Liesma, Elita, Alita
2020. gada 18.septembris

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

21.IV 0 komentāri
SIA «Tīri logi» dod skaidrāku skatu uz dzīvi

SIA «Tīri logi» dod skaidrāku skatu uz dzīvi

Nupat sākusies ceturtā sezona, kopš logu un ēku fasāžu tīrīšanas pakalpojumu visā Latvijā piedāvā uzņēmums SIA Tīri logi. Ziemas periods, kad sals un sniegs, uzņēmuma pārstāvjiem ierasti ir mierīgāks. Tiesa, šosezon laikapstākļu dēļ varēts strādāt arī pa ziemu. Tīri logi kontā ir sapucēti logi gan mūspusē, gan citviet Latvijā. Tāpat firmas klientu vidū ir arī daudzdzīvokļu ēku apsaimniekotāji un privātmāju īpašnieki. Vairāk par uzņēmuma darbošanos sarunā atklāj tā valdes pārstāvis limbažnieks Ģirts Kreics. 

Logu un fasāžu mazgāšanas uzņēmuma Tīri logi dibinātāji un arī darbinieki ir limbažnieki Guntars Kreics un Māris Krickis, kurš nu iedzīvojies Dobelē, tādēļ uzņēmuma bāze ir gan tur, gan Limbažos. Abi logu tīrīšanas jomā ir profesi­onāļi, kuri šo arodu apguvuši un uzkrājuši pieredzi, vairākus gadus strādājot šajā nozarē Anglijā. Ģirts stāsta, ka šajā valstī, tāpat kā daudzviet Eiropā, atšķirībā no Latvijas, šis pakalpojums ir daudz pieprasītāks arī privātmāju īpašnieku vidū. – Anglijā ir ne vien ļoti daudz šādu pakalpojumu sniedzošu uzņēmumu, bet arī tiešām daudz objektu, turklāt lielu. Iedzīvotāji logus nemazgā paši, bet uztic šo pienākumu profesionāļiem, slēdzot līgumus ar šī darba veicējiem. Uzticēt to darīt profesionāļiem ir gan drošāk, gan ātrāk un arī ērtāk, – teic sarunbiedrs. Uzņēmuma pārstāvis ir gandarīts, ka lēnām arī Latvijā logu tīrīšanas pakalpojumu izmanto ne vien pašvaldības un biedrības, bet arī privātpersonas. – Logu tīrīšana ir mūsu lauciņš, un mēs to varam paveikt profesionālāk un ātrāk, turklāt arī drošāk, īpaši, ja runa par augstāku stāvu logiem. Kādēļ lieki riskēt, mēģinot logus tīrīt pašiem, ja mēs to varam izdarīt dažās minūtēs! – uzskata Ģ. Kreics. Notīrīt logus no vienas puses, piemēram, divistabu dzīvoklim Tīri logi pārstāvjiem prasa apmēram 10–15 minūtes. Arī uzņēmuma prasītā samaksa par paveikto ir demokrātiska. Tā ir atkarīga no loga sarežģītības (piemēram, daudz sīku rūšu), netīrības pakāpes un atrašanās augstuma, bet vidēji kvadrātmetra cena ir līdz vienam eiro. Logi tiek tīrīti no ārpuses un, ja nepieciešams, arī no iekšpuses. Tiesa, esošajā ārkārtas stāvoklī uzņēmuma darbinieki, lai izvairītos no saskarsmes ar citiem cilvēkiem, piedāvā logus tīrīt tikai no ārpuses. – Brigādē strādā tikai Māris un Guntars. No malas neviens netiek piesaistīts. Kādreiz kādā objektā es viņiem pievienojos, bet šobrīd tas nenotiek. Darbības vieta tiek norobežota, lai neviens tuvumā nenāktu. Tādējādi nekādā veidā neapdraudam ne sevi, ne kādu citu, – skaidro uzņēmuma pārstāvis. Arī norēķini par darbu ir bezkontakta. 

Savā darbā logu tīrītāji izmanto oglekļa šķiedras birstes, ar kuru garajiem kātiem iespējams aizsniegties pat līdz 5. stāvam. Tādējādi viņu darbā lielākoties nav nepieciešams izmantot pacēlāju, jo ārpus Rīgas Latvijā ir maz celtņu, kas augstākas par pieciem stāviem. Taču pacēlāja piesaistīšana, ja tāda vajadzība rodas, uzņēmumam nav problēma. Tīri logi izveidojusies ilgstoša sadarbība ar daudzām pašvaldībām, piemēram, Auci, Dobeli, Jēkabpili, arī Salaspili. Viens no nesenākajiem objektiem, kur uzņēmums strādājis, bija daudzdzīvokļu māja Dobelē. Jau vairākus gadus viņi mazgā logus Cēsu skolās, kur šis process ir sarežģītāks, jo rūtis sīki sadalītas, turklāt logu rāmji, būdami jau daudzgadīgi, prasa īpašu pieeju. Viņu pakalpojumu labprāt izmanto skolas un bērnudārzi, kas vēlas sapucēties pirms izlaidumu laika pavasara/vasaras sezonā vai pirms mācību gada sākuma. Ģ. Kreics atzīst, ka grūti prognozēt, kāda būs izglītības iestāžu aktivitāte tagad, ņemot vērā valstī valdošo situāciju. Ilgstošo klientu vidū ir arī Zemgales Olimpiskais centrs Jelgavā. Centra ēka sasniedz teju piecstāvu mājas augstumu, un viena tās siena gandrīz pilnībā ir no stikla. Tīrītāji strādājuši arī Limbažu novadā (pašā pilsētā un apkārtējos pagastos), kur pucējuši gan skolu, gan bērnudārzu un citu pašvaldības iestāžu logus. Tiesa, lai arī pasūtītāji bijuši apmierināti ar paveiktā kvalitāti un ātrumu, ilgstoša sadarbība pagaidām izveidojusies tikai ar atsevišķām iestādēm, piemēram, Limbažu kultūras namu un Olimpisko centru Limbaži. Starp citu, viņi tīrījuši arī Limbažu sporta halles fasādi. 

Logu un fasāžu mazgāšanā Tīri logi ir videi draudzīgi un neizmanto ķīmiskus tīrīšanas līdzekļus. Uzņēmumam ir speciāla filtrēšanas sistēma, kas, lai gan ir laikietilpīgs process, maksimāli attīra ūdeni no dažādiem piemaisījumiem un tas top dejonizēts. – Ar šādu ūdeni mazgājot, iegūtais efekts ir labāks, nekā tas būtu, ja mēs izmantotu ķīmiskus līdzekļus. Turklāt tīrīšanas process ir ekoloģisks. Dejonizētais ūdens iegūst nedaudz citādāku konsistenci un uz loga stikla izveido tādu kā aizsargkārtiņu. Tādējādi, ja uz loga nosēžas netīrumi, lietus tos viegli aizskalo, neveidojot nosēdumus, – skaidro Ģ. Kreics. Šis dejonizētā ūdens radītais efekts saglabājas aptuveni pusgadu. Tas var saglabāties arī ilgāk, tomēr kādā brīdī nosēdumi sāks atkal krāties, tādēļ Tīri logi rekomendē ēku acis mazgāt divreiz gadā. Filtrēto ūdeni 1000 l mucā (tāds daudzums pietiekams vienai viņu darbadienai) logu mazgātāji allaž ved līdzi. 

Arī Latvijā logu tīrīšanas nozarē strādā daudz uzņēmumu un katrs savu klientūru piesaista dažādi. Ģ. Kreics norāda, ka Tīri logi stiprā puse ir paveiktā darba kvalitāte un ātrums, ko nodrošina M. Kricka un G. Kreica Anglijā gūtā neatsveramā pieredze. – Tāpat uzskatu, ka ūdens attīrīšanas “lauciņā” esam ja ne vadošie, tad vieni no vadošajiem Latvijā. Citiem te nav tādas filtrēšanas sistēmas, kāda šobrīd pieejama mums, – atklāj sarunbiedrs.

Līga LIEPIŅA

Komentāri

0

Komentēt

Aptauja

Vai dzerat kafiju?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu karikatūra 2
 • Karikatūra 1
 • Jāņu karikatūra 3
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 1

Ieraudzīju – nobildēju