Krišs, Eglons, Ksenija
2021. gada 24.janvāris

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

08.I 0 komentāri
Limbažos tapusi «Rotaļa» – vieta bērnu ballīšu rīkošanai

Limbažos tapusi «Rotaļa» – vieta bērnu ballīšu rīkošanai

Iespējams, ne viens vien vecāks savu reizi iedomājis, cik labi būtu, ja dzīvesvietas tuvumā būtu pasākumu telpa bērniem. Vismaz limbažniekiem un pilsētai tuvāk (arī tālāk) dzīvojošajiem šāda iespēja nu tiek piedāvāta. Kopš decembra Limbažos atvērta bērnu ballīšu telpa Rotaļa. Tās saimniece ir Maija Kazāka, kura Limbažus par savām mājām sauc kopš vasaras. 

Sarunai ar Maiju, kura ar ģimeni uz Limbažiem pārcēlusies no Bauskas, tikāmies aizvadītā gala nogalē. Vīrs Kristaps ir limbažnieks un, saņemot labāku darba piedāvājumu, izlemts par labu dzīvei viņa dzimtajā pilsētā. Abu dēlēns Markuss mācās Limbažu sākumskolā, bet trīsgadniece Paula apmeklē bērnudārzu. Maija teic, ka iedzīvoties nav bijis grūti, jo, ņemot vērā, ka iepriekš bieži te ciemojušies, Limbaži daudzmaz jau bija iepazīti.

Sarunbiedrei uzņēmējdarbības sākšana ir sens sapnis. Dzīvodami Bauskā, paši bijuši ballīšu telpu apmeklētāji gan savu, gan draugu un radu atvašu svētkos, Maiju vilināja doma par šādas atrakciju vietas izveidi. Bauskā tādas bijušas divas, tādēļ trešo atvērt neriskējusi. Uzzinājusi, ka Limbažos šī niša bija brīva, viņa ļāvās sava sapņa piepildīšanai. Zināms stimuls tam bijuši arī pašas bērni, jo gribējies, lai ir vieta, kur rīkot viņiem svinības. – Šķiet, tuvākā bērnu ballīšu vieta ir Valmierā, bet nav vēlmes braukt to gabalu tikai dažu stundu dēļ, – viņa skaidro. Veiksmīgi arī izdevies atrast telpas šādai vietai. Lai izveidotu ballīšu vietu esošajā izskatā, nācies paveikt daudz. – Te izskatījās kā celtniecības laukumā. Lielāko daļu remontā un iekārtošanā paveicām paši, palīdzēja arī mājas īpašnieks, – stāsta M. Kazāka. Šobrīd pat vairs nevar nojaust, kāds skats te pavēries iepriekš.

Rotaļas telpas ir mājīgas un gaišas. Abas atpūtas istabas atdala daļēja starpsiena. Vienā ir sausais bumbu baseins ar 6000 bumbiņām, kas paredzēts mazuļiem vecumā no pāris līdz pat 7 vai 8 gadiem. Tāpat tur ir futbola un novusa galds, ko var izmantot gan pieaugušie, gan lielāki bērni. Otrā istabā pieejamas rotaļlietas un telts mazākajiem dalībniekiem, tāpat ir atpūtas dīvāni un galds (ar krēsliem) svētku cienastam, stūris, kur pieaugušie ballītes viesi var pagatavot tēju vai kafiju. Ēdināšanu tur gan nenodrošina, cienasts un uzkodas ballītes rīkotājiem jāņem līdzi pašiem. Toties sarūpēti trauki. Labākais, ka par trauku mazgāšanu un telpas sakārtošanu vecākiem gan galva nav jālauza. Par to vēlāk parūpējas Rotaļas saimniece. Kamēr mazie izspēlējas, izklaidējas un iztrakojas, vecāku uzdevums ir atpūsties. Maija lēš, ka vienlaikus Rotaļā var uzņemt aptuveni 20 cilvēku. Ir bijuši arī 30, bet tad gan, šķiet, bijis nedaudz par šauru. Sarunbiedre smej, ka sākotnēji domāts uz pašas izveidoto ballīšu vietu bieži nākt rotaļāties kopā ar saviem bērniem. Bet nemaz tik bieži tas nesanāk. 

Pirmās ballītes Rotaļā jau notikušas, un Maija cer, ka tās te tiks rīkotas arvien biežāk. Viņa piedāvā izīrēt telpas bērnu sarīkojumu organizēšanai katru dienu divos laikos – no plkst. 12 līdz 16 un no plkst. 17 līdz 21. Maksa par četrām stundām Rotaļā ir 60 eiro. Šī vieta joprojām tiek papildināta un uzlabota. Ballīšu telpas īpašniece arī aicina viesus izteikt ierosinājumus, kas vēl tur būtu nepieciešams. Lielākie bērni, protams, tīko pēc apjomīgāka bumbu baseina. – Vēlamies sagādāt vairāk dažādu spēļu, rotaļlietu, bet primārais šobrīd ir bumbu baseins. Esošo 6000 vietā gribētu 50 tūkstošus bumbiņu, turklāt šo baseinu iekārtot pa visu istabu, – ieceri atklāj jaunā uzņēmēja. Viņa cer šīs idejas īstenošanai piesaistīt kādu projektu finansējumu. 

Šobrīd Maija, aizvietojot kolēģi, strādā par audzinātāju bērnudārzā Spārīte. Kad algotā darbā saistības beigsies, viņa vēlas pilnībā nodoties savam lolojumam – Rotaļai. Ir iecere papildus bērnu ballīšu rīkošanas vietai te izveidot arī viņu pieskatīšanas centru (ar laiku līdz trim stundām). To varētu izmantot mammas, kuras vēlas pašas kopā ar bērniem šajās telpās pavadīt laiku vai atstāt mazuļus Maijas pieskatīšanā, kamēr pašas apmeklē ārstu, frizieri vai vienkārši izbrīvē sev dažas stundas atpūtai. Plānā ir arī dāvanu kartes un vizītkartes, tāpat informatīvi plakāti.     

Līga LIEPIŅA

Komentāri

0

Komentēt

Aptauja

Vai jūs satrauc saziņas lietotnes "WhatsApp" privātuma politikas izmaiņas?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Filmēt aizliegts!
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu karikatūra 3
 • Karikatūra 1
 • Jāņu tautasdziesmas 5
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Jāņu karikatūra 1

Ieraudzīju – nobildēju