Krišs, Eglons, Ksenija
2021. gada 24.janvāris

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

07.VIII 0 komentāri
Limbažu tirgū "topā" ventspilnieku metālizstrādājumi

Limbažu tirgū "topā" ventspilnieku metālizstrādājumi

Sestdien, kad Limbažu pilsētsvētkiem par godu tirgoties sabrauca dažādi amatnieki, viņu vidū bija arī ventspilnieki, kuri piedāvāja savā uzņēmumā ražotus metālizstrādājumus. Reizē ar to praktisko pielietojumu atpūtai dārzā tērauda grili, ugunskuru aprīkojums, krāsnis, žāvētavas un citas lietas bija radītas arī kā izskatīgi interjera priekšmeti. Cilvēki pētīja ornamentiem greznotos grilus uz stabilām kājām, kas atgādināja senas pūra lādes, tāpat ar jebkādu malku kurināmo žāvētavu, kuras dūmi nepiekļūst produktiem, bet paceļas gaisā no krāsns aizmugures. Platā metāliskā smaidā interesentus sumināja pārvietojama metāla krāsniņa ar čuguna katlu, kurā zem klajas debess vārīt zupas vai pagatavot sautējumus. Paši ražotāji to iesaukuši par Smaidiņu, tomēr stāstīja, ka naktīs, tumsā, kad pa krāsns mutes un acu caurumiem laukā šaujas sarkanas uguns mēles, piemīlīgo izskatu tā maina pret daudz neparastāku. Īpaši oriģināli kā lieli metāla trauki uz kājām ar izgriezumiem sānos izcēlās ugunskuru vietas. Kad tādā tērauda bļodā saliek un aizdedzina malku, jebkurā gadalaikā dārzā vai pagalmā iespējams baudīt mieru, siltumu, romantiskas sajūtas. Sevišķa priekšrocība tā, ka tādā pannā vai toverī (sauc, kā kurš vēlas), kas stāv uz kājām, aizdegts ugunskurs zālienā neatstāj melnas izdedžu pēdas. – Saviem radiem uz kāzām esam tādus uzdāvinājuši, un viņi ir dalījušies ar mums patiesā sajūsmā. Šķiet, es arī būtu priecīgs, ja mani ar tādu dāvanu aplaimotu, – sprieda uzņēmējs, SIA J&S International īpašnieks Kaspars Ješkins.

Katra radītā lieta – oriģināla 

Atklājas, ka mazais uzņēmums pirms vairākiem gadiem dibināts šepat kaimiņos – Cēsīs. Toreiz diviem draugiem licies svarīgi to reģistrēt, bet pat nav bijis izlemts, ko darīs un kāds īsti būs abu bizness. Kad no Cēsīm Kaspars ar sieviņu Leldi pārcēlušies uz Ventspili, metālapstrāde viņiem gandrīz iekritusi rokās. – Vidzemē ļoti populāra ir kokapstrāde, bet Kurzemē – metāls. Pēkšņi radās iespējas, un mēs tās izmantojām. Esmu būvnieks. Man nav prasmju darināt skaistus priekšmetus, tāpēc esam piesaistījuši labus meistarus, dizaineru, tehnologu. Paši sakām, ka radām dārza izstrādājumus baudai, jo vislabāko sajūtu dod tas, ka mūsu produkti dara pircēju laimīgu, – stāsta Kaspars. Viņa māsa, projektu vadītāja Zane, vēl papildina, cik patīkami no klientiem saņemt foto, kur redzams, kā viņi pie tāda ugunskura jaukā noskaņā iemalko vīnu un silda savas izstieptās kājas. Bet gadās, ka arī klientiem ir pašiem savas idejas. Ja viņi tās izsaka, tiek izstrādāts īpašs produkts pēc to vēlmēm. – Vēl nav bijis tāda, kuram mēs sacītu, ka kaut ko nevaram. Visu var, tikai labi jāizdomā, – apliecina uzņēmējs. 

Kaspars stāsta, kā viss top. Lietām dizainu izstrādā meistars, kuram ir sava vīzija. Vispirms uz papīra rada skici, tad tehnologs domā, kā uzzīmēto dabūt gatavu. Vispirms no tērauda loksnēm izgriež un izloka formu, sametina šuves, noslīpē tās, un produkts dodas uz smilšu strūklas apstrādi. Pēc tam to pārklāj ar speciālo krāsu. Izmanto metālgriešanas instrumentu Plazma. – Te ir daudz roku darba, tāpēc arī katra lieta ir oriģināla. Ikvienu jaunu izstrādājumu vispirms kārtīgi testējam, jo kvalitāte un funkcionalitāte mums ir sevišķi būtiskas, – viņš saka. Vēl uzņēmumā ražo arī koka-metāla krēslus un galdus, piedāvā logu montāžas pakalpojumu un to restaurācijas.

Vadītāja atbildībā ir uzņēmuma darbības uzraudzība un produktu izstrāde. Viņš smej, ka ir kā bīdītājs, kurš visu procesu dzen uz priekšu. Zane un Lelde uztur kontaktus ar pircējiem un nodarbojas ar pārdošanu. Interesanti, ka Zane ir tikpat kā mūsējā. Viņai laimējies ieprecēties Pāles Tauriņu dzimtā, tāpēc mūspusē dzīvo daudz viņas vīra Laura radinieku. Abi gan tagad kļuvuši par rīdziniekiem. Jaunieši atklāj, ka viņu mazajam uzņēmumam izstrādājies savs ritms – divas nedēļas ražo, tad nākamās divas veic piegādes klientiem. Sanāk braukt pa visu Latviju, visvairāk gan būts Rīgā un Pierīgā, kur turīgāki ļaudis un daudz privāto savrupnamu. Kādreiz licies, ka Ventspils no Cēsīm ir ļoti tālu, tagad pieraduši, ka vajag nieka trīs stundu, lai nokļūtu Vidzemē. Mūsdienās attālumam nav nozīmes, bet kontakti gan ir ļoti svarīgi, jo ražotājus atceras un uzmeklē, kad pēc viņiem rodas vajadzība. 

Priecīgi par veiksmīgo tirgošanos 

Izrādās, ka Limbaži viņiem bija pirmais pilsētsvētku tirgus. Pandēmija bija izmainījusi ģimenes uzņēmuma plānus. Sezona iesākusies daudz vēlāk, nekā bija gribējuši. Sākumā ražojuši un uzkrājuši preces noliktavā, līdz no reklāmām radušies pasūtījumi. Visiem trim ir arī algotais darbs, tāpēc savam biznesam var veltīt tikai brīvo laiku. Taču komandas vadītājs pārliecinoši skaidro: – Man šis darbs kļuvis sirdij tuvs, bet, lai bizness būtu rentabls, vispirms jāsasniedz labs līmenis. Tas prasa laiku, pacietību, taču vienalga esam noskaņoti iet uz priekšu un attīstīties, lai ko tas prasītu. Jaunieši spriež, ka šī vasara ir tādas nopietnas uzņēmējdarbības sākums.

Svarīgi, ka Limbažos viņiem izdevās daudzus ieinteresēt savā nodarbē. Patika, jo tirgus apmeklētāji nāca klāt, apvaicājās, pētīja piedāvājumu, kāds līdz šim te nebija manīts. Gandrīz neticami, ka mājup viņi brauca tikai ar trim lietām piekabē, pārējās vietējie un pilsētas viesi nopirka. To trijotne uzskata par veiksmi un domā, ka mūspusē paciemosies vēl kādu reizi, varbūt pēc gada. Interesanti, ka ventspilnieki arī iepazinās ar metālkalēju Tomu Burcevu no Valmieras un viņiem radās ideja par kopīgu sadarbību. – Ja vien iespējams, jāizmanto vietējie pakalpojumi, lai pašu nauda vairāk paliek Latvijā, nevis aizceļo uz Ķīnu, Turciju vai citām ārzemēm. Ja visi to atcerētos, mēs dzīvotu turīgāk, – prāto ventspilnieki. Pēc viņu ieskatiem, īstos darba augļus nes apmierināts klients. 

Gunitas OZOLIŅAS teksts un foto

                                                                                 

SIA J&S International piedāvā 
metālizstrādes dārza inventāru atpūtai: 
grilus, āra krāsnis, žāvētavas, ugunskura vietas aprīkojumu u.c.

T. 25655453 
info@jsinternational.lv
www.jsinternational.lv

Komentāri

0

Komentēt

Aptauja

Vai jūs satrauc saziņas lietotnes "WhatsApp" privātuma politikas izmaiņas?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu karikatūra 3
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu karikatūra 1
 • Karikatūra 2
 • Karikatūra 1

Ieraudzīju – nobildēju