Projekti

Zini, sargā, copē!

Zini, sargā, copē!
Klāt jau septītā sezona, kad mūsu lasītāji no maija līdz novembrim reizi mēnesī varēs lasīt tematisko pielikumu «Zini, sargā, copē!». Sadarbībā ar Limbažu novada pašvaldību īstenojam tās projektu, ko atbalstīja Zivju fonds, lai informētu sabiedrību par zivju resursu pētījumiem, to racionālu un saudzīgu izmantošanu, atražošanu un aizsardzību. Iepriekšējos gados šādu projektu esam īstenojuši, sadarbojoties gan ar Limbažu, gan kādreizējo Salacgrīvas novada pašvaldību.
29.11.2017.
Ūdeņu un zivju ziņā Limbaži ir paradīze

Ūdeņu un zivju ziņā Limbaži ir paradīze

Šajā periodā zivis daudzviet lāgā neķeras. Grūti gan nosaukt to kūtruma iemeslu, jo ūdenstilpēs zivju ir pietiekami. No izņēmumiem ir vien Limbažu Dūņezers, kurā, kā ierasti rudens pusē, labi ķeras asarīši un līdakas, tādēļ makšķernieki vairāk orientējas uz šo ūdenstilpi. Copmaņu vidū, kam patīk "Dūnītis", ir arī Pēteris Rūķis, kurš otro gadu sevi dēvē par limbažnieku.

Vairāk...
19.10.2017.
Augstrozes Lielezers ALDA ceļojošo kausu sagādā komandai «JG»

Augstrozes Lielezers ALDA ceļojošo kausu sagādā komandai «JG»

Nedēļas nogalē Augstrozes Lielezerā norisinājās Sudraba ceļojošā ALDA kausa izcīņas spiningošanā noslēdzošais – 5. – posms. Par uzvaru tajā sacentās 16 komandu; vairākām šis bija izšķirošais brīdis cīņā par ceļojošo kausu. Sacensību dalībnieki todien no ezera izvilka kopumā 37,705 kg zivju – asarus, līdakas, zandartus. Arī par ūdens trūkumu nevarēja sūdzēties, jo ezerā ūdens līmenis lietavu dēļ paaugstinājies gandrīz par pusmetru. Sacensību dienā gan bija patīkami laikapstākļi.

Vairāk...
27.09.2017.
Pāles Graudiņi turpina investēt dīķsaimniecībās

Pāles Graudiņi turpina investēt dīķsaimniecībās

Senāk ar svaigām karpām Limbažu tirgu uz gadu miju galvenokārt nodrošināja vietējie zivsaimnieki Aldis Vendeliņš no Katvaru pagasta un Juris Graudiņš no Pāles. Abiem nebija iemesla sūdzēties, ka prece nebūtu pieprasīta. Tomēr pēdējos gados Pāles pagastā audzēto zivju tirgū vairs nav. Tas kalpoja par impulsu lūkot, kas notiek saimniecībā ar skanīgo nosaukumu «Straumēni».

Vairāk...
23.08.2017.
Upēs jāapsaimnieko vismaz straujteces un kritiskākie posmi

Upēs jāapsaimnieko vismaz straujteces un kritiskākie posmi

Augusta sākumā Salacgrīvā notika seminārs par Eiropas Savienības aizsargājamo upju un ezeru biotopu apsaimniekošanu Latvijā. Tā ir viena no noslēdzošajām aktivitātēm Eiropas finansētā un Dabas aizsardzības pārvaldes īstenotā «LIFE+» projektā «NAT-Pro­gramme», kuras darbības piecgade noslēgsies decembrī.

Vairāk...
19.07.2017.
«Ungurpils ezera saimnieks» rūpējas  gan par ezeru, gan apkārtnes iedzīvotājiem

«Ungurpils ezera saimnieks» rūpējas gan par ezeru, gan apkārtnes iedzīvotājiem

Ungurpils dzirnavu ezers Alojas novadā ir viena no dabas pērlēm, ko apvij arī dažādas teikas, piemēram, par peldošo salu izcelsmi. Šobrīd pa ezeru peld pat trīs.

Vairāk...
21.06.2017.
Jāņu naktī ūdenim piemīt liels spēks

Jāņu naktī ūdenim piemīt liels spēks

Vasaras saulgriežos veicami dažādi rituāli pašu veselības, skaistuma un pat garīguma uzlabošanā. Īpaša loma tajos ir ūdenim – gan jūras, gan upju, gan ezeru un dīķu.

Vairāk...
19.05.2017.
Sveicināti jaunajā tematiskajā lapā!

Sveicināti jaunajā tematiskajā lapā!

No maija līdz pat novembrim reizi mēnesī ierastajā avīzes numurā atradīsiet arī tematisko lapu «Zini, sargā, copē!». Tajā centīsimies apkopot informāciju, kas būtu saistoša «Ausekļa» lasītājiem (cerams, ne tikai makšķerniekiem) no dažādiem bijušā Limbažu rajona novadiem. Kā nekā ūdeņiem nav robežu!

Vairāk...

Aptauja

Vai esat mierā ar jaunizveidoto Latvijas valdību?

Regulārais maksājums

Reklāma

Godly Play nodarbības
ArhīvsDarba laiks