21.12.2022.
Piecas oriģinālas Ziemassvētku dāvanas, kas iepriecinās ikvienu
Foto: Unsplash.com / Isaac Martin

Piecas oriģinālas Ziemassvētku dāvanas, kas iepriecinās ikvienu

Šogad vēlies sagatavot patiešām oriģinālas Ziemassvētku dāvanas, kas to saņēmēju sejām liks atplaukt plašā smaidā? Smelies autentiskas dāvanu idejas šajā rakstā!

Ideja #1: kalendārs ar dāvanas saņēmējam īpašiem mirkļiem

Lai gan ikdienas plānošanā arvien biežāk izmantojam viedierīcēs un datoros pieejamos virtuālos kalendārus un dažādas lietotnes, skaisti, pie sienas karināmi kalendāri joprojām ir oriģināla dāvana Ziemassvētkos. Tiesa, ar noteikumu, ka tie ir radīti pašrocīgi, nevis iegādāti piemājas kioskā.

Sākumā atlasi 12 īpašus attēlus vai fotogrāfijas. Tajās var būt dāvanas saņēmējam sirdī tuvi ceļojumu galamērķi, fotogrāfijas ar tuvākajiem cilvēkiem, Tevis iemūžināti dabas skati – iespējas ir teju neierobežotas. Kad fotogrāfijas un/vai attēli atlasīti, kalendāra izgatavošanu vari pasūtīt gan internetā, gan dodoties uz kādu no drukātavām.

Ideja #2: paštaisīts tējas koks

Tavā draugu vai ģimenes lokā ir kāds, kurš vienmēr ar prieku nobauda gardu tējas tasīti? Tad viņš noteikti priecāsies saņemt tevis veidotu tējas koku. Šādas pašdarinātas oriģinālas ziemassvētku dāvanas izgatavošanai vajadzēs polistirola jeb putuplasta konusu, līmes pistoli, kādu nelielu kārbiņu un, protams, tējas maisiņus (tiem jābūt atsevišķos iepakojumos).

Princips ir gaužām vienkāršs – pie konusa, sākot no tā apakšējās daļas, ar līmes pistoli piestiprini tējas maisiņus. Pēc tam pie pamatnes pielīmē nelielu, apaļu kārbiņu, kas kalpos kā koka stumbrs. Daudzpusīgākai tējas pasaules iepazīšanai izvēlies dažādus maisiņus ar atšķirīgām tējām.

Ideja #3: trauciņi ar paša atlasītām garšvielām un to maisījumiem

Foto: Pexels.com / Karolina Grabowska

Teju neatņemama Ziemassvētku sastāvdaļa ir dažādu saldumu dāvināšana, tāpēc ar tiem pārsteigt būs grūti. Tomēr pastāv kāds cits veids, kā iepriecināt garšīgu lietu cienītājus. Uzdāvini skaistus garšvielu trauciņus, ko  esi piepildījusi ar sev tuvām garšvielām vai to maisījumiem.

Ja garšvielu pasaulē esi iesācējs, gardus un oriģinālus garšvielu maisījumus atradīsi Ziemassvētku tirdziņos. Papildu efektam pie katras burciņas var pievienot savu, ar roku rakstītu garšvielu aprakstu, norādot gan sastāvdaļas, gan ēdienus, pie kuriem katra garšviela vai to maisījums tev garšo vislabāk.

Ideja #4: momentfoto kamera un albums

Laikā, kad teju katram mobilajā telefonā ir simtiem vai pat tūkstošiem digitālu fotogrāfiju, arvien īpašākas kļūst fiziskas bildes. Viens no ērtākajiem veidiem, kā pie tām tikt, ir momentfoto kameras – atliek vien nospiest slēdzi, un jau pēc dažām sekundēm tavās rokās nonāks neliels, izdrukāts foto. 

Lai dāvana būtu īpašāka, komplektā ar kameru uzdāvini arī fotoalbumu, kurā norādīti dažādi notikumi, kas dāvanas saņēmējam jāiemūžina, piemēram, atpūta kādā no vasaras festivāliem, dzimšanas dienas ballīte vai kāds viņa pagatavots firmas ēdiens. Šāds albums kalpos kā atmiņu krātuve visa mūža garumā!

Ideja #5: grāmata ar pašdarinātu grāmatzīmi

Foto: Freepik.com / freepik

Cilvēka gaumei piemeklēta grāmata ir lieliska dāvana ikvienos svētkos, bet to īpašāku padarīs paša darināta grāmatzīme. Iespējas izpausties ir ļoti plašas – ieraksti Google frāzi grāmatzīmju idejas vai bookmark ideas, un tavā priekšā nonāks simtiem grāmatzīmju veidi, sākot ar vienkāršiem papīra modeļiem un beidzot ar izsmalcinātiem, no zīda radītiem mākslas darbiem.

Oriģinālas Ziemassvētku dāvanas ir tikai neliela daļa no šiem svētkiem. Ja gribi tos aizvadīt bez lieka stresa, dodies uz VIZIA blogu, kur nupat publicēts raksts Kā sagatavoties Ziemassvētkiem laikus? Tajā iegūsi vairākus patiešām noderīgus padomus!

Aptauja

Vai jums ir veicies loterijās?

Regulārais maksājumsArhīvsDarba laiks