Krišs, Eglons, Ksenija
2019. gada 24.janvāris
-3C
D vējš 4 m/s

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

02.II

Sākas tūrisma izstāde-gadatirgus «Balttour 2018»

No šodienas līdz svētdienai Ķīpsalā norisinās 25. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus «Balttour 2018». Ar kopīgu piedāvājumu izstādē piedalās piecu novadu – Alojas, Limbažu, Salacgrīvas, Carnikavas un Saulkrastu – veidotā tūrisma klastera iniciatīva «Saviļņojošā Vidzeme». Mūspuses piedāvājums būs skatāms arī Vidzemes Tūrisma asociācijas stendā par projektu «Greenways», savukārt Limbaži kopā ar vēl astoņām Hanzas savienības pilsētām apvienojas projektā «Hansa». Savus piedāvājumus Latvijas un kaimiņvalstu apceļošanai izstādē sniedz vairāk nekā 850 uzņēmumu.

02.II

Krimuldas novadā sācies veselības veicināšanas projekts

Krimuldas novada pašvaldībā sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru ir sākusies veselības un veselīga dzīvesveida veicināšanas projekta īstenošana. Tas piedāvā izglītojošus un praktiskus pasākumus dažāda vecuma iedzīvotājiem – bērnudārzos rotaļu veidā, skolās nodarbības sākumskolas bērniem, pusaudžiem un jauniešiem, pieaugušajiem gan praktiskus seminārus veselīga uztura gatavošanā un lekcijas, gan fiziskās aktivitātes. Projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālais fonds. Pašvaldība veic darbības koordinēšanu, sniedz informatīvo atbalstu, nodrošina telpas un arī transportu.

02.II

Iecere attīstīt Lielezera pludmales infrastruktūru

Limbažu novada pašvaldības aģentūras ALDA direktors Jānis Remess stāsta, ka ALDA startē Latvijas Vides aizsardzības fonda projektu konkursā. Plānots uzstādīt stacionārās tualetes Limbažu Lielezera pludmalē, kā arī izstrādāt ezera ekspluatācijas plānu. Līdz ar šāda plāna esamību būs vienkāršāk startēt citos konkursos, lai uzlabotu Lielezera pieejamību un infrastruktūru. Labiekārtošanas projektam bija nepieciešams arī Limbažu novada domes atbalsts un garantēts 10% līdzfinansējums. Tas apsolīts.

02.II

Ungurpils «Salā» alojieša fotoizstāde

Alojas novada uzņēmējdarbības atbalsta centra-bibliotēkas «Sala» konferenču zālē skatāma alojieša Jāņa Šembeļa pirmā personālizstāde «30 minūtes dārzā». Tajā skatāmajos fotoattēlos ir ziedi, augi un dažādas interesantas lietas gan no paša alojieša dārza, gan citām vietām. Izstādes autors teic, ka katram attēlam ir savs stāsts, kāpēc tas iemūžināts. Fotografēšana ir J. Šembeļa vaļasprieks. Ar to aizrāvies jau padomju gados, uz pārdesmit gadiem pārtraucis, bet pēdējā laikā šo nodarbi atkal atsācis.

Esi moderns