Haralds, Almants
2018. gada 23.februāris
-8C
DA vējš vējš 3 m/s

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

23.II

Slimnīcas «Ainaži» medmāsiņa – žurnālā «Ieva»

Nedēļas žurnāla «Ieva» trešdienas numurā lasāma intervija ar bērnu psihoneiroloģiskās slimnīcas «Ainaži» medicīnas māsu Daci Līdaku, viņas fotoattēls ir arī uz izdevuma vāka. Pēc skandāla, kas saistīts ar slimnīcas darbību, tiesībsarga izteikumiem un versijām par iespējamo vardarbību pret pacientiem, viņa plašsaziņas līdzekļos, tostarp «Auseklī», daudzkārt aizstāvējusi slimnīcu un tās darbiniekus. Māsiņa jūtas aizskarta un aizvainota, bet joprojām uzskata, ka darbs šajā slimnīcā ir viņas aicinājums.

23.II

Biteniekiem seminārs par jauniem medus produktiem

Otrdienas, 27. februāra, pēcpusdienā Krimuldas tautas namā notiks bezmaksas seminārs Limbažu un Siguldas apkaimes biteniekiem par medus tirdzniecības iespējām un jauniem tā produktiem. Par šiem jautājumiem stāstīs biškopis Jānis Vainovskis, kuram ir vairāk nekā 20 gadu pieredze biškopībā un izveidots medus ražošanas uzņēmums «Meduspils». Uzņēmuma jaunievedums tirgū ir medus stienīši kārbiņā un medus našķis ar ogām. Informatīvo pasākumu rīko Latvijas Biškopības biedrība.

23.II

«Pernigele» uzņem draugu kori

Sestdien Liepupes tautas namā izskanēja koncerts «Ziemas skaņas», kurā piedalījās pašmāju jauktais koris «Pernigele» un viņu draugi – Ogres novada kultūras centra jauktais koris «Grīva». Klausītāji varēja dzirdēt gan skaņdarbus no Dziesmu­svētku repertuāra, gan citus, bija arī pāris kopdziesmu. Abi kolektīvi pērn uzstājās arī Lāčplēša dienā Rīgā. Marta sākumā «Pernigele» pošas koncertbraucienam uz Salacgrīvas draudzības pilsētu Handevitu Vācijā.

23.II

Mūsu copmaņiem panākumi zemledus makšķerēšanā

Nedēļas nogalē Madonas novada Sāvienas ezerā notika Latvijas čempionāts zemledus makšķerēšanā veterāniem (vecuma grupās 50+ un 60+). Tas pulcināja 35 makšķerniekus. Viņu skaitā bija arī mūspuses copmaņi, lielākā daļa no komandas «Pansija» – Arnolds Grebežniks, Valdis Janitens, Arturs Berdinskis un Juris Šeibo. Laikapstākļi bija vēlīgi un arī zivis atsaucīgas, lielākoties ķērās raudiņas un asarīši. 14 dalībnieku konkurencē kategorijā 60+ A. Grebežniks ar 4,19 kg smagu lomu izcīnīja uzvaru (pērn viņš bija otrais), bet V. Janitens ar 3,54 kg ieguva 3. vietu.

21.II

«Brasla» startē ar 22 projektiem

Piektdien Vidzemes lauku partnerībā «Brasla» apstiprināja šajā LEADER programmas kārtā uzņēmējdarbības veicināšanai iesniegtos projektus. Valdes priekšsēdētāja Ziedīte Jirgensone norādīja, ka idejas bija interesantas, bet pieteikumu kvalitāte varēja būt labāka. No 24 pieteikumiem Lauku atbalsta dienestam iesniegs 22.

21.II

Salacgrīvietes akvareļi izstādē Jūrmalā

Jūrmalā atklāta apjomīga starptautiska akvareļu izstāde «Jūra vieno». Starp 49 profesionāliem māksliniekiem, kuri tajā piedalās ar saviem darbiem, ir arī salacgrīviete Lilita Līce. Pavisam izstādē ir pārstāvētas septiņas valstis, kas ieskauj Baltijas jūru. L. Līce atzīst, ka šī izstāde ļauj ieraudzīt, kā strādā kolēģi citās valstīs, un tādējādi ir iespēja iepazīt arī šo tautu kultūru. Akvareļi skatāmi līdz 25. martam Jūrmalas domē un pilsētas muzejā.

21.II

Vidzemes karatē kluba sportisti sacensībās Rīgā

Rīgā norisinājās «RTKK čempi­onāts 2018», kas pulcēja 400 sportistu no 19 Latvijas karatē klubiem. Vidzemes karatē klubu pārstāvēja 12 sportistu no Saulkrastiem, Siguldas, Valmieras, Mazsalacas un Alojas. Mārcis Skrīvelis šajās sacensībās izcīnīja 1. vietu kategorijā «kumite» vecuma grupā U-16 +70 kg un 2. vietu kategorijā «kumite» grupā U-16 open. Arī Eduards Dūrens izcīnīja godalgu savā svara kategorijā – 1. vieta «kumite» U-10 +35 kg. Kopvērtējumā ar 17 izcīnītām medaļām (sešas zelta, piecas sudraba un sešas bronzas) Vidzemes karatē klubs ierindojās 3. vietā.

21.II

Limbažu «Impar» un Liepupes florbolisti – ceturtdaļfinālos

Limbažu «Impar» florbolisti, kas spēlē Latvijas 1. līgas čempionātā, ieguvuši tiesības turpināt cīņas ceturtdaļfinālā. Arī «Impar» fārmklubam – Liepupes ko­mandai – tas izdevies. Tiesa, 2. līgas čempionātā. Jānovēl abām komandām veiksme, lai izdotos tikt cīņā par medaļām.

21.II

U-17 volejbolistes Latvijas jaunatnes čempionātā

Rīgā norisinājās Latvijas jaunatnes čempionāta volejbolā U-17 grupas spēles meitenēm. Limbažu un Salacgrīvas novada sporta skolas komanda spraigās cīņās tomēr piekāpās gan Minusas volejbola skolas meitenēm, gan Rīgas Volejbola skolas audzēknēm – 0:3. Nākamās spēles limbažniecēm būs Viļķenē 4. martā.

21.II

Iznākusi monogrāfija par Frici Bārdu

Pirmdien Liepājas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā atvēra monogrāfiju «Friča Bārdas dzīves un dzejas gadalaiki». Tās autors ir Liepājas Universitātes (LiepU) Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes profesors Edgars Lāms. Viņš savā pētījumā centies iekļaut mazāk zināmas lappuses no mūsu novadnieka dzejnieka F. Bārdas dzīves, vēstot par viņu kā tautskolotāju, kritiķi, romantisma teorētiķi un dramaturgu. Limbažu novada pašvaldība līdzfinansēja šo projektu. Iecerēts, ka pavasarī vai Bārdu dzimtas muzeja «Rumbiņi» jubilejas atzīmēšanas laikā vasarā E. Lāms iepazīstinās ar šo izdevumu arī interesentus mūspusē. Patlaban monogrāfija pieejama minētajā bibliotēkā un šajā LiepU fakultātē.

20.II

Limbažniecei – sudrabs Rīgas pilsētas čempionātā

Rīgas pilsētas čempionātā U-20 (juni­oru) grupā startēja Limbažu un Salacgrīvas novada sporta skolas audzēkne Patrīcija Karlīna Roshofa. Šoreiz sev neierastā disciplīnā 60 m (7,97 s) viņa izcīnīja sudraba godalgu.

20.II

Koklētāji tiekas kopmēģinājumā Jelgavā

Limbažu mūzikas skolas koklētāji, kā arī Limbažu kultūras nama «Kamenīte» un Alojas kultūras nama «Māriņa» piedalījās koklētāju ansambļu Dziesmu svētku Kokļu mūzikas koncerta repertuāra kopmēģinājumā Jelgavā. Savukārt 9. martā Latvijas koklētāji tiksies kopmēģinājumā un Dziesmu svētku ieskaņas koncertā Madonā. Skate gaidāma aprīļa vidū kultūras pilī «Ziemeļblāzma» Rīgā.

20.II

Jaunās režisores filmā – limbažnieks

Trešdien LTV1 varēs noskatīties filmu-mūziklu «Mažora dienas, minora naktis», kurās vienā no galvenajām lomām būs redzams topošais aktieris limbažnieks Agris Krapivņickis. Filma par divu jauniešu mīlasstāstu tapusi 2016. gadā kā režisores Ditas Celmiņas maģistra darbs. Agrim un viņa kursabiedrei Elizabetei Skrastiņai tā bija pirmā kino pieredze, jo abi bija nesen uzsākuši aktiermākslas studijas. Šobrīd limbažnieks tās turpina Latvijas Kultūras akadēmijas 3. kursā, kā arī ir solists grupā «Skinny Cheese». LTV1 jauno režisoru filmu ciklu trešdienās piedāvā skatīties kopš janvāra.

20.II

Mūsu vieglatlētes Latvijas čempionātā U-14 grupai

Rīgā notika Latvijas vieglatlētikas čempionāta telpās U-14 vecuma grupas fināls. Tajā startēja 24 labākie Latvijas sportisti katrā disciplīnā (pēc atlases sacensībām četrās zonās). Limbažu un Salacgrīvas novada sporta skolu pārstāvēja Lelde Noriņa, Emīlija Maksimova un Meisija Sproģe. Kaut meitenes savās disciplīnās neskaitījās favorītes, viņas startēja labi un uzrādīja sev atbilstošus rezultātus. Leldei 17. vieta (9,31 m) lodes grūšanā, Emīlijai 18. vieta (9,03 m) gan lodes grūšanā, gan 60 m (9,06 s), Meisijai 15. vieta 60 m barjerskriešanā (11,10 s) un 18. tāllēkšanā (3,85 m).

20.II

Tūjieši Latvijas Radio 4 raidījumā

Šodien, 20. februārī, plkst. 1510 Latvijas Radio 4 raidījuma «Непростая провинция» veidotāji viesosies pie tūjiešiem Ojāra un Zigrīdas Kiršteiniem. Raidījumā, ko iespējams klausīties arī internetā, tā veidotāji priecāsies par gadu gaitā iekopto dārzu, saimnieka izveidoto ūdens kaskādi un baudīs jūras tuvumu. Starp citu, raidījuma veidotāji sarunu ar Kiršteinu pāri izvēlējās atskaņot ēterā tieši O. Kiršteina dzimšanas dienā. Atkārtojumu varēs noklausīties 22. februāra plkst. 1916.

16.II

Labākā pastniece Vidzemē – Rudīte Eglīte

«Latvijas pasta» rīkotajā konkursā «Mans pastnieks 2017» par labāko pastnieci Vidzemes reģionā atzīta Rudīte Eglīte no Skultes pasta nodaļas. Otrdien, kad sazvanījām Rudīti, lai apsveiktu ar uzvaru, viņa vēl pat nenojauta par tādu rezultātu, tāpēc bija ārkārtīgi pārsteigta. Konkurss notiek jau septīto reizi. Kopā Latvijā tam bija izvirzīti 1339 pastnieki un pasta operatori, par kuriem bija iesūtīts 7000 klientu anketu. Visus astoņus šī konkursa uzvarētājus apbalvos ceremonijā pie satiksmes ministra Ulda Auguļa.

16.II

Staiceles BUB iegūst ugunsdzēsības auto

Alojas novada dome pēc Staiceles Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības (BUB) lūguma tai bez atlīdzības nodeva pašvaldībai piederošu ugunsdzēsēju mašīnu GAZ 66. Biedrība, kurai pērn piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss, to gatava remontēt un vēlas izmantot palīdzības sniegšanai. Pirms dažiem gadiem Staiceles BUB izveidoja, lai atjaunotu tās kultūrvēsturiskās tradīcijas, taču ir grupa entuziastu, kuri gatavi darboties arī praktiski.

16.II

Limbažu MS festivālā Valgā

Valgas mūzikas skolā norisinājās Igaunijas Republikas 100. dzimšanas dienai veltīts XVIII Starptautiskais klavieransambļu festivāls, kurā piedalījās arī Limbažu mūzikas skolas (MS) audzēkņi un viņu skolotāja Maija Lūkina. Duetam Anetei Kalniņai un Esterei Eglītei piešķīra festivāla laureātu diplomu, bet Sanija Eglīte un Annija Petrušova saņēma pateicību par piedalīšanos. Savukārt skolotājai M. Lūkinai organizatoru atzinība par uzticību festivālam 20 gadu garumā.

Mīli Ausekli!

Aptauja

Vai ievērojat gavēni?

Arhīvs

Reklāma

Paldies Tev, Draugs!

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Lieldienu karikatūra 4
 • Jāņu karikatūra 1
 • Lieldienu karikatūra 8
 • Lieldienu karikatūra 7
 • Lieldienu karikatūra
 • Jāņu karikatūra 2
 • Lieldienu karikatūra 6
 • Karikatūra 2
 • Lieldienu karikatūra 5
 • Lieldienu karikatūra 3
 • Jāņu karikatūra 3
 • Karikatūra 1
 • Lieldienu karikatūra 2

Ieraudzīju – nobildēju

 • Dzeltens taurenis
 • Horizonts Augstrozes Lielezerā
 • Teātra māja
 • Kaķēns
 • Dekoratīvā sēne
 • Dzērvene
 • Špata dižbrūklenes
 • Simtgades zeķes
 • Mušmires
 • Gailenes
 • Kaķim savs SPA
 • Rudens Augstrozes Lielezerā
 • Dālijas
 • Rudens
 • Dzīvais un atmirušais
 • Rudens ielās
 • Mežacūku rakums
 • «Veči» Salacgrīvā
 • Vēl viens mežacūku rakums
 • Taurenis
 • Mušmire