09.11.2023.
Pirmā auto iegāde. Ko ņemt vērā?

Pirmā auto iegāde. Ko ņemt vērā?

Pirmā auto iegāde vienmēr ir atbildīgs un satraucošs uzdevums. Lai šis svarīgais pirkums nestu tikai pašu labāko pieredzi un būtu prasībām atbilstošs un ilgtspējīgs risinājums, būtiski ir tam pienācīgi sagatavoties. Ko ņemt vērā pirms automašīnas iegādes? Par to turpinājumā. 

Vajadzības un budžets 

Nav noslēpums, ka auto izvēli lielā mērā nosaka šim pirkumam pieejamais budžets. Jārēķinās arī ar to, ka automašīnas cena nav vienīgā summa, ar ko jārēķinās. Tāpat laikus jāpadomā par auto uzturēšanas izmaksām. Tas viss ir svarīgi, lai varētu izvēlēties piemērotāko spēkratu. 

Noteikti ir svarīgi izvērtēt savas vajadzības. Varbūt jums nepieciešams ietilpīgs ģimenes auto, bet varbūt pilnīgi pietiek ar kompaktu mašīnu? Ja automašīna paredzēta kā ilgtermiņa ieguldījums, izvērtējiet arī savus nākotnes plānus, piemēram, ģimenes pieaugumu vai citus faktorus, kas var būtiski ietekmēt automašīnas izvēli. 

Ja, izvērtējot savas vajadzības un apskatot piedāvājumu, saprotat, ka prasībām atbilstošas automašīnas iegādei trūkst naudas līdzekļu, noderēt var autokredīts no Sefinance. Tomēr jāpatur prātā, ka jebkurš aizdevums ir atbildība, kas rūpīgi jāizvērtē! 

Pirmais auto – jauns vai lietots? 

Svarīgs lēmums, kas ir jāpieņem, – iegādāties jaunu vai lietotu auto? Katrai no šīm opcijām ir savas priekšrocības un trūkumi. Piemēram, jauna automašīna ir drošāka izvēle, jo tai ir ražotāja dota garantija, taču tā arī maksā daudz vairāk. Turklāt jauna auto vērtība būtiski krītas jau pēc pirmajiem nobrauktajiem kilometriem. Savukārt, izvēloties lietotu auto, jārēķinās ar risku, ka pārdevējs neatklāj automašīnas patieso stāvokli un vēsturi. 

Izvēloties savu pirmo auto, jāņem vērā vēl kāds aspekts – kamēr braukšanas pieredze ir neliela, jārēķinās, ka var būt dažādi starpgadījumi, līdz ar to palielinās automašīnas bojājumu risks. Tieši šis ir iemesls, kādēļ jaunie autovadītāji dod priekšroku mazlietota spēkrata iegādei, kura remonts neizmaksās dārgi. 

Tomēr, pērkot lietotu auto, jāievēro īpaša piesardzība. Apskatiet interesējošo automašīnu klātienē, uzdodiet pārdevējam visus interesējošos jautājumus, pārbaudiet automašīnas vēsturi un konsultējieties ar zinošu speciālistu, kurš palīdzēs pieņemt labāko lēmumu. 

Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti?

Regulārais maksājumsArhīvsDarba laiks