04.01.2023.
Binokļi: kā izvēlēties labas kvalitātes ierīci un nezaudēt naudu?

Binokļi: kā izvēlēties labas kvalitātes ierīci un nezaudēt naudu?

Novērošanas optiku aktīvi izmanto daudzās ikdienas dzīves jomās. Plašākai sabiedrībai visvairāk pieejamās optiskās ierīces, neapšaubāmi, ir binokļi. Tie palīdz paraudzīties uz apkārtni no cita skatpunkta, un tos aktīvi izmanto mednieki, zvejnieki, tūristi, pārgājienu cienītāji, kā arī izklaides pasākumu cienītāji.

Binokļa izvēle jāuztver nopietni, jo tā vēlamos tehniskos parametrus ir jānosaka atbilstoši saviem vaļaspriekiem, interesēm vai darbības sfērai. Lai dotos uz teātri, nav nepieciešams masīvs medību binoklis ar jaudīgu optiku, bet miniatūrs teātra binoklis diez vai būs piemērots dzīvnieku vērošanai. Proti, binokļiem ir dažādas tehniskās īpašības, kas jāņem vērā pirms iegādes. Tomēr pirmais izvērtējamais parametrs ir objektīva palielinājums un tā diametrs.

Visi binokļi uz korpusa virsmas ir marķēti ar īpašiem skaitļiem, no kuriem viens apzīmē optisko palielinājumu jeb palielinājuma koeficientu, bet otrs precizē objektīva diametru milimetros. Palielinājuma rādītājs nosaka, cik pietuvināti var aplūkot attiecīgo objektu. Lai pareizi noteiktu, kurš palielinājums ir vispiemērotākais, jāzina, kāds ir ierīces pamatmērķis. Pēdējos gados arvien populārāki kļūst binokļi ar maināmu palielinājumu, kas ļauj labāk apskatīt pat lielākus objektus, jo lietotājs pats nosaka tuvinājuma pakāpi. No konstrukcijas viedokļa šie modeļi tiek uzskatīti par sarežģītākiem, tāpēc to kvalitāte ir zemāka nekā klasiskajiem modeļiem ar fiksētu optisko palielinājumu. Tas jo īpaši ir pamanāms ekonomiskā cenu segmenta modeļos, jo līdz ar maksimālo palielinājumu attēla spilgtums un kvalitāte ievērojami pasliktinās. Turklāt jāapzinās, ka, vērojot objektus ar maksimālo palielinājumu, attēla kvalitāti negatīvi ietekmē arī jebkuras roku kustības, tāpēc nav ieteicams izvēlēties binokli tikai maksimāla optiskā palielinājuma dēļ.

Lai iegūtu skaidru un detalizētu attēlu, optikai jānodrošina pietiekama gaismas caurlaidība, un šis aspekts ir tieši saistīts ar ierīces diametru. Binokļi ar nelielu diametru – aptuveni 25 mm – ir paredzēti tuvu objektu vērošanai dienas gaišajā laikā. Tie ir ideāli piemēroti pārgājienu cienītājiem, bērniem un tūristiem. Objektīvs ar 35–40 mm diametru ļauj apskatīt objektus krēslā un ir piemērots lietošanai gan pilsētā, gan ārpus tās. Lielāka diametra binokļi jau ir krietni smagāki, un bieži vien tiem ir nepieciešams papildu statīvs, tāpēc parasti tos izmanto profesionāliem mērķiem.

Cilvēki, kuri regulāri izmanto binokli, vienprātīgi piekritīs, ka, iegādājoties šādu daudzfunkcionālu ierīci, nav viena universāla risinājuma. Ja tuvākajā laikā jāizvēlas pareizais binoklis, vienmēr konsultējieties ar profesionāļiem, ņemot vērā plānotos uzdevumus un lietošanas apstākļus. Gpspro.lv sadarbojas tikai ar starptautiski atzītiem novērošanas optikas ražotājiem, un piedāvājumā ir iekļauti dažāda veida binokļi ar detalizētiem modeļu aprakstiem. Neatlieciet jaunās ierīces iegādi, jo tas palīdzēs ne tikai ieraudzīt pasauli no cita skatpunkta, bet arī kļūs par ilgtermiņa ieguldījumu vaļaspriekā, veicinot jūsu izklaides lietderību.

Aptauja

Iestājies astronomiskais pavasaris. Vai to izjūtat?

Regulārais maksājums

Reklāma

Vidzemes veterinārais serviss
ArhīvsDarba laiks