03.02.2023.
Kā uzklāt smaržas un ķermeņa spreju, lai iegūtu ilgnoturīgu aromātu?

Kā uzklāt smaržas un ķermeņa spreju, lai iegūtu ilgnoturīgu aromātu?

Mēs nereti iztērējam diezgan daudz naudas par kvalitatīvām smaržām, tāpēc ir ļoti nepatīkami, ja tās izgaro jau pusdienlaikā. Lai gan dažas smaržu formulas nav tik ilgi noturīgas kā citas (piemēram, ķermeņa sprejs salīdzinājumā ar koncentrētāku parfīmu), ir veidi, kā nodrošināt, lai smarža saglabātos ilgāk. 

Kā paildzināt smaržas noturību

1. Uzsmidziniet to uz ādas pēc dušas
Izmantojiet savas tikko pēc dušas nomazgātas ādas priekšrocības, jo tā ir gatava uzņemt smaržas. Pēc dušas tvaika iedarbībā atvērušās tīras poras, un tas ir īstais brīdis uzklāt smaržas. Tomēr nelietojiet smaržas, kamēr āda vēl ir mitra, jo tās izzudīs, tiklīdz nožūsiet.

2. Vispirms mitriniet ādu
Pirms smaržu uzklāšanas (vai atkārtotas uzklāšanas) mitriniet ādu ar savu iecienītāko losjonu vai krēmu uz eļļas bāzes. Ideāli ir nearomatizēti preparāti, bet, ja vēlaties kombinēt un saskaņot smaržas, tad droši izmantojiet aromatizētu mitrinātāju. Sausa āda nesaglabās smaržu tik ilgi kā mitrināta, tāpēc mitriniet.

3. Meklējiet pulsa punktus
Lai aromāts noturētos vēl ilgāk, uzsmidziniet smaržu uz pulsa punktiem. Šīs vietas ir pie plaukstas, kakla zona pakausī, aiz ceļgaliem, aiz auss un elkoņu iekšpusē. Šīs vietas reaģē uz dabiskajām ķermeņa temperatūras svārstībām un izstaro smaržu visas dienas garumā.

4. Iesmaržiniet arī matus
Ja kādreiz esat nejauši iesmidzinājis smaržas matos, iespējams, esat pamanījis, ka smarža saglabājas daudz ilgāk nekā uz ādas. Lai gan nevēlaties pilnībā piepildīt matus ar smaržām (tās var būt kaitīgas un pārāk spēcīgas), viegla iesmaržināšana nenāks par ļaunu.
Aromāts iesūksies matos un saglabāsies visas dienas garumā. Ir pat tādas matu smaržvielas, ko varat iegādāties veikalos. Tās ir mazāk koncentrētas, turklāt to sastāvā ir papildu eļļas matu barošanai.

5. Neberzējiet plaukstu locītavās
Uzsmidzināt un saberzēt plaukstu locītavas šķiet dabiska lieta, taču tas ir slikti. Ne tikai samazinās smaržas notis, bet tas var arī izjaukt kopējo smaržas profilu.

6. Izmetiet vecās smaržas
Vai esat kādreiz sajutuši to “veco smaržu” smaku, kad uzsmidzināt kādu senu smaržu pudelīti? Tas noteikti nebija sākotnējais aromāts. Smaržām jau ir beidzies derīguma termiņš. Tie ir dažādi, bet vidēji – no diviem līdz 10 gadiem. Ja smaržas smaržo ne tā, kā atcerieties, ir mainījušas krāsu vai izskatās citādi, visticamāk, ir pienācis laiks tās izmest.
Tomēr ir daži veidi, kā pagarināt smaržu derīguma termiņu. Lai gan tava smaržu kolekcija ir skaista rota vannas istabā, tā patiešām ir pēdējā vieta, kur vajadzētu glabāt smaržas. Gaisma un mitrums mainīs to aromātu. Uzglabājiet smaržu pudelītes vēsā un tumšā vietā.

Ķermeņa spreja ieguvumi ikdienā

Viena no acīmredzamākajām ķermeņa spreja lietošanas priekšrocībām ir tā patīkamais aromāts. Neatkarīgi no tā, kādu izvēlaties, viegla smaržas kārtiņa palīdz saglabāt labu aromātu visas dienas garumā. Tas ir arī lieliski piemērots, lai maskētu jebkādas smakas, ar ko varētu saskarties ikdienas aktivitāšu laikā, piemēram, strādājot vai gatavojot vakariņas. Turklāt šis būs lētāks variants salīdzinājumā ar smaržām.

Vēl viena ķermeņa spreja priekšrocība ir tā spēja vairot pašapziņu. Kad izskatāmies un smaržojam labi, jūtamies pašpārliecinātāki. Apziņa, ka arī citi to atzīst, var sniegt mums papildu drosmes devu, kas var būt nepieciešama, lai viegli risinātu sarežģītus uzdevumus vai sociālās ikdienas situācijas. 

Visbeidzot, tas var arī sniegt enerģijas pieplūdumu, kad jūtaties gausi vai noguruši. Pat daži sava iecienītākā aromāta izsmidinājumi var sniegt ātru uzmundrinājumu, kas nepieciešams, lai līdz dienas beigām saglabātu produktivitāti un koncentrēšanos. 

Tirgū pieejamie ķermeņa spreji

Tirgū pieejami dažāda veida ķermeņa spreji – no viegliem un gaisīgiem aromātiem līdz drosmīgiem un saldiem muskusa aromātiem. Plaši pazīstamais zīmols Victoria’s Secret piedāvā virkni iespēju, ko var izmantot kā dienas smaržas vai īpašu notikumu aromātu. To kolekcijā ir klasiski ziedu aromāti, piemēram, jasmīns un roze, svaigi maisījumi, piemēram, citrusaugļu un garšaugu, kā arī maigi muskusa aromāti, kas lieliski piemēroti vakara tērpiem. Neatkarīgi no tā, kādu aromātu izvēlaties, ķermeņa aerosols ir piemērots ikvienam garastāvoklim un stilam.

Aptauja

Iestājies astronomiskais pavasaris. Vai to izjūtat?

Regulārais maksājums

Reklāma

Vidzemes veterinārais serviss
ArhīvsDarba laiks