Esmu piederīgs Latvijai

07.11.2017.

«Auseklis» kopā ar lasītājiem ieskandina Latvijas dzimšanas dienu

Sestdien Limbažos, Teātra mājā Auseklis uz Latvijas dzimšanas dienas ieskandināšanas pēcpusdienu aicināja savus lasītājus, sadarbības partnerus un draugus. Noslēgumā visi diezgan vienprātīgi secināja – mūsu kopābūšana izdevās ļoti sirsnīga. Un kā nu ne, ja aci pret aci varēja skatīt Ausekļa rakstu varoņus – Latvijas simtgades biroja pārstāvi Jolantu Borīti, Vidrižu folkloras kopas Delve dalībniekus Ainu un Gvido Tobjus, tāpat Limbažos dzīvojošo poli Pjotru Drozdeku. Piedzīvoto Eslingenas dziesmu svētkos Vācijā atcerējās Liepupes vīru ansamblis. Protams, viņi arī dziedāja, un liepupiešiem pievienojās zālē sēdošie. Dziedot Latviet’s esmu, latviet’s būšu… un vēl citas dziesmas, gaisā vēdīja neaprakstāma vienojoša sajūta. Varbūt kaut nedaudz šo sajūtu varat noķert arī jūs, skatoties šīsnedēļas Limbažu TV raidījumu Ikdiena vai arī reģionālajā televīzijā Vidzemes TV filmēto.

Pasākums bija simbolisks noslēgums Ausekļa pirmajam īstenotajam projektam Ar saknēm Latvijā, kam saņēmām Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) atbalstu. Tas mūs rosināja paplašināt savu darbības amplitūdu un apmeklēt novadniekus Vācijā, Īrijā, arī Lietuvā, un drīz vien varēsiet lasīt arī par to, kā mūsu novadnieki skoliņā Tallinā apmāca Igaunijā dzīvojošos latviešus. Ar saviem sarunbiedriem risinājām sarunas, kas viņiem licis pamest dzimteni un kas viņus varētu atvest atpakaļ.

Pateicoties VKKF atbalstam, dažādojām arī konkursus laikrakstā. Pasākumā sveicām skolēnu eseju konkursa Mans labais darbs Latvijai uzvarētājus, krustvārdu mīklu minētāju labāko trijotni. Balvās vieni saņēma dāvanu kartes, otri – iespēju nākamgad lasīt Ausekli. Pielikām punktu arī konkursam Vēstules dzimtajai vietai. Tajā saņēmām 16 vēstuļu no svešatnē dzīvojošiem novadniekiem. Trim to autoriem – Vinetai Gobai Nīderlandē, Ilzei Rasai Skotijā un Evitai Gridjuško Somijā –, kuru rakstītais mūs uzrunāja visvairāk, nākamgad būs iespēja lasīt e-laikrakstu. Savukārt Ausekļa lasītāji šīs vēstules varēs lasīt laikraksta 17. novembra numurā, kurā plašāk atspoguļosim arī sestdienas sarīkojuma norisi Teātra mājā. 

Regīna TAMANE
Ingus EVERTOVSKA foto

Meža eksperti

Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti?

Regulārais maksājumsArhīvsDarba laiks