19.03.2024.
Saulesbrilles – vairāk nekā tikai aizsardzība pret sauli

Saulesbrilles – vairāk nekā tikai aizsardzība pret sauli

Saulesbrilles – ne vien svarīgs aizsardzības līdzeklis pret kaitīgo ultravioletā starojuma iedarbību, bet arī neatņemama modes aksesuāra sastāvdaļa, kas spēj papildināt un pat pilnībā mainīt kopējo tēlu. Mūsdienās, kad saulesbrilles kļuvušas par universālu modes aksesuāru, bez kura neiztikt saulainā dienā, ir svarīgi izprast to daudzveidību, materiālus, aizsardzības iespējas un, protams, stilu.

Saulesbrilles – attīstības tendences

Saulesbriļļu vēsture aizsākās jau senajā Ēģiptē, kur tās sākotnēji tika izmantotas, lai aizsargātu acis no saules blāzmas. Mūsdienās tās ir kļuvušas par modes industrijas neatņemamu daļu. Protams, kopš tā laika saulesbriļļu dizains un funkcionalitāte ir būtiski mainījusies. Sākot no vienkāršām taisnstūra vai apaļām formām līdz pat avangarda dizainiem ar dažādām krāsām un rakstiem, tās kļuvušas par pašizpausmes līdzekli, kas spēj papildināt jebkuru tēlu vai tērpu.

Saulesbriļļu veidi

Visas saulesbrilles var iedalīt četrās galvenajās kategorijās:

  • klasiskās saulesbrilles. Tās ar savu nemainīgo dizainu un vienkāršību ir piemērotas gandrīz jebkurai sejas formai un stilam. Piemēram, “Ray-Ban Aviator” vai “Wayfarer” modeļi ir kļuvuši par klasiku, kas nekad neizies no modes;
  • sporta saulesbrilles. Tās ir īpaši veidotas, lai nodrošinātu maksimālu aizsardzību un komfortu aktīvā dzīvesveida piekritējiem. Visbiežāk tās tiek aprīkotas ar papildu funkcijām, piemēram, pretvēja aizsardzību, papildu saķeri aiz ausīm, kā arī ar īpašām lēcām, kas samazina ūdens vai sniega radīto atspīdumu;
  • modernās saulesbrilles, ko radījuši dažādi dizaineri un zināmi zīmoli, lai apmierinātu pat visprasīgāko gaumi. Tās var būt gan ekscentriskas ar neparastām formām un krāsām, gan elegantas, radot noslēpumainu un stilīgu tēlu;
  • funkcionālās saulesbrilles apvieno praktiskumu ar stilu, piedāvājot īpašas lēcas, kas aizsargā acis no kaitīgajiem UV stariem, samazina atspīdumu un uzlabo redzamību dažādos apgaismojuma apstākļos. 

Aizsardzība pret saules starojumu

Izvēloties saulesbrilles, ir lietas, kurām ir jāpievērš uzmanība vispirms. Galvenais,  kam jāpievērš uzmanība, ir aizsardzība pret sauli. 

  • UV aizsardzība ir viens no svarīgākajiem saulesbriļļu izvēles kritērijiem. Pārliecinieties, ka izvēlētās saulesbrilles 100% bloķē UVA un UVB starus, lai aizsargātu acis no kaitīgās saules iedarbības.
  • Polarizācija samazina atspīdumu no atstarojošām virsmām, kas ir īpaši svarīgi, vadot automašīnu vai nodarbojoties ar ūdens sportiem.
  • Lēcu krāsa un aptumšojums var ietekmēt redzamību un kontrastu dažādos apgaismojuma apstākļos. Piemēram, brūnas vai vara krāsas lēcas uzlabo kontrastu un ir piemērotas auto vadīšanai, savukārt zaļas lēcas samazina gaismas intensitāti, saglabājot krāsu uztveri.

Pareizi izvēlētas saulesbrilles

Personiskās vajadzības un komforts ir būtiski, izvēloties saulesbrilles. Jāņem vērā ne tikai stils un izskats, bet arī tas, kā jūs jūtat saulesbrilles uz sejas, vai tās nespiež, vai ir pietiekami vieglas un vai nodrošina vajadzīgo aizsardzību. Piemēram, ja jums ir jutīgas acis, varētu būt vērts apsvērt saulesbrilles ar lielākām lēcām, kas piedāvā plašāku aizsardzību.

Ja meklējat vietu, kur būtu atrodamas dažāda stila un veida saulesbrilles plašā klāstā, ieskatieties Dr.Lensor piedāvājumā www.lensor.eu. Šeit ir atrodamas saulesbrilles ikvienai gaumei un stilam – sākot no klasiskajiem “RayBan” modeļiem, līdz pat ekstravagantajiem un greznajiem “Dolce&Gabbana” dizainiem, kas piesaista uzmanību ar savu unikalitāti un eleganci. Mūsu klāstā ir plaša saulesbriļļu izvēle, kas ļauj katram atrast savai personībai un dzīvesveidam atbilstošāko variantu.

Dr.Lensor saprot, cik svarīga ir kvalitatīvu saulesbriļļu iegāde, tāpēc uzņēmums ir apņēmies piedāvāt tikai labāko no labākā – saulesbrilles, kas apvieno stilu, komfortu un efektīvu aizsardzību pret saules starojumu.

Aptauja

Vai jums ir veicies loterijās?

Regulārais maksājumsArhīvsDarba laiks