Krišs, Eglons, Ksenija
2019. gada 24.janvāris
-3C
D vējš 4 m/s

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

31.I

Uģa Magoņa lietā tiesa atceļ četras sēdes

Limbažu rajona tiesa ir atcēlusi četras sēdes bijušā VAS «Latvijas dzelzceļš» vadītāja Uģa Magoņa un Igaunijas AS «Skinest Rail» īpašnieka Oļega Ossinovska kukuļošanas lietā. 26. un 29. jan­vārī sēdes nenotika tiesneša Kārļa Jansona slimības dēļ. 2. un 9. februārī plānotās sēdes atceltas tādēļ, ka tiesā nevar ierasties neviens no abiem U. Magoņa advokātiem – Varis Klotiņš un Jānis Rozenbergs, jo abi aizņemti «Latvenergo» korupcijas lietas izskatīšanā. Nākamā tiesas sēde lietā paredzēta 23. februārī.

31.I

Alojā «Liepale» ietērpsies tautastērpos

Valsts lielās jubilejas gadā Alojas radošā kluba «Liepale» dalībnieces nolēmušas tikt pie pašdarinātiem tautastērpiem. Patlaban audumu brunčiem noaudušas tikai divas dalībnieces, bet tāds nodoms ir arī citām, kuras gaida rindā uz stellēm. Kluba vadītāja Guna Krūmiņa apliecināja, ka aušana sokas lēni tāpēc, ka iespējams izmantot tikai divas. "Liepalietes" šūs sev arī baltās blūzes.

31.I

«Varavīksne» un draugi dejo Limbažos

Sestdien Limbažu kultūras namā uz koncertu aicināja Bērnu un jauniešu centra deju kolektīva «Varavīksne» visi sastāvi, kā arī Umurgas 4.—5. klašu grupas dejotāji. Ciemos bija ieradušies viņu draugi – «Vizbulīte» no Siguldas un «Vēja zirdziņš» no Jelgavas. Viens no «Varavīk­snes» vadītājiem Raivis Eglītis atzina, ka koncerts izdevās, bija enerģisks un piepildīts ar dažādām dejām.

31.I

Pārgājiens Kuivižos ļaus iepazīt mitrājus

Svētdien interesenti aicināti piedalīties Starptautiskajai mitrāju dienai veltītā pārgājienā Kuivižos «Caur dumbrāju uz „čōrkim”» (vietējo valodā – piejūras niedrainās lagūnas). Par mitrāju nozīmi mūsu dzīvē un dabas procesu regulēšanā stāstīs Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centra «Ziemeļvidzeme» vadītāja Inta Soma. Akcents būs tieši uz vienu no mitrāju veidiem – dumbrāju. Gājiena laikā iecerētas izzinošas un arī radošas nodarbes. Ekskursijas ilgums aptuveni 4 stundas, tikšanās – stāvlaukumā pie Kuivižu skatu torņa. Vēlama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālr. 26329412.

Esi moderns