Rauls, Rodrigo
2022. gada 25.septembris
04.IV
Jānis Grasbergs pievienojas LPPKS «Piena loģistika» komandai

Jānis Grasbergs pievienojas LPPKS «Piena loģistika» komandai

LPPKS «Piena loģistika» ir lielākais Latvijas piensaimnieku izveidotais kooperatīvs, kas tieši pārstāv biedru intereses un nodarbojas ar piena savākšanu, loģistiku, kā arī piena pārdošanu pārstrādātājiem. Lūkojoties attīstības un stabilitātes virzienā, par «Piena loģistika» biroja vadītāju šobrīd kļuvis ilggadējais kooperatīva biedrs, zīmola «Grasbergs» izveidotājs un kādreizējais Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Grasbergs.

"Lai arī skaitāmies lielākais piena kooperatīvs Latvijā, mums ir daudz darba priekšā, lai veicinātu iekšējo stabilitāti un pozīcijas tirgū. Jau pirmajās darba dienās kopā ar valdes priekšsēdētāju esam veikuši kooperatīva darbības analīzi un centušies definēt lietas, ar ko sākt uzlabojumus. Lai veicinātu godīga piena tirgu Latvijā, būtiski ir veicināt saimniecību pievienošanos un vairāku kooperatīvu apvienošanos kopēju mērķu vārdā, veidojot vēl lielāku drošības garantu un stabilitāti, kā arī efektīvāku transportēšanu un piena pārdošanu. 

"Piena iepirkuma cena tuvojas 0,50 EUR/kg"

Šis ir īstais brīdis, lai nāktu kopā un spētu noturēt piena iepirkuma cenu šībrīža līmeni, kas tuvojas 50 centiem par kilogramu. Principā kooperatīviem būtu jāveido tāda kā svaigpiena birža, kur, ņemot vērā globālos procesus, tiek noteikta godīga cena. Kooperatīvs sadarbību veic ar 5–6 pārstrādātājiem, lai garantētu stabilitāti, jo atkarībā no izvēlētā tirgus citam veicas labāk, citam mazāk veiksmīgi. No šīs darbības iegūst abas puses: piena ražotājs – drošību un stabilitāti, pārstrādātājs – kvalitatīvu pienu un pastāvīgu sadarbības partneri.

Šobrīd jau veikti uzlabojumi mūsu interneta vietnei www.pienalogistika.lv. Tajā piedāvāsim arī atsevišķu vidi mūsu biedriem, kur ērti pārskatīt dažādu informāciju par procesiem, kā arī saņemt jaunumus saistībā ar kooperatīvu. Tie ir tikai daži no veicamajiem darbiem, taču soli pa solim visu turpināsim," pauž Jānis Grasbergs. 

Savukārt Agris Ludriksons, LPPKS «Piena loģistika» valdes priekšsēdētājs piemin:  "Kooperatīvam ir jāaug kā jebkurai organizācijai, lai spētu pēc iespējas stabilāk un aizvien vairāk darboties tās biedru interesēs. Tamdēļ arī esam lēmuši par šādu spēcīgu un pozitīvu papildinājumu. Jānim ir pieredze Latvijas, kā arī Eiropas līmenī. Tieši tas, kas mums šobrīd ir nepieciešams."

Piensaimniekiem apvienojoties kooperatīvā, ir lielāka stabilitāte, godīga samaksa un uz ilgtermiņu vērsta domāšana

Jau iepriekš izskanējusi informācija, ka kopēja darbošanās kooperatīvos Latvijai beidzot ir panākusi izlīdzinājumu ar Eiropas vidējām piena iepirkuma cenām, kas nākotnes perspektīvā izskatās ar pozitīvu, stabilu un augošu tendenci. 

Kooperatīvā šobrīd ir 70 biedru, taču LPPKS «Piena loģistika» direktors Andris Ozoliņš piebilda: "Esam kupls skaits saimniecību, taču pavisam noteikti esam atvērti uzņemt aizvien jaunus biedrus. Mūsdienu nākotne un stabilitāte ir kooperēšanās, tamdēļ arī mēs to darām, jo kopā esam lielāks spēks un varam panākt vairāk! Kooperatīvam «Piena loģistika» šobrīd ir 12 piena mašīnu, ar kurām ikdienā no vairāk nekā 70 saimniecībām tiek savākts aptuveni 230 tonnu piena. Līdz ar to esam vērā ņemams tirgus spēlētājs."

Vairāk par kooperatīvu un tā darbību iespējams uzzināt www.pienalogistika.lv, kā arī www.fb.me/pienalogistika.

Aptauja

Vai gatavojat krājumus ziemai?

Arhīvs

Reklāma

Šeit ir vieta jūsu reklāmai!

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Karikatūra 1
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu karikatūra 1
 • Kas jāzina ceļotājiem
 • Jāņu tautasdziesmas 7
 • Jāņu tautasdziesmas 2
 • Filmēt aizliegts!
 • Jāņu tautasdziesmas 6
 • Jāņu tautasdziesmas 4
 • Jāņu tautasdziesmas 3
 • Karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 1
 • Jāņu karikatūra 2
 • Jāņu tautasdziesmas 5

Ieraudzīju – nobildēju