Liesma, Elita, Alita
2020. gada 18.septembris

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

16.VI 0 komentāri
«Skaisto Dārzu Darbnīca» klientiem sarūpējusi vairākus jaunumus

«Skaisto Dārzu Darbnīca» klientiem sarūpējusi vairākus jaunumus

Limbažnieki un apkārtējo teritoriju iedzīvotāji zina, ka dažādi stādi, skuju un lapu koki, krūmi, puķes, augļu koki, augsne un mēslojumi nopērkami stādu placī Limbažos, Stacijas ielā 3. Pircējus te sagaida zinošas un atsaucīgas pārdevējas Ilze Holtere un Una Runce. Par Siguldas uzņēmuma darbošanos mūspusē un jaunumiem stāsta tā pārstāve Sandra KRONBERGA.

Kā uzņēmumam sokas Limbažos?

SIA Skaisto Dārzu Darbnīca tirdzniecības vieta Limbažos ir kopš 2004. gada. Esam tirdzniecību uzsākuši dažādās pilsētās. Kaut visur ir viens piedāvājums, sekmes bijušas atšķirīgas. Limbažos mums stāvējusi klāt Fortūna. Mana mamma ir no Pāles, šaipusē dzīvo radinieki, iespējams, tas man ir palīdzējis, jo Limbaži ir saprotamāki. Jā, šeit ir arī citi stādu audzētāji un tirgotāji, bet laika gaitā mūsu klientūra ir nostabilizējusies. Katrs darām savu un, ja citam izdodas kaut ko izaudzēt labāk, lai veicas! Savs darbs vienkārši jāmīl, un klients to jutīs.

Pārdevējas Ilze un Una, kuras stādu placī Limbažos strādā jau ilgus gadus, mūsu uzņēmumam patiešām ir liela vērtība. Pircēji viņas pazīst, veidojas uzticēšanās. Arī viņām pašām ir dārzi un iegūta liela pieredze, lai varētu klientiem palīdzēt, sniegt padomus. Jautājumus var uzdot arī man vai kolēģei Dacei Laivai.

Vai tirgo pašu audzēto? 

Vairākus gadus mums ir sava stādaudzētava Pakauši. Šogad tā izaugusi krietni lielāka, esam paplašinājuši stādu (īpaši lapu koku, krūmu un tūju) sortimentu. Un to turpināsim – būs gan plašāks skujeņu piedāvājums, gan vairāk hortenziju, ceriņu, spireju un citu lapu krūmu šķirņu. Šobrīd tirgojam 97 dažādu augu šķirnes, ko izaudzējam savā stādu audzētavā. Šogad papildus Valsts augu aizsardzības dienesta prasībām par augu pasēm pie pašu izaudzētajiem stādiem esam pielikuši plāksnītes ar mūsu logo un auga aprakstu. Tas palīdz klientiem izvēlēties augus gan pēc auguma, lapojuma krāsas un ziedēšanas laika, kā arī ir saprotams, ka tie ir Skaisto Dārzu Darbnīcas audzētie augi. Preču grupas, ko neaudzējam paši, iepērkam no sadarbības partneriem, lai klienti pie mums varētu iegādāties iespējami plašāku sortimentu.

Cilvēki bieži taujā pēc jauniem, pat eksotiskiem stādiem. Latvijas klimats ir ļoti dažāds, un pat šejienes laikapstākļiem piemērotajām sugām reizumis kaut kas var nepatikt. Siltās ziemas un pavasara salnu dēļ arī mums pašiem dažas augu šķirnes stipri cietušas. Mēs piedāvājam tādas sugas, kas vairāk piemērotas mūsu valsts klimatam. Izvēloties atbilstošu augsni un mēslojumu, rūpējamies, lai augs būtu spēcīgs, noturīgs pret slimībām un labi izskatītos. Jaunumus piedāvājumā ieviešam, bet piesardzīgi. Mums ir ļoti daudz interesantu un Latvijas klimatam piemērotu augu, no kuriem var izveidot skaistu dārzu.

Vai produkciju var lūkot un iegādāties arī attālināti?

Jā, šogad sākām jaunu projektu – atvērām Skaisto Dārzu Darbnīcas internetveikalu www.sddstadi.lv. Tajā var redzēt visu mūsu audzētā sortimentu un cenas. Cilvēki izmanto arī šo iepirkšanās veidu. Vēl gan meklējam ērtākus risinājumus stādu piegādei klientam mājās. Tomēr jārēķinās, ka piegādes maksa ir pietiekami liela, un, vedot preci uz tālākām vietām, tā pieaugs. Ja klients ir, piemēram, no Latgales vai Kurzemes, iesakām viņam turienes stādaudzētājus, lai izdevīgāk.

Pasūtījuma saņemšana tirdzniecības vietā Limbažos vai mūsu stādu audzētavā Siguldā ir bez piegādes maksas.

Kādus pakalpojumus vēl piedāvā?

Skaisto Dārzu Darbnīca nodarbojas ne vien ar stādu audzēšanu un tirgošanu, bet arī ar dārzu projektēšanu, apstādījumu ierīkošanu, labiekārtošanu un kopšanu. Mūsu klientu vidū ir gan privātpersonas, gan uzņēmumi, tostarp no Tūjas, Vitrupes un Salacgrīvas puses. Sadarbojamies arī ar pašvaldībām. 

Par mums pašiem un darbības virzieniem var meklēt informāciju uzņēmuma mājaslapā www.sdd.lv. Tajā publicējam arī dažādus jaunumus, informatīvus rakstus par jomas aktualitātēm, padomus dārzkopībā un stādu audzēšanā, dalāmies ar interesantām idejām. Mēs esam redzami arī internetā. 

Uzklausīja Līga LIEPIŅA

                                                                    

Tirdzniecības vieta – Stacijas ielā 3, Limbažos
Internetveikals www.sddstadi.lvwww.sdd.lv
Sekojiet līdzi jaunumiem arī Facebook.com/Skaisto Dārzu Darbnīca

Komentāri

0

Komentēt

Aptauja

Vai dzerat kafiju?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu karikatūra 1
 • Karikatūra 1
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Kas jāzina ceļotājiem

Ieraudzīju – nobildēju