Leonīda, Leonīds
2020. gada 20.oktobris

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

19.V 0 komentāri

Limbažu slimnīca atkal sniedz pakalpojumus un pastiprina aizsardzību

Aizvadītajā ceturtdienā Limbažu slimnīcas administrācija apsprieda 12. maija rīkojumu, ar ko Veselības ministrija grozījusi iepriekš izdotos noteikumus par ārstniecības iestāžu pakalpojumu ierobežošanu ārkārtas situācijas laikā. – Vispirms sarunās ar slimnīcas darbiniekiem apzinājām, kurus pakalpojumus un cik lielā apjomā varam šobrīd atjaunot, – stāsta slimnīcas Veselības aprūpes dienesta vadītāja Liene Česle. Ministrijas rīkojums attiecas uz plānveida pakalpojumiem, diagnostiku, dienas stacionāru un zobārstniecību. Daļēji šos pakalpojumus slimnīca atjaunoja jau pēc 20. aprīļa. No 20. maija slimnīca atkal sāks plānveida ķirurģiskās operācijas. Taču veiks tās, kas ir ar vietējo anestēziju. Operācijās ar vispārējo narkozi pacienta elpceļos ievada caurulīti, kas nodrošina elpošanu. Atzīts, ka Covid-19 pandēmijas laikā inficēšanās draudu dēļ tas ir gana riskanti, tādēļ šīs operācijas ārstniecības iestādēs veic tikai onkoloģijas, dzīvības glābšanas un invaliditātes draudu gadījumos. Veselības aprūpes dienesta vadītāja uzsver, ka pacientiem, kuri ārstējas slimnīcā (arī dienas stacionārā) vai veic ķirurģiskās operācijas, kopā ar ārsta norīkojumu jāuzrāda asins analīžu rezultāti, kas nav senāki par 48 stundām. – Veikt asins analīzi pacientu var norīkot arī ārsts speciālists. Šo analīzi kompensē valsts, – viņa piebilst. 

L. Česle uzsver, ka stacionāra pacientiem un poliklīnikas apmeklētājiem nepieciešamas sejas maskas: – Mēs tās izsniedzam bez maksas, to cena ārstniecības pakalpojumā nav iekļauta. Pagaidām mums ir valsts piegādātās, to pietiks vienam mēnesim. Taču lūdzam pacientus, kam ir un kuri var maskas iegādāties, nākt ar savām, lai mēs spētu ilgāk nodrošināt viņu un mediķu aizsardzību. Slimnīca veikusi jaunu pasūtījumu, bet šīs maskas ārstniecības iestādei būs jāpērk. Sarunbiedre neslēpj, ka slimnīcai jau bijusi saskare ar Covid-19 pacientu, un piebilst: – Pateicoties tam, ka bijām nodrošināti ar aizsardzības līdzekļiem, jauni inficēšanās gadījumi nesekoja. 

Sarunbiedre skaidro, ka atjaunota arī ambulatoro pacientu plūsma. Taču par katru pakalpojumu jāinteresējas individuāli, jo uz pieprasītajiem rindas krietni pieaugušas. Joprojām spēkā paliek pieteikšanās pa telefonu vai elektroniski. – Pacientiem arī lūgums ierasties noteiktajā laikā. Tikai tā – nedrūzmējoties – varēsim izsargāties no vīrusa. Daļai cilvēku šķiet, ka atgriezusies iepriekšējā dzīve, bet nekas vēl nav beidzies. Ar Covid-19 mums būs jāsadzīvo un, ļoti iespējams, vēl ilgi. Tādēļ aiztaupīsim nepatīkamus incidentus un aizrādījumus par masku nelietošanu neuztversim agresīvi. Mēs nezinām, vai paši neesam inficēti, – atgādina L. Česle. Slimībai ir arī asimptomātiskā versija. E. Gulbja laboratorijas dati liecina, ka apmēram trešdaļa pacientu Covid-19 pārslimojuši bez manāmām pazīmēm. Tagad ir arī iespēja veikt antivielu testu. Tas gan izmaksā 15 eiro. 

– Slimot ir dārgi, tādēļ pacentīsimies būt atbildīgi, – aicina sarunbiedre. Tiem, kuri bieži apmeklē poliklīniku, viņa ieteic nodrošināties ar daudzreiz lietojamām mazgājamām maskām. Tās var pasūtīt internetā vai, ja ir šūšanas prasmes, gatavot paši. Tas izmaksās daudz lētāk. L. Česle teic, ka lieliski būtu, ja masku izgatavošanā iesaistītos brīvprātīgie jaunieši un tad varētu apgādāt cilvēkus, kuriem tās ļoti nepieciešamas. 

Aija SEDLIŅA

Komentāri

0

Komentēt

Aptauja

Vai lietojat sejas aizsargmaskas vietās, kur tās noteiktas kā obligātas?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu karikatūra 1
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Karikatūra 2

Ieraudzīju – nobildēju