18.03.2024.
Kas ir jāzina, izvēloties vasaras riepas?

Kas ir jāzina, izvēloties vasaras riepas?

Sākoties pavasarim, auto īpašnieki sāk domāt par savu automašīnu sagatavošanu jaunajai sezonai. Viens no uzdevumiem ir ziemas riepu maiņa un vasaras riepām. Svarīgākais, ko atcerēties – riepas ir svarīgs elements, kas ietekmē braukšanas komfortu un drošību, tādēļ tās jāizvēlas rūpīgi, izvērtējot svarīgākos aspektus. 

Ar ko vasaras riepas atšķiras no ziemas riepām?

Vasaras riepas no ziemas riepām atšķiras ar gumijas sastāvu un protektora rakstu. Vasaras riepas (https://mmkserviss.lv/riepu-abc/vasaras-riepas/) tiek ražotas tādas, lai tām būtu laba veiktspēja tieši vasarai raksturīgajos laikapstākļos. Lai gan noteikumi atļauj vasaras riepas izmantot no 1. marta, riepu montāža ieteicama tad, kad vidējā gaisa temperatūra sasniedz +7 grādus. 

Vasaras riepām ir cietāks gumijas sastāvs, kas nodrošina labāku saķeri ar sausu, kā arī slapju ceļa virsmu. Minimālais pieļaujamais protektora dziļums vasaras riepām ir 1,6 mm. Ja plānojat auto aprīkot ar iepriekšējās vasaras sezonas riepām, pārliecinieties par to stāvokli un protektora dziļumu. 

Vai var izmantot ziemas riepas vasarā? 

Lai arī likums neparedz, ka ziemas riepas obligāti jānomaina uz vasaras riepām (izņēmums ir radžotas riepas), tomēr tas gan komforta, gan drošības apsvērumu dēļ ir ieteicams. Turpinot braukt ar ziemas riepām vasaras sezonā, pasliktināsies vadāmība, riepas ātrāk nodils, kā arī palielināsies degvielas patēriņš. Izvēloties sezonai atbilstošas riepas, jūs parūpēsieties gan par drošību, gan ērtībām. 

Vai vissezonas riepas ir laba izvēle?

Pārdošanā ir arī vissezonas riepas, kas izmantojamas visa gada garumā. Tas var šķist ekonomisks variants, taču jārēķinās, ka tās neuzrādīs tādu veiktspēju kā konkrētai sezonai paredzētas riepas. Vissezonas riepas ir pieņemamas, ja ar auto tiek braukts reti un nelielus ceļa posmus. 

Ja meklējat labas vasaras riepas, jums palīdzēs uzticams riepu serviss. Ieskatieties uzņēmuma “MMK riepu serviss” piedāvājumā un izvēlieties savām prasībām atbilstošus risinājumus. 

Riepu serviss piedāvā zinošu speciālistu konsultācijas, kas ļaus izdarīt veiksmīgāko izvēli. “MMK riepu serviss” piedāvājumā ir arī riepu montāža un balansēšana. Ieskatieties un izvēlieties kvalitāti www.mmkserviss.lv.

Aptauja

Vai jums ir veicies loterijās?

Regulārais maksājumsArhīvsDarba laiks