Valdis, Voldemārs, Valdemārs
2017. gada 11.decembris
-1C
A vējš 5 m/s

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

08.XII

LOV sastāvā – mūsu sportisti

Latvijas Olimpiskā vienība (LOV) nosaukusi 2018. gada sezonas sastāvus vasaras sporta veidos. Tajos iekļauti 73 atlēti 16 sporta veidos. A sastāvā ir arī Olimpiskā centra «Limbaži» smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs, B – bijusī salacgrīviete, šķēpmetēja Anete Kociņa, bet C sastāvā – Limbažu un Salacgrīvas novada sporta skolas audzēknis, smaiļotājs Nauris Tomsons.

08.XII

Civilās aizsardzības komisija aptver bijušo Limbažu rajonu

Izveidota Limbažu sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisija, kurā iekļauts arī Alojas un Salacgrīvas novads. Par tās priekšsēdētāju ievēlēts Limbažu novada domes vadītājs Didzis Zemmers, par vietnieku – viņa Salacgrīvas novada kolēģis Dagnis Straubergs. Līdz šim katrā novadā darbojās atsevišķa komisija, bet Ministru kabineta noteikumi paredz veidot sadarbības padomes. Pamatojums to izveidei – katastrofa var skart vairākas pašvaldības, tāpat daudzām no tām ir vienota infrastruktūra.

08.XII

Vācu valodas olimpiādē – trīs dalībnieki

Limbažu, Alojas un Salacgrīvas novada 10.—12. klašu vācu valodas olimpiādē bija trīs dalībnieki. 2. vietu komisija piešķīra Limbažu 3. vidusskolas abiturientam Aleksam Puriņam (skolotāja Māra Lapiņa), bet atzinību izteica Limbažu novada ģimnāzijas vienpadsmitklasniekam Ginteram Kublinskim (sk. Inta Somere). Tagad jāgaida, vai kādu no skolēniem uzaicinās uz valsts olimpiādi.

08.XII

Sākas Salacgrīvas novada čempionāti

Ar pirmo posmu šautriņu mešanas sacensībā, kas notiks šajā nedēļas nogalē, Salacgrīvā sākas vairāki čempi­onāti. Mēneša vidū pirmais posms būs arī zolītes spēlmaņiem un novusistiem. Šautriņu un zolītes spēlētāju sacensības turpmāk notiks jaunā vietā – kebabnīcā «­KasTe». Čempionātus rīko sporta un atpūtas komplekss «Zvejnieku parks».

08.XII

Krimuldas novadā vērtēs Ziemassvētku noformējumu

Lai veicinātu iedzīvotāju līdzdalību Ziemassvētku noformējuma veidošanā Krimuldas novadā, pašvaldība izsludinājusi konkursu. Tajā var piedalīties ikviens, atbilstoši svētku tematikai noformējot novada teritorijā esošu privātmāju, daudzdzīvokļu namu, uzņēmuma un sabiedriskās ēkas logus, fasādi, pagalmus. Konkursam pieteiktos objektus vērtēs žūrija un notiks arī iedzīvotāju balsošana. Kopvērtējumā katrā kategorijā atzītie pirmo trīs vietu ieguvēji novada Vecgada ballē saņems naudas balvas.

08.XII

Izbūvēts jauns tilts pār Ķīšupi

Izbūvēts jauns tilts pār Ķīšupi

Autoceļa Ragana–Limbaži 17,38. km izbūvēts jauns tilts pār Ķīšupi. Vecais – 1959. gadā būvētais – savu laiku bija nokalpojis, remontdarbus tas nebija piedzīvojis. Jaunajam dzelzsbetona tiltam ir viens 21 m garš laidums, brauktuves platums – 9 m. SIA «Rīgas tilti» būvdarbus sāka jūnijā, to līgumcena bija 552 000 eiro (ar PVN). Tilta pārbūve finansēta no valsts budžeta līdzekļiem. Voldemārs ŠĶĒLE, VAS «Latvijas Valsts ceļi» Komunikācijas daļa

06.XII

Turpina taimiņu pavairošanu Salacā

Arī šoruden taimiņu resursu papildināšanai Salacā IK «J.A.N.K.I.» pēc pašvaldības pasūtījuma upē nozvejoja 50 vaislas taimiņu. Šobrīd daļa nozvejoto jau izpildījuši savu uzdevumu un atgriezti upē, bet daļa atrodas zivju audzētavā «Kārļi» un vēl tikai briedina ikrus. Salacgrīvas novada domes projektu koordinatore Solvita Kukanovska pastāstīja, ka taimiņu mazuļus Salacā ielaidīs 2019. gada pavasarī. Šī projekta īstenošanu ar 1075 eiro atbalsta Zivju fonds, pašvaldības līdzfinansējums – 245 eiro.

06.XII

Inciema iedzīvotāji apspriež teritorijas detālplānojumu

Krimuldas novada dome aicināja inciemiešus pulcēties bibliotēkā, lai izteiktu priekšlikumus ciema centra infrastruktūras attīstīšanā. Uz apspriedi, ko vadīja detālplānojuma projekta izstrādātājas – SIA «Metrum» – speciāliste Maruta Blūma, ieradās vairāk nekā 30 iedzīvotāju. Viņi aktīvi darbojās grupās, veidojot ciemata centra vīziju kartē. «Metrum» izstrādā plānu teritorijai, ko pašvaldība pērn ieguva savā īpašumā no «DnB NORD Bankas». Pēc iedzīvotāju priekšlikumu apkopošanas SIA «Metrum» rīkos nākamo apspriedi.

06.XII

Limbažniece – «Gudrs, vēl gudrāks» finālā

Šonedēļ LTV studijā filmēs spēles «Gudrs, vēl gudrāks» 8. klašu finālu. Gudrāko sešniekā par uzvaru sacentīsies arī Limbažu 3. vidusskolas astotklasniece Agnese Anna Siliņa. Savukārt Salac­grī­vas vidusskolas devītklasniece Linda Priekule šodien piedalās pusfināla filmēšanā. Turam īkšķus par abām meitenēm!

06.XII

Viļķenes bibliotēkā adījumu izstāde

Viļķenes bibliotēkā apmeklētājus priecē jauna, šim laikam piederīga izstāde «Adām, radām un rādām». Tajā apskatei izlikti vietējo iedzīvotāju sanestie un veidotie rokdarbi – cimdi, zeķes, džemperis u.c. Daži eksemplāri ir īpaši glabāti, jo tos ģimenē darinājušas iepriekšējo paaudžu sievietes. Tādi ir, piemēram, Matildes Blankas un Martas Hildebrantes rokdarbi. Izstāde papildināta ar bibliotēkas grāmatām par adījumiem un būs skatāma līdz Ziemassvētkiem.

06.XII

LDB profilakses pasākums Lēdurgā

28. novembrī Lēdurgas pensionāru, invalīdu un represēto biedrības «Kamolītis» telpās notika Limbažu Diabēta biedrības (LDB) profilakses pasākums. To vadīja biedrības valdes priekšsēdētāja Ņina Tauriņa. Ar pasākuma dalībniekiem tikās Rīgas 1. slimnīcas un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas endokrinoloģe Gita Avotiņa. Ārste stāstīja par podagru, tās cēloņiem, sekām, ārstēšanu, kā arī par diētu saistībā ar cukura diabētu. Speciālisti interesentiem noteica cukura līmeni asinīs, izmērīja asinsspiedienu un veica svara kontroli.

06.XII

Smilšu ielu Salacgrīvā asfaltēs pavasarī

Smilšu iela Salacgrīvā pārklāta ar drupinātā asfalta un šķembu segumu, tādējādi to ieziemojot, lai pavasarī darbus varētu turpināt. Domes izpilddirektors Kaspars Ķemers pastāstīja, ka ielu asfaltēs, kad laikapstākļi būs šim darbam atbilstoši. To izdarīt šogad SIA «Limbažu ceļi» neļāva sevišķi slapjais rudens. Apkārtējo māju iedzīvotāji šoruden raizējās par to, ka ielas sakārtošana kavējas un pārvietošanās ir apgrūtināta. K. Ķemers apstiprina, ka kanalizācijas akas joprojām ir nedaudz paceltas, bet pārējais segums ir gluds un sauss. Jau rakstīts, ka Smilšu ielā darbi iekavējās, jo dubultās virsmas apstrādes vietā tika izlemts to asfaltēt.

05.XII

Ungurpils parkā varēs spēlēt disku golfu

Īstenojot kārtējo LEADER programmas projektu, biedrība «Ungurpils ezera saimnieks» iegādājusies disku golfu. Šī spēle domāta aktīvai ģimeņu atpūtai dabā, jo dalībniekiem nāksies pārvarēt dažādus šķēršļus un grūtību pakāpes. Biedrības valdes locekle Inga Možvillo pastāstīja, ka spēles aprīkojumu Ungurpils parkā uzstādīs ne ātrāk kā pavasarī; tā iegāde ir tikai pirmais posms projektā «Esi aktīvs, būsi vesels!». Plānots, ka vēl paplašinās arī bērnu rotaļu laukumu ciemata centrā.

05.XII

Mūspuses skolas konkursā «Gribu būt mobils»

Noslēgusies CSDD rīkotā 6.—8. klašu skolēnu konkursa «Gribu būt mobils» neklātienes kārta. Tai pieteicās 534 komandas no 179 skolām, arī mūspuses skolēni. Valmieras reģionā ar sešām komandām pieteikusies Salacgrīvas vidusskola, pa četrām – no Limbažu 3. vidusskolas un Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas, trīs no Pāles un divas no Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolas. Rīgas reģionā startē Krimuldas vidusskolas komanda. Uz klātienes sacensībām uzaicinātās komandas būs zināmas līdz 11. decembrim.

05.XII

Alojas novadā neizsludina ārkārtas stāvokli lauksaimniecībā

Valdība nav atbalstījusi Alojas domes lūgumu novadā izsludināt ārkārtas stāvokli lauksaimniecībā. Par to domi informējusi Krīzes vadības padome (KVP). Oktobra beigās alojieši ar tādu ierosmi vērsās Ministru kabinetā un informēja valdību par lietavu radītajiem zaudējumiem. Daudzās zemnieku saimniecībās izslīka lauksaimniecības kultūraugu sējumi. KVP norāda, ka rudens lietavu un plūdu izraisītās sekas lauksaimniecībā ir valsts mēroga dabas katastrofa.

05.XII

OC «Limbaži» basketbola čempionāta rezultāti

Olimpiskā centra (OC) «Limbaži» basketbola čempionāta 1. kārtā Limbažos «Grīva» ar 81:36 pārspēja BK «Rakši», «Kopturis-A» ar 76:61 uzvarēja Salacgrīvas vidusskolas komandu, bet «Pārgauja» ar 64:54 – «Limbaži U16» basketbolistus. 2. kārtā Salacgrīvā« Limbaži U16» ar 83:71 pieveica Salac­grīvas vidusskolu, «TZT» ar 76:69 – «Grīvu», «Kopturis-A» ar 63:53 – BK «Buki» un «Limbažu ceļi» ar 89:83 – BK «Salacgrīva». Savukārt Limbažos BK «Rakši» ar 63:55 uzvarēja «Pārgauju» un Pāles basketbolisti ar 82:64 – BK «Aloja».

05.XII

Limbažniece Latvijas kausa izcīņā novusā pāriem

2. decembrī Baldonē notika Latvijas 10. kausa izcīņa novusā pāru ieskaitē. Piedalījās 8 labākie dāmu un 16 kungu pāri. Limbažniece Liāna Krastiņa pārī ar rīdzinieci Ilzi Lāci izcīnīja 3. vietu.

01.XII

No amata atbrīvota Alojas novada domes priekšsēdētāja

Vakar notika Alojas novada domes sēde, kurā ar balsu vairākumu – astoņas no 15 – no amata atbrīvoja domes priekšsēdētāju Daci Vilni. Par to balsoja opozīcijas – Latvijas Zemnieku savienības un Nacionālās apvienības «Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK» frakcijas – septiņi deputāti un Jurģis Rācenis no «KPV LV» saraksta. Turpinājums – neuzticības izteikšana priekšsēdētāja vietniekam un jauna pašvaldības vadītāja un viņa vietnieka vēlēšanas – nesekoja, jo radās domstarpības par šo jautājumu iekļaušanu darba kārtībā. Domes ārkārtas sēde plānota sestdien plkst. 11.

Apsveikums valsts svētkos

Aptauja

Vai fotoradari disciplinē autovadītājus uz ceļiem?

Arhīvs

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Lieldienu karikatūra 6
 • Jāņu karikatūra 2
 • Karikatūra 1
 • Lieldienu karikatūra 3
 • Karikatūra 2
 • Lieldienu karikatūra 8
 • Lieldienu karikatūra 4
 • Lieldienu karikatūra
 • Jāņu karikatūra 1
 • Jāņu karikatūra 3
 • Lieldienu karikatūra 5
 • Lieldienu karikatūra 2
 • Lieldienu karikatūra 7

Ieraudzīju – nobildēju

 • Rudens
 • Dālijas
 • Horizonts Augstrozes Lielezerā
 • Teātra māja
 • Rudens ielās
 • Kaķēns
 • Dzīvais un atmirušais
 • Rudens Augstrozes Lielezerā
 • «Veči» Salacgrīvā
 • Mežacūku rakums
 • Mušmires
 • Gailenes
 • Mušmire
 • Vēl viens mežacūku rakums
 • Dzeltens taurenis
 • Špata dižbrūklenes
 • Simtgades zeķes
 • Dzērvene
 • Taurenis
 • Kaķim savs SPA
 • Dekoratīvā sēne