Armanda, Armands
2021. gada 22.aprīlis

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

23.II 1 komentārs

Mūspuses sociālajās iestādēs pabeigta vakcinācija pret Covid-19

Limbažu slimnīcas vakcinācijas komanda pabeigusi darboties sociālās aprūpes iestādēs Alojas, Limbažu un Salacgrīvas novadā. Slimnīcas Veselības aprūpes dienesta vadītāja Liene Česle pastāstīja, ka klientu un darbinieku potēšana ilga trīs dienas – no aizvadītās otrdienas līdz ceturtdienai, un ievadītas 245 devas AstraZeneca vakcīnas. – Atsaucība un attieksme bija dažāda, – atzīst L. Česle. Tomēr lielākajā daļa iestāžu iepriekš bija veikts labs sagatavošanās darbs un pretimnākoša attieksme. Tur sajusts, ka vakcinētāji gaidīti un viss bija pārdomāts līdz pēdējam sīkumam. Protams, ir atšķirība, vai iestādes atrodas pielāgotās telpās vai ēka ir speciāli projektēta sociālās aprūpes vajadzībām. Taču iestādēs vakcinēšanas organizēšanā aktīvi iesaistījās atbalsta un medicīnas personāls un potēšana ritēja raiti. – Priecēja, ka cilvēki uzdeva jautājumus par vakcinēšanos, lai gan iestādēs bija arī labi informēti klienti. Esam saņēmuši arī informāciju, ka izpotētajiem nav novērotas izteiktas blaknes. Nekas vairāk kā ierasti pēc gripas vai difterijas potes, – rezumēja L. Česle. Viņa skaidro, ka izvakcinēti visi sociālo iestāžu klienti, izņemot tos, kuru veselības stāvoklis ir smags, kā arī cilvēki, kuri atzīti par rīcībnespējīgiem un tuvinieki nav devuši atļauju vakcinācijai. 

Paveicot potēšanu sociālās aprūpes iestādēs, slimnīcas vakcinācijas komandas darbs tuvojas noslēgumam. – Šonedēļ izpotēsim vēl tos mediķus, kuri pietiekušies vakcinēties, bet to vēl nav izdarījuši. Mūsu līgums attiecas uz mediķu un sociālo iestāžu klientu un personāla vakcinēšanu. Par turpmāko darbību nezinām, – sacīja sarunbiedre. Viņa arī paskaidroja, ka pati vakcinēšana nav darbietilpīga. Tā katram cilvēkam prasa 15 minūtes. Lai sakārtotu dokumentāciju un precīzi ievadītu datus, nepieciešams četrreiz ilgāks laiks.

Kā turpināsies iedzīvotāju vakcinācija, ko šonedēļ pārņem ģimenes ārsti, būs atkarīgs no vakcīnu pieejamības un loģistikas. Sarunbiedre pastāstīja, ka risinās arī problēma, ko radīja noteikums, ka vakcinēt drīkst tikai plānā noteikto mērķauditoriju. Mediķi pierādījuši, ka grēks vakcīnas utilizēt, ja gadījumā kāds no tiem, kuram tās paredzētas, pārdomā potēties, nevar ierasties vai vēlas kādas citas farmācijas kompānijas ražojumu. Tagad dota zaļā gaisma vakcinēt cilvēkus no nākamās grupas. Piemēram, šonedēļ, kad potē iedzīvotājus 70+ gadu vecumā, vakcīnu atlikumu drīkst izlietot grupā 60+.

Aija SEDLIŅA

Komentārs

1
 • Skolnieciņš no svētbirzs 6. marts 2021 08:59

  Ar ašiem soļiem tuvojas siltais pavasaris. Ziema jau iet uz beigām. Tik vietām ir vēl saglabājies ziemas aukstums. Pavasarī daba mostas, dzīvība plaukst un zeļ. Pavasaris ir gada cerīgākais un optimistiskākais gadalaiks. Tik diemžēl šogad mūs apbēdina kovid-19 (covid-19) pandēmija. SARS-CoV-2 vīruss negrib piekāpties. Lai arī kovid-19 sērga kopš 2020. gada 13. marta plosās mūsu mīļajā latvju zemītē, tomēr nepadosimies panikai un saglabāsim sirdī mieru. Ievērosim visus ārkārtējā stāvokļa ierobežojumus. Ievērosim profilaktiskos drošības pasākumus. Lieki nepulcēsimies. Lietosim higiēniskās sejas maskas. Mazgāsim rokas ar ūdeni un ziepēm. Dezinficēsim rokas. Ieturēsim 2 metru distanci cits no cita. Raudzīsimies ar cerību nākotnē. Vairosim pozitīvo enerģiju sev apkārt. Atvērsim savā mājoklī logu, lai ielaistu Dabas Mātes dievišķo enerģiju tajā. Uzvilksim kaklā pīlādžogu krelles. Iedegsim uz galda zaļu svecīti par godu Dabas Mātei. Lūgsim Dabas Mātes svētību ar sirdi un dvēseli. Dabas Māte ir mūsu mīļotā Dieviete. Viņa ir mūsu Radītāja. Mēs esam viņas bērni. Dabas Māte nekad nepametīs mūs nelaimē. Viņa vienmēr mūs uzklausīs un atbalstīs. Dzīvosim ar ticību sirdīs. Lai ticība Dabas Mātei kalpo mums par bruņām un vairogu! Lai Dabas Māte svēti katru no mums, kas viņai tic! Lai Dabas Māte pasargā mūs no ļauna! Ar Dabas Mātes bezgalīgo viedumu, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls] ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-) Skolnieciņš® ™Skolnieciņš Latvju Dievi mūžam viedi. #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #ticība #rituāli #lūgšanas #buršanās #saticība #drošība #miers #svētbirzs

Komentēt

Aptauja

Vai gatavojaties dārzu sezonai?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu karikatūra 1
 • Karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu karikatūra 2
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu karikatūra 3

Ieraudzīju – nobildēju