19.01.2022.

Vakcinācijas aptvere ārstu praksēs pamazām tuvojas 80%

Pagājušās nedēļas sākumā Nacionālais veselības dienests (NVD) publicēja aktuālo informāciju par vakcinācijas pret ­Covid-19 aptveri ģimenes ārstu praksēs, tostarp Limbažu novadā. Mūspusē vidējais rādītājs pamazām tuvojas 80%. Šo robežu tas pārsniedz piecās praksēs, bet nevienā nav zemāks par 71%.

NVD datos īpaši izcelta senioru vakcinācija. Vislabāk izdevies aptvert iedzīvotāju grupu vecumā no 70 līdz 79 gadiem, jo tajā vidēji vakcinēti 85,8%. Vienā praksē pat vakcīnas pret Covid-19 saņēmuši visi tur reģistrētie šī vecuma pacienti. 90% slieksni izdevies pārsniegt arī piecām citām.

Laikā no 7. decembra līdz 10. janvārim vidējais vakcinācijas aptveres pieaugums visās vecuma grupās sasniedza 6,95%. Vienā praksē tas bija pat teju 11%, bet vēl trijās citās pārsniedza 9%. Kopumā 19 praksēs nevakcinēto iedzīvotāju skaits 10. janvārī bija 5492, vairāk nekā 4000 no tiem vecumā līdz 60 gadiem.

Pērn oktobra nogalē, kad NVD sāka šos datus publicēt, vidējā vakcinācijas aptvere novadā bija nepilni 64%. Tobrīd gan ņēma vērā 20, nevis 19 prakšu rezultātus. Jaunākajā statistikā nav iekļauti dati par divām novada praksēm, kur ārstes darbu uzsāka pērn 1. decembrī. Vakcinācijas process turpinās gan pie ģimenes ārstiem, gan vakcinācijas kabinetā un izbraukumos, tamdēļ var droši apgalvot, ka šobrīd ir gan palielinājusies vakcinācijas aptvere, gan sarucis nevakcinēto personu skaits.

Sagatavoja Ieva OZOLA

Aptauja

Vai esat mierā ar jaunizveidoto Latvijas valdību?

Regulārais maksājums

Reklāma

Godly Play nodarbības
ArhīvsDarba laiks