08.04.2022.
Gudra izdevumu plānošana. Ko ņemt vērā?

Gudra izdevumu plānošana. Ko ņemt vērā?

Izdevumi ir visiem. Mēs regulāri sedzam dzīvošanas, mācību un citas svarīgās izmaksas, tāpat ikviens ir saskāries arī ar neapdomīgiem tēriņiem, kas vēlāk var atmaksāties ar iztrūkumu ģimenes budžetā. Tieši tādēļ, lai izveidotu un saglabātu finansiālo stabilitāti, ir būtiski rīkoties gudri, izdevumus plānojot un vērtējot. Vislabāk to izdarīt ar budžeta plāna palīdzību. 

Kas ir budžeta plāns? 

Budžeta plāns ir ienākumu un izdevumu pārskats, kas palīdz novērtēt ienākumu un izdevumu attiecību, noteikt prioritātes un mērķus. 

Budžeta plānošana noderīga un pat ieteicama ikvienam neatkarīgi no ienākumu un izdevumu apmēra. 

Kā plānot budžetu? 

Lai izveidotu budžeta plānu, vispirms jāzina, kādi ir ikmēneša ienākumi. Dažiem atbilde uz šo jautājumu nav jādomā ilgi, īpaši, ja ir tikai viens ienākumu avots, piemēram, darba alga. Ja ienākumu avoti ir vairāki, tad veiciet aprēķinu, lai zinātu, ar kādu naudas summu ik mēnesi varat rēķināties. 

Var gadīties, ka ienākumu apmērs ik mēnesi atšķiras. Tādā gadījumā varat novērtēt beidzamo sešu mēnešu ienākumus, par pamatu ņemot vidējo summu. 

Nākamais solis ir novērtēt reālos (nevis vēlamos) izdevumus. Ja ikdienā netiek veikta tēriņu uzskaite, tas ir jūsu uzdevums. Novērtējot savus naudas tērēšanas paradumus mēneša garumā, visticamāk, būsiet pārsteigts par izdevumu apmēriem. Tas palīdzēs ieraudzīt patieso situāciju un to, kur tērējat lieki. 

Domājot par to, kā un kur ietaupīt, der paskatīties plašāk. Piemēram, ja jums ir vairāki kredīti, varbūt ar tiem saistītos izdevumus var palīdzēt samazināt pārkreditēšana. Šis pakalpojums paredz vairāku aizdevumu apvienošanu vienā, ļoti iespējams, ar izdevīgākiem atmaksas nosacījumiem. 

Sekošana plānam

Protams, lai budžeta plāns nestu cerēto rezultātu, tas ne vien pārdomāti jāizveido, bet arī jāseko tā izpildei. Visvienkāršāk to darīt ar kādas šim nolūkam paredzētas mobilās aplikācijas palīdzību, taču tikpat labi noderēs pierakstu klade vai excel tabula. 

Ja laika gaitā saprotat, ka izveidotais plāns tomēr neatbilst realitātei, nebaidieties to koriģēt. Tam ir jākalpo jūsu reālajai situācijai! 

Aptauja

Vai esat mierā ar jaunizveidoto Latvijas valdību?

Regulārais maksājums

Reklāma

Godly Play nodarbības
ArhīvsDarba laiks