Top 4 padomi, kā atrast darbu, kas jums patiks
Darba meklēšana ir ļoti komplicēts process – jāsaskaņo savas vēlmes ar iespējām, jāizskata daudzi darba sludinājumi, jāizsūta pieteikumi, jādodas uz darba intervijām.
Kā atrast darbu, kas jums patiks? Par to vairāk – turpinājumā!
Izvērtējiet, ko vēlaties
Vispirms jāsaprot, kāds darbs jums ir piemērots un sniegtu gandarījumu. Ja nepieciešams, varat parunāt ar karjeras konsultantu, kurš var palīdzēt apzināties jūsu stiprās puses un ieraudzīt jaunas karjeras perspektīvas.
Nebaidieties mēģināt kaut ko pavisam jaunu un sākt darbu līdz šim nezināmā sfērā! Tas, bez šaubām, var būt izaicinoši, bet var arī pavērt pavisam citas iespējas! Lai stiprinātu savu pārliecību, varat gūt jaunas zināšanas dažādās mācībās vai kursos. Bet pieredze gan radīsies tikai darot.
Sagatavojiet CV un motivācijas vēstuli
Kad esat izvērtējis savas vēlmes un iespējas, jāsagatavo CV. Ja to esat paveicis jau iepriekš, jums atliks CV tikai pielāgot. Savukārt, ja vēlaties izveidot jaunu, noderēs CV paraugs, kas atgādinās par būtiskāko, ko iekļaut šajā svarīgajā dokumentā.
Der atcerēties, ka gan CV, gan motivācijas vēstuli vajadzētu pielāgot tieši konkrētajai vakancei. Izskatot darba sludinājumu, pievērsiet uzmanību atslēgas vārdiem (piemēram, vajadzīgajām prasmēm un darba pienākumiem), lai zinātu, ko īpaši izcelt savā pieteikumā.
Sameklējiet informāciju par uzņēmumiem, kam sūtīsiet pieteikumu
Pirms nosūtiet savu pieteikumu, veltiet laiku tam, lai uzzinātu vairāk par uzņēmumiem, kas meklē darbiniekus. Tādā veidā gūsiet priekšstatu par potenciālo darbavietu, kā arī varēsiet veiksmīgāk sagatavoties darba intervijai.
Šim nolūkam varat izmantot uzņēmumu mājaslapas un sociālo mediju kontus, kā arī aprunāties ar darbiniekiem, kuri jau strādā šajā uzņēmumā.
Uzdodiet jautājumus
Atcerieties – intervijas laikā jums ne tikai jāatbild uz jautājumiem, bet arī tie jāuzdod pašam. Tikai tā varat uzzināt, vai konkrētais amats būs jums piemērots. Jautājiet par darba laiku un veicamajiem pienākumiem, atvaļinājumu un brīvdienām, darba apstākļiem, prēmijām un citiem bonusiem, kā arī visu citu, kas šķiet svarīgs.