Mirta, Ziedīte
2021. gada 20.aprīlis

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

Valsts simtgadi gaidot

25.X

Limbažu novads par 100 ozoliem bagātāks!

Sestdien tie, kuri brauca cauri Ozolainei, ceļmalā noteikti pamanīja rosāmies paprāvu ļaužu pulciņu – tur uzņēmuma DHL Latvia darbinieki kopā ar biedrību homo ecos:, Limbažu novada pašvaldības atbalstīti, rīkoja ozoliņu stādīšanas talku. Todien iestādīja tieši 100 ozolu – gar ceļmalām sarkanos, kas ir nedaudz zemāki, vidū – parastos, Latvijā izplatītos. DHL Latvia direktore Sņežina Kazakova pastāstīja, ka viņu kompānija apņēmusies kopumā visā pasaulē gadā iestādīt vienu miljonu koku. Starptautiskajā uzņēmumā pavisam ir 500 000 darbinieku, tātad – katram iestādāms pa pārītim. Mūsu valstī paredzēts iestādīt pa 100 ozoliem gan šogad, gan nākamgad. Latvijai šis skaits ir simbolisks, jo, kā zināms, nākamgad svinēsim mūsu valsts simtgadi.

S. Kazakova atklāja, ka nav nemaz bijis tik viegli atrast, kurā vietā stādīt. Meklēts daudzviet Latvijā, atsaucīgi bijuši limbažnieki. Limbažu novada domes priekšsēdētājs Didzis Zemmers, kurš arī piedalījās koku stādīšanā, atzinās, ka izskatīti vairāki varianti šo dižo koku stādīšanai. Izraudzītajai vietai ir vairāki plusi – tā ir pašvaldības zeme, atrodas pie attīrīšanas ietaisēm un elektrības līnijas – tātad te diez vai kādreiz kāds vēlētos būvēt privātmājas. Un piederīgi arī izklausās, ja ozolus stāda Ozolainē. Viņš arī atklāja, ka pēc pāris gadiem varētu veidoties vēl viena varena ozolu birzs pie Mucenieku tilta. Jau esam rakstījuši, ka tur iecerēts veidot piemiņas vietu Limbažu kauju simtgadei, kas būs 2019. gadā. Tajā gadā atzīmēs arī Nacionālo bruņoto spēku štāba bataljona 100. gadskārtu, un tā komandieris Egils Kupčs izteicis vēlmi tam par godu mūspusē stādīt Latvijas simbolu – ozolus. Un atkal 100!

Pašvaldības Limbažu pilsētas apsaimniekojamās teritorijas pārzinis Andris Liepiņš, kurš bija rūpējies par bedrīšu rakšanu stādiem, bija nedaudz satraucies, vai tās cita citai nav par tuvu. Prasot padomu mātei gūglei, viņš uzzinājis, ka ozoli būtu jāstāda 15 m attālumā viens no otra. Tik daudz koku atvēlētajā laukumā nevarētu iestādīt! Savukārt arborists Kristians Naudišs viņu mierināja – sak, ievērojot 15 metru, izaugtu ozoli kā uz pieclatnieka naudas zīmes, bet tagad, tuvāk stādot, tie stiepsies pret sauli, būs slaidāki un veidosies īsta ozolu birzs. – Šobrīd stādiņi nebija jālaista, jo zeme ir pietiekami mitra, bet, ja pavasaris būs sauss, kociņus vajadzēs laistīt, – sprieda arborists. Viņš zināja stāstīt, ka stādītāji nākamgad apmeklēs savus ozoliņus, lai izkritušo vietā dēstītu jaunus. Tos vajadzēs arī pārsiet un pa kādam zariņam izgriezt, lai veidotu pievilcīgu lapotni. Iespējams, būs jāveido arī sēta, ja zaķi vai stirnas iekāros jaunumu. – Šis ir ļoti labs pasākums, jo kokus stādīt ir labi, – apmierināts secināja K. Naudišs.

Šajā labajā pasākumā piedalījās arī Limbažu pilsētas un pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Aigars Bērziņš ar savu ģimeni – vecākiem, saviem un māsas bērniem. Kopā Bērziņi iestādīja sešus ozoliņus. – To koordinātas būs jāieliek GPS, lai vēlāk varētu atrast savu roku darbu, – nosmēja Aigars.

Regīnas TAMANES teksts un foto

Esi moderns!

Aptauja

Vai gatavojaties dārzu sezonai?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu karikatūra 1

Ieraudzīju – nobildēju