21.10.2022.
Ko palasīt garajos vakaros?

Ko palasīt garajos vakaros?

Rudens ir pateicīgs gadalaiks, lai uzsāktu kādu jaunu hobiju vai vienkārši ieritinātos segā ar tējas krūzi rokās un palasītu labu grāmatu. Iespējams, ka visas grāmatas, kas ir jūsu mājas grāmatplauktā, jau izlasītas. Tātad ir laiks padomāt par kāda spraiga detektīva vai mīlas pilna romāna iegādi.

Katram ir savi grāmatas izvēles kritēriji. Daudziem grāmatas iesaka draugi vai par tām uzzina kādā bloga ierakstā. Tāpat grāmatas izvēli var veikt pēc gluži vienkāršiem parametriem, piemēram, pēc grāmatas dizaina un informācijas, kas atrodama grāmatas “muguriņā”.

Lasīšana bagātinās jūsu pasauli un skatījumu uz dažādām lietām, līdz ar to padarot jūsu personību krāsaināku un interesantāku gan pašam, gan apkārtējiem. 

Detektīvi

Detektīvromānos visbiežāk tiek aprakstīta kāda sarežģīta vai mistiska notikuma izmeklēšana, kā arī centrā allaž ir viens vai divi galvenie varoņi, kas veic detektīva jeb izmeklētāja pienākumus. Viņu galvenais mērķis ir ar dažādiem paņēmieniem un metodēm atklāt noziegumu un vainīgo personu. 

Pie zināmākajiem detektīvromāniem varam minēt Džūdas Devero “Attaisnotā slepkavība” vai arī tik zināmo jau klasisko “Krusttēvu”, kura autors ir Mario Pjuzo. Lielisku detektīvu autore ir arī Luīze Penni. Viņai ir romānu sērija, kur izmeklēšanas veic inspektors Armands Gamašs. Iespējams, jūs varētu aizraut Janas Vagneres detektīvs “Dzīvi cilvēki”. 

Atsauce par romānu “Dzīvi cilvēki” Goodreads.com:
“Šī grāmata “aizķer”, patiešām aizķer sirdi un aizķērusi velk, velk, grib sirdi izgriezt ar iekšpusi ārup. Satriecošs, baiss un smags stāsts, no kura tomēr nekādi nav iespējams, vienkārši nav iespējams atrauties. Un man pirmoreiz turpinājums patika labāk nekā pirmā grāmata. Tas ir skarbāks un niknāks, un vietām šausminošs, TOMĒR, neraugoties uz šiem epitetiem, lielisks! Ak, Dievs! Cik reālistiski izstāstīts viss stāsts! Es pieceļos un stāvot aplaudēju Janai Vagnerei! Noteikti lasīšu citas viņas grāmatas, ja viņa izlems uzrakstīt vēl kaut ko!”

Tik dedzīgu un emocijām pilnu atsauksmi ir sniedzis kāds Janas Vagneres grāmatas “Dzīvi cilvēki” lasītājs. Iespējams, ka šī atsauksme jūs pamudinās izvēlēties tieši šo grāmatu, ar kuru īsināt garos un tumšos rudens vakarus, kad līdz siltajai vasarai ir vēl tik tālu.

Romāni

Ja tomēr sirds “velk” uz kaut ko mierīgāku un mīlestības pilnu, lasīšanai varat izraudzīties kādu romānu. Romānam raksturīgi, ka tajā visnotaļ būs ļoti plašā tēlu sistēma. Bet, neraugoties uz to, protams, centrā būs galvenais tēls vai tēli. Visas grāmatas garumā pamazām atklāsies to savstarpējās attiecības un mijiedarbība.

Izlasāmo romānu sarakstu varat papildināt ar Meta Heiga “Pusnakts bibliotēkā”, Sāras Pīras “Sanatoriju” vai Silvijas Dejas romānu “Nešķirami kopā”. 

Romāni aizrauj cilvēkus, jo tā ir iespēja gluži vai pašam piedzīvot to, kas notiek ar galvenajiem varoņiem un atklāt sevī jaunas emocijas. Baudot daiļdarbu, līdzpārdzīvojums ir viens no svarīgākajiem faktoriem, kas norāda uz to, vai cilvēkam šis darbs ir saistošs.

Ja esat nolēmuši iegādāties kādu detektīvu vai romānu, plašā klāstā tos var atrast e-veikalā 220.lv, kas piedāvā saviem pircējiem grāmatas ne tikai latviešu, bet arī angļu un krievu valodā. Īsto grāmatu sev varēs atrast ikviens! Ja jūsu dzimtā valoda ir latviešu, noteikti izmēģiniet kādu grāmatu izlasīt arī angļu vai krievu valodā. Šāda lasīšanas pieredze lieliski uzlabos jūsu valodas zināšanas un papildinās vārdu krājumu. 

Aptauja

No jūlija neatdalāmie plastmasas pudeļu un tetrapaku korķi ES valstīs obligāti. Ko par to domājat?

Regulārais maksājumsArhīvsDarba laiks