veselības aprūpes pieejamība

Veselības aprūpes joma atjaunotās brīvvalsts laikā piedzīvojusi ne vienu vien reformu. Valsts makā aizvien meklētas kabatas, kur rast finansējumu nozarei. Tāpat mēģināts ieviest obligāto veselības apdrošināšanu. Taču efektīvi risinājumi, lai valsts veselības aprūpes sistēma spētu pildīt savu galveno uzdevumu – nodrošināt pakalpojumu pieejamību visiem iedzīvotājiem, valdībai tā arī nav izdevušies.

vairāk...
Veselības aprūpes pieejamība
18.IX

Iedzīvotāju iespējas sportot

Šodien Latvijā ir Olimpiskā diena, kurai dota devīze «Mēs esam #SPORTIŅĀ». Skolēni tāpat kā katru rudeni vingros, piedalīsies stafetēs. Taču mēs «Auseklī» šoreiz gribam parunāt nevis par bērnu un jauniešu aktivitātēm – kaut arī tas ir ļoti aktuāls temats, bet pieaugušo iespējām sportot. Protams, tiem, kuriem pietiek ar nedaudz ātrākām pastaigām, nav lielu problēmu. Nopērc kediņas un atliek tikai saņemties iziet no mājām.

vairāk...
Iedzīvotāju iespējas sportot
11.IX

Stihiska valsts "asinsrites" uzlabošana

Nelāgi skan, bet ceļu remontdarbiem, kas nupat notiek visās Latvijas malās, jāpateicas Covid-19. Valdība, pēc "kovidlaika" nolemjot sildīt ekonomiku, atrada 75 miljonus eiro, lai straujā tempā sāktu valsts ceļu sakārtošanu. Kāpēc ekonomikas sildīšanai izvēlēts atbalstīt šo jomu, visticamāk, jautājumu nav.

vairāk...
Stihiska valsts "asinsrites" uzlabošana
28.VIII

"Uz viļņa" mājražošana!

Vēl pirms pārdesmit gadiem šaurs bija to produktu klāsts, kuri pārdošanai tapa mājas apstākļos, turklāt tos lielākoties tirgoja paslepšus. Cilvēki zināja, pie kura kaimiņa meklēt svaigi nožāvētu reņģīti vai kūpinātu cauraudzīti, kurās mājās var nopirkt piena produktus bez E vielām, kurai saimniecei pasūtīt torti.

vairāk...
"Uz viļņa" mājražošana!
21.VIII

Medības – vaļasprieks un atbildīga dabas resursu apsaimniekošana

Mednieku un makšķernieku klubs (MMK) «Skulte» ir viens no mūspuses lielajiem kolektīviem. Tā biedra Almanta Lediņa īpašumā Stienes pusē kolektīvam iekārtota mednieku māja, precīzāk, divas. Vienā ir dīrātava, bet otra ir saviesīgais nams, kurā viņiem pulcēties, pēc sekmīgām medībām gatavot un ieturēt kopīgas maltītes.

vairāk...
Medības – vaļasprieks un atbildīga dabas resursu apsaimniekošana
17.VII

Būt vai nebūt jeb Tūrisms Covid-19 laikā

Šis gads ir citāds gan tiem, kuri pelna iztiku, strādājot tūrisma jomā, gan tiem, kuriem dzīvi bez ceļošanas grūti iedomāties. Kad parādījās pirmās ziņas par Covid-19 izplatību pasaulē, daudzi nenojauta, ka tas varētu ietekmēt arī viņus un ievērojami izmainīs nākotnes plānus. Tie, kuri bija devušies ceļojumos gada pirmajos mēnešos, priecājās, ja izdevās atgriezties laikus, pirms ārkārtas stāvokļa izsludināšanas. Pārējiem bija jāsamierinās, ka plānotā atpūta izpaliks, vai jācer, ka situācija mainīsies. Šobrīd tas ir noticis, robežas ir atvērtas, uz virkni valstu atsākušies lidojumi.

vairāk...
Būt vai nebūt jeb Tūrisms Covid-19 laikā
03.VII

Attālinātās mācības. Ieguvumi un problēmas

13. marts, kad Latvijā izsludināja ārkārtējo situāciju, ļoti daudziem cilvēkiem ierasto dzīvi izmainīja par 180 grādiem. Un viena no jomām, kurā uz vairākiem mēnešiem darbs kļuva pavisam citādāks, bija izglītība. Skolās klātienes nodarbības vairs nenotika, skolēni sāka mācīties attālināti. Pedagogiem nācās pierast, ka viņiem pretī nav bērni, bet telefona vai datora ekrāns ar audzēkņu bildi un balsi.

vairāk...
Attālinātās mācības. Ieguvumi un problēmas
Esi moderns!

Aptauja

Vai esat jau potējušies pret gripu?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu karikatūra 3
 • Filmēt aizliegts!
 • Karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Karikatūra 1
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu karikatūra 1

Ieraudzīju – nobildēju