Madara, Genoveva
2022. gada 09.augusts
27.IV
Pieci atbildīgas iepirkšanās pamatprincipi

Pieci atbildīgas iepirkšanās pamatprincipi

Iepirkšanās izklausās pēc vienkārša procesa. Ko tur daudz – izdomā, ko tev vajag, un ej visu nopirkt! Tā gluži gan nav. Iepērkoties vieglprātīgi, varam attapties ar pārlieku garu čeku rokā un nevajadzīgām vai pārlieku dārgām precēm somā, kā arī pavadīt veikalā daudz vairāk laika, nekā patiešām nepieciešams. Taču ne katrai iepirkšanās reizei ir jābūt šādai! Tāpēc šajā rakstā īsi izstāstīsim, kā iegādāties visu, kas tev vajadzīgs, neiztērējot kaudzi naudas.

1. Paķer akciju bukletu!

Ejot uz savu piemājas Rimi vai kādu citu veikalu, neaizmirsti ielūkoties attiecīgā veikala akciju bukletā. Tas būs tavs visuzticamākais ceļvedis, kas uzrādīs vislabākos aktuālos piedāvājumus. Aplūkojot Rimi akcijas pirms katras iepirkšanās reizes, varam garantēt, ka atradīsi akciju, kas tev būs tieši laikā.

Ja nevēlies iet uz veikalu pēc bukleta, neuztraucies – tie ir pieejami arī digitālā formātā. Atliek tikai “ieguglēt”!

2. Neaizmirsti par iepirkumu sarakstu

Kad esi aplūkojis, piemēram, Top akcijas un esi sapratis, kas vajadzīgs, noteikti to pieraksti. Tādējādi tu neaizrausies ar akciju piedāvājumu un nesapirksies preces, kas nemaz nav vajadzīgas. Lai pierastu pie šādas rutīnas, sarakstu nepieciešams sagatavot pirms katras iepirkšanās reizes. 

3. Atvēli mazliet laika

Ja vēlies kvalitatīvi iepirkties, nesasteidz iepirkšanās procesu. Ieplāno atsevišķu brīdi, kurā iegādāties visas preces. Dienas sākumā iekļauj to savā plānotājā vai izvēlies kādu konkrētu dienu, kad iepirksies. Ja ieplānosi iepirkšanos, redzēsi, cik nesteidzīgi vari pieņemt visus pareizos lēmumus. 

4. Neiepērcies aktīvajās stundās

Ja runājam par laika plānošanu, svarīgi atcerēties, ka ir nozīme, kurā dienas laikā plāno doties iepirkt visu nepieciešamo. Darbdienās noteikti nevajadzētu doties iepirkties pēcpusdienā/agrajās vakara stundās, kad visi dodas mājās no darba un vēlas ieskriet veikalā pēc kaut kā ēdama. 

5. Arī tavam noskaņojumam ir nozīme

Ja dosies uz veikalu izsalcis, noguris, vai dusmīgs, pastāv liela iespēja, ka impulsīvi nopirksi lietas, kas tev nav vajadzīgas, jo emocijas tev novērsīs uzmanību. Tāpēc pirms iepirkšanās iesakām paēst vai padarīt kaut ko citu, lai mazliet apskaidrotu savu prātu. 

6. Neuzķeries uz atlaidēm

Par spīti tam, ka akciju buklets ir ļoti parocīga un noderīga lieta, tomēr iesakām būt prātīgam un izvērtēt, vai prece par ļoti labo cenu tev patiešām ir vajadzīga. Izvērtē preces svaru un derīguma termiņu. Ja ir vēl kāds produkts, kas nav ar atlaidi, bet ir lielāks un ilgāk lietojams, iesakām izvēlēties to. 

7. Gaļas un piena produktus pērc pēdējos

Ja iepērcies ilgāk, der izvērtēt, kuri produktiem pēc iespējas ilgāk turami vēsumā. Tāpēc svaigu gaļu un dažādus piena produktus ieteicams ņemt pēdējos, jo tie var ātrāk sabojāties, ja tos ilgi turēsi veikala siltumā.

Īsāk sakot, pat ievērojot visus augstāk minētos padomus, iepirkšanās nebūs nekāda raķešu zinātne – vienkārši atceries visu vajadzīgo pierakstīt, pirms došanās uz veikalu izpēti lielveikalu akcijas bukletus un plāno iepirkšanos sev vislabākajā laikā! Varam garantēt, ka pats process kļūs daudz patīkamāks. Ja šis raksts noderēja, neaizmirsti padalīties ar draugiem, kuriem būtu nepieciešams kāds iepirkšanās padoms!

Aptauja

Vai gatavojaties apkures sezonai?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Karikatūra 2
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Karikatūra 1
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu karikatūra 2

Ieraudzīju – nobildēju