Krišs, Eglons, Ksenija
2019. gada 24.janvāris
-3C
D vējš 4 m/s

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

30.I

Alojas Ausekļa vidusskolai jauna direktore

Alojas Ausekļa vidusskolu vadīs Ina Šternfelde. Konkursam uz direktores amatu bija pieteikušies divi kandidāti. Abi komisijai izklāstīja savu izglītības iestādes attīstības vīziju. I. Šternfeldei, kas iepriekš strādāja par direktores vietnieci, tas bija pārliecinošāks. Deputāti atbalstīja viņas kandidatūru. Iepriekšējā direktore Inese Mētriņa šo amatu atstāja pēc pašas vēlēšanās.

30.I

Ainažu bērnu slimnīcas vadītāju atstādina no amata

Vakar Veselības ministrijas valsts sekretārs Aivars Lapiņš uz izmeklēšanas laiku no amata atstādināja VSIA «Bērnu psihoneiroloģiskā slimnīca «Ainaži»» valdes locekli Ilonu Balodi. Pirms nedēļas Veselības inspekcija sadarbībā ar Tiesībsarga biroju veica ārkārtas pārbaudi slimnīcā. LETA informē, ka, izvērtējot medicīnisko dokumentāciju, ir konstatēta būtisku normatīvo aktu neievērošana, kā arī pārkāpumi, kādā veidā tiek ierobežoti jeb fiksēti pacienti. I. Balode notikušo nekomentē, aicinot jautājumus uzdot valsts sekre- tāram.

30.I

Donoru diena Salacgrīvā mazapmeklēta

25. janvārī Salacgrīvas kultūras namā bija donoru diena. Kopumā asinis nodeva tikai 24 cilvēki, kas varētu būt izskaidrojams ar to, ka patlaban ražošanu pārtraucis «Brīvais vilnis». Donoru skaits, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, strauji sarūk – ja, piemēram, 2012. gada janvārī Salacgrīvā asinis nodeva 96 cilvēki, pēdējos trīs gadus tas nav pārsniedzis 30. Šobrīd visvairāk trūkst tieši 0+ un A- asinsgrupu asiņu. Nākamā donoru diena Salacgrīvā plānota maija beigās.

30.I

Mūspuses copmaņi LČ 1. posma uzvarētāju trijniekā

Nedēļas nogalē Balvu ezerā norisinājās Latvijas čempionāta (LČ) zemledus makšķerēšanā 1. posms, kurā piedalījās 12 komandu. To vidū bija arī mūspusi pārstāvošā «Pansija» (Arnolds Grebežniks, Valdis Janitens, Artūrs Berdin­skis, Juris Šeibo un Andris Vecvērdiņš). Ar iegūtiem 50 punktiem «Pansija» šajā posmā izcīnīja 3. vietu. Makšķerēšanas apstākļi bija smagi, jo piektdien treniņā lija lietus, kas uz vakaru pārgāja stiprā sniegā. Pa nakti izveidojās aptuveni 10 cm bieza sniega kārta, zem kā uz ledus bija ūdens. Sacensību dalībniekiem uz ledus nācās sēdēt kā lielā peļķē. Pagaidām iecerēts, ka čempionāta 2. posms norisināsies 10. un 11. februārī Limbažu Lielezerā.

Esi moderns