Rauls, Rodrigo
2022. gada 25.septembris

Projekti

29.XII

Krimuldas novada dārgumi

Runājot par novada dārgumiem, Krimuldas novada domes priekšsēdētājs Linards Kumskis atzīst, ka lielākā vērtība ir cilvēki, kādi viņi izsenis bijuši laukos – vienkārši, patiesi, atvērti. Par dārgumiem viņš uzskata arī novada vēsturi un dabu. Pateicoties kultūrvēsturiskajam mantojumam, krimuldieši novembrī bija festivāla «Latvijas Goda aplis» uzsācēji. Dievs novadu dāsni apveltījis ar dabas bagātību, kurā ir tāda pērle kā Turaida. Ne velti pirmiedzīvotāji – senie līvi – šo vietu tā nosaukuši. Turaida ir Dieva dārzs. – Dažkārt, tikai izbraucot ārpus novada, saprotam, kas mums ir dots, – atzīstas pašvaldības vadītājs. Pašam tuvs ir Dainu kalns Turaidā, kas kļuvis par Atmodas simbolu.

vairāk...
Krimuldas novada dārgumi
01.XII

Dzimtās vietas piederības apziņa dzīva

Pirmo reizi rakstu vēstuli vietai, kas man svarīga un veidojusi mani dziļos sajūtu un dzīvesziņas līmeņos. Šobrīd, ar daudzu gadu desmitu atstarpi raugoties, dzimtās vietas piederības apziņa joprojām uzrunā kā bērnībā. Vecāsmammas stādītais ābeļdārzs pie mājas Salacas pagastā, vecaispaps, kurš mani, jau jaunkundzi, ikreiz pavadīja līdz autobusa pieturai, un Korģenes skola.

vairāk...
Dzimtās vietas piederības apziņa dzīva
29.XI

Ūdeņu un zivju ziņā Limbaži ir paradīze

Šajā periodā zivis daudzviet lāgā neķeras. Grūti gan nosaukt to kūtruma iemeslu, jo ūdenstilpēs zivju ir pietiekami. No izņēmumiem ir vien Limbažu Dūņezers, kurā, kā ierasti rudens pusē, labi ķeras asarīši un līdakas, tādēļ makšķernieki vairāk orientējas uz šo ūdenstilpi. Copmaņu vidū, kam patīk "Dūnītis", ir arī Pēteris Rūķis, kurš otro gadu sevi dēvē par limbažnieku.

vairāk...
Ūdeņu un zivju ziņā Limbaži ir paradīze
29.XI

Nepaiet ne diena, kad nedomā par saviem mīļajiem

Ir vēls vakars, jaunākais dēliņš nolikts nakts miedziņā. Blakus uz galdiņa kūp liep­ziedu tēja. Ārā aiz loga sitas lietus lāses… Un kā gan citādāk, tas Skotijai ir tik raksturīgi. Visādā ziņā šis ir tik piemērots vakars, lai atsauktos piedāvājumam uzrakstīt vēstuli dzimtajai vietai.

vairāk...
Nepaiet ne diena, kad nedomā par saviem mīļajiem
28.XI

Dzimtene vienmēr ir un būs sirdī!

Esmu Evita, 27 gadus jauna ārste, un jau gadu dzīvoju Somijas sirdī – Helsinkos. Nekad nebūtu iedomājusies, ka manas dzīves straumes aiznesīs uz ziemeļiem, bet te nu es esmu – uz Somijas klintīm, sūnām, brūklenēm un pie ziemeļbriežiem, turklāt pamazām laižu saknes arī šajā zemītē.

vairāk...
Dzimtene vienmēr ir un būs sirdī!
24.XI

Salacgrīvas novada dārgumi

Salacgrīvas novads lepojas ar saviem festivāliem, kas izskanējuši pat ārpus Latvijas robežām. Tomēr nākamais gads būs vēl bagātīgāks ar svētkiem. Un ne tādēļ vien, ka vēstures kalendārs rāda Latvijas simtgadi, bet arī tālab, ka pašas Salacgrīvas dzimšanas dienas tortē būs jānopūš jau 90 svecīšu. 1928. gadā 11. februārī tai piešķīra pilsētas tiesības. Salac­grīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs secina – valsts jubileja, visticamāk, aizēnos pilsētas, bet salacgrīvieši pratīšot nosvinēt arī savas vietas gadskārtu. Lai gan – pārāk daudz svētku mazinot to garšu…

vairāk...
Salacgrīvas novada dārgumi
24.XI

Labāk lai karavīri garlaikojas

Latvijas valsts svētku pasākumi novembrī nav iedomājami bez armijas piedalīšanās. Vai tā būtu goda sardze pie Brīvības pieminekļa Rīgā, zemessargu pulki visā Latvijā, jaunieši no Jaunsardzes vienībām vai mūsu karavīri starptautiskajās miera misijās, ieraugot šos ļaudis uniformās, allaž izjūtam cieņu un lepnumu par to, ka, pateicoties viņiem, varam justies droši un aizsargāti.

vairāk...
Labāk lai karavīri garlaikojas
22.XI

Spriež par pasākuma «Danču nakts Limbažos» rīkošanu

Pirms valsts svētkiem Limbažu novada domes apvienotā finanšu un izglītības, kultūras un sporta jautājumu komiteja sprieda par 9. jūnijā iecerētā brīvdabas deju pasākuma «Danču nakts Limbažos» rīkošanu. Iesākot sēdi, novada domes priekšsēdētājs Didzis Zemmers sacīja, ka pirms pāris nedēļām pašvaldības pārstāvjiem jau bija iespēja redzēt idejas prezentāciju. – Iespaids spēcīgs. Valsts simtgades gadā tas novadā varētu būt galvenais pasākums.

vairāk...
22.XI

Latvijas simtgadei veltīts erudīcijas konkurss arī LGB

Novembrī Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās sācies erudīcijas konkurss «Latvijai – 100. Domā. Izzini. Stāsti!». Arī Limbažu Galvenā bibliotēka (LGB) iesaistījusies šajā aktivitātē un aicina ikvienu interesentu piedalīties konkursā. Tas veltīts Latvijas simtgadei un norisināsies trīs tematiskās kārtās. Šomēnes rit 1. kārta «Latvijas simtgade. Notikumi», pēc tam sekos abas parējās – «Latvijas simtgade. Vietas» un «Latvijas simtgade. Cilvēki».

vairāk...
22.XI

Staiceliete un salacgrīvietis «Ir» pielikumā

Par Salacgrīvieti Kristapu Somu-Tiesnesi un staicelieti Santu Lazdiņu var lasīt žurnāla «Ir» speciālizlaidumā. Tas veidots kā īpaša dāvana valsts dzimšanas dienā, «Ir» redakcijai sadarbojoties ar Latvijas simtgades iniciatīvas «TUESI.LV» komandu. Tās mērķis ir līdz valsts 100. dzimšanas dienai izveidot 100 videostāstu par jaudīgiem divdesmitgadniekiem un trīsdesmitgadniekiem Latvijas novados, kuri ar saviem darbiem un piemēru veido stiprāku Latviju.

vairāk...
Esi moderns!

Aptauja

Vai gatavojat krājumus ziemai?

Arhīvs

Reklāma

Šeit ir vieta jūsu reklāmai!

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu karikatūra 2
 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu karikatūra 1
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu tautasdziesmas 3

Ieraudzīju – nobildēju