Madis, Alberts
2019. gada 18.jūnijs

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

15.I

Izskanējis koncerts slimnīcā «Ainaži»

Ainažu jauktais koris «Krasts» un Agras Jankovskas mūzikas studija ar Ziemassvētku koncertprogrammu viesojās psihoneiroloģiskajā slimnīcā «Ainaži». Bēni ar sajūsmu klausījās priekšnesumus, patīkamu pārsteigumu viņiem sagādāja mirklis, kad zem rūķu cepurēm ieraudzīja pazīstamas mākslinieku sejas. Gaisā virmoja prieks, sirsnība un labestība. Pateicībā par skaisto koncertu bērni koristiem un mūzikas studijas audzēkņiem dāvināja rūpīgi veidotus zīmējumus.

15.I

Limbažu un Krimuldas akordeonisti Cēsīs

Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolā Vidzemes reģiona mūzikas skolu akordeonistiem norisinājās koporķestra mēģinājums. Tajā kuplā skaitā piedalījās arī Limbažu mūzikas un mākslas skolas (MMS) audzēkņi un pedagogi, tāpat krimuldieši. Viņi gatavojās tradicionālajam sava reģiona MMS akordeonistu-solistu konkursam «Cēsis 2019», kas notiks aprīlī. Savukārt pirms tam gaidāms starptautiskais festivāls Limbažos.

15.I

Sporta skolotāji tiekas seminārā

Limbažu novada sporta skolotājiem, arī Limbažu un Salacgrīvas novada sporta skolas treneriem Lielezera airēšanas bāzē notika seminārs «Vingrojumi un lēkšana ar lecamauklu sporta stundās». To vadīja Staiceles pamatskolas un Ģenerāļa Pētera Radziņa Staiceles Sporta profesionālās vidusskolas pedagoģe Vizma Tiltiņa. Viņa kolēģiem skaidroja un arī rādīja jaunus elementus, ko sporta skolotāji un treneri varēs izmantot savā ikdienas darbā stundās un treniņos.

15.I

OC «Limbaži» basketbola čempionātā

Olimpiskā centra (OC) «Limbaži» basketbola čempionātā gūti šādi rezultāti: BK «Salacgrīva» un «Kopturis-A» – 136:54; «Salacgrīvas vidusskola» un BK «Aloja/Graintech» – 56:111; «Grīva» un «Pārgauja» – 69:63; «Pārgauja» un «Spartaks» – 62:91; «Limbaži U17» un «Pāle» – 42:105; BK «Lēd­urga» un «Grīva» – 79:72.

15.I

«Tūrisma gids» iesaka arī mūspuses muižas un pili

Sākoties jaunam gadam, portāla «Delfi.lv» rubrikas «Tūrisma gids» veidotāji interesentiem iesaka doties ekspedīcijā uz Vidzemi, kur atrodas daudz muižu un piļu. Veidotāji šoreiz reģionā izcēluši 10 diženu ēku, kas ir unikālas savas arhitektūras vai leģendu dēļ. To vidū ir arī mūspuses senās celtnes – Zviedrijas karaļa Kārļa XII miesassarga Frīdriha Vilhelma fon Mekes jeb Liepupes muiža, neorenesanses pērle Igates pils, par kuru pirmās ziņas rakstītajos avotos sastopamas jau 15. gadsimtā. Tāpat neticamu piedzīvojumu bagātā vācu muižnieka, barona Minhauzena muiža Duntē un Gaujas senlejas pērle Krimuldas muiža.

Esi moderns