Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends
2017. gada 18.oktobris
+12C
R vējš 2 m/s

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

18.X

Leģendu nakti atzīmēs arī mūspusē

Oktobra pēdējā sestdienā Latvijas Piļu un muižu asociācija rīko Leģendu nakti, kurā piedalās 31 pils un muiža. Ciemiņus mūspusē gaidīs arī Bīriņu pils, Liepupes un Puikules muiža. Aplūkojamā un uzzināmā katrā vietā būs gana. Bīriņu pilī varēs apskatīt renovēto ūdenstorni un zem stikla esošo 18. gs. ķieģeļu mūra aku, tāpat iesaistīties aizraujošā leģendu spēlē. Liepupes muižas Kungu mājā viesus gaidīs vēsturiskas ekspozīcijas un kino, būs arī meistarklases muižas virtuvē. Puikules muižā varēs baudīt mūziku un teātri, tāpat lūkot foto un medību trofeju izstādes, kā arī piedalīties radošajās aktivitātēs.

18.X

Mācījās Krimuldas novada piena ražotāji

Pagājušajā nedēļā Lēdurgas pagasta «Līgotājos» mācījās Krimuldas novada piena ražotāji. Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Siguldas nodaļas konsultante Aija Galeja stāstīja par lopu ēdināšanas apsaimniekošanu un tās nozīmi ganāmpulkā. Visi apmeklēja arī Gierkenu saimniecību. Tās īpašnieks Mārtiņš rādīja robotfermu un dalījās slaucamo govju ēdināšanas pieredzē. Semināru rīkoja Krimuldas novada lauku attīstības speciāliste Ināra Krasovska.

18.X

Aicina balsot par gada jaunieti

Limbažu Jauniešu centrs izsludinājis konkursa «Gada jaunietis 2017» pirmo kārtu. Ikviens līdz 12. novembrim aicināts aizpildīt anketu, nosaucot Limbažu novada jauniešus vecumā no 13 līdz 25 gadiem, kuri izcēlušies kādā no kategorijām (Gada aktieris, dejotājs, literāts, mākslinieks, modes ikona, mūziķis, skolēns, sportists, aktīvists) un pelnījuši šo titulu. Visaktīvākajam un talantīgākajam pasniegs balvu «Gada jaunietis». Par tiem, kuru vārdi minēti visbiežāk, aicinās balsot otrajā kārtā. Balvas pasniegšanas ceremonija šogad notiks devīto reizi.

18.X

Vidrižnieka gleznas LGB

Šomēnes Limbažu Galvenajā bibliotēkā (LGB) skatāma vidrižnieka Aivara Prokopoviča darbu izstāde «Cauri gadam ejot». Tajā redzamas ainavas dažādos gadalaikos. Autors gleznošanai pievērsies pirms 10 gadiem. Lielākoties darbi top pēc fantāzijas, bet daži arī pēc atmiņas.

18.X

Limbažu muzeja izstāde Drabešos

Vakar Drabešu muižas Amatu mājā atklāja Limbažu muzeja sagatavoto izstādi «Vilna». Viena no tās autorēm, Limbažu muzeja māksliniece Aija Brikmane klātesošajiem pastāstīja vairāk par aitām, vilnu, dziju utt., ļaujot padarboties arī praktiski. Izstāde atvērta līdz 21. novembrim.

18.X

Zemessardzes lielākās gada mācības – arī mūspusē

Ceturtdien sākas Zemessardzes militārās mācības «Mazais Namejs 2017». Tās būs lielākās šogad. Mācībās piedalīsies vairāk nekā 2700 zemessargu, karavīru un rezervistu no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, kā arī zemessargi un karavīri no Lietuvas, Dānijas, ASV un Igaunijas. Dalībnieku vidū būs arī mūsējie – Zemessardzes 27. kājnieku bataljona 2. un kaujas atbalsta rotas pārstāvji. Vairāk lasiet laikrakstā...

17.X

Vērtē mazo saimniecību projektus

Lauku atbalsta dienestā nobeigumam tuvojas mazo saimniecību attīstībai iesniegto pieteikumu izskatīšana programmā, kurā var iegūt 15 000 eiro. Limbažu konsultāciju birojā tās 2. kārtai bija sagatavoti 34 mūspuses lauksaimnieku projekti. Pagaidām "zaļā gaisma" dota 29. Pāris pieteikumu ir noraidīti, daži vēl ir zem jautājuma zīmes. Alojā Ingas Možvillo grāmatvedības pakalpojumu uzņēmumā SIA «Saldo I.M.» atbalstīts 10 pieteikumu, bet trim pagaidām pietrūkst finansējuma.

17.X

Mājražotāji guva zināšanas un jaunu pieredzi

Limbažu konsultāciju birojā ceturtdien noslēdzās mācības mājražošanā un kooperācijā. Interese bija tik liela, ka pieteicās divreiz vairāk cilvēku, nekā varēja uzņemt. Lektori izglītoja par prasībām, produktu marķējumu, iepakojumu u.c., bet praktisku pieredzi visi guva no cilvēkiem, kuri ir pazīstami ar pašražotajiem produktiem. Grupa tikās ar ungurpilieti Aiju Paukšēnu, Raunā viesojās pie nūdeļu ražotājiem, iepazinās ar dārzeņu un ķiploku pārstrādātājiem, uzzināja par kooperatīva «Zaļais grozs» un «Rūjienas oga» darbību.

17.X

«Kopā jautrāk» svin Dzejas svētkus

Limbažu novada Sociālā dienesta Dienas aprūpes centra mūzikas, teātra grupa «Kopā jautrāk» centrā atzīmēja Dzejas dienas. Dalībnieki vēlējās dzirdēt pašmāju autorus, tādēļ sanākušos ar savu daiļradi iepazīstināja dzejnieces Astra Tomsone un Lidija Bērze. Dzejā atspoguļojās gan rudens noskaņas, gan draiskākas notis. Tāpat teju katrs grupas dalībnieks bija salūkojis kāda autora darbu, ko nolasīt citiem. – Pēc tam vēl kopīgi pasēdējām pie tējas, parunājām. Jauka pēcpusdiena, visiem patika. Nolēmām, ka pavasara pusē varētu sarīkot līdzīgu pasākumu, – teic grupas vadītāja Anita Ozola.

17.X

«Tīģeriem» panākumi Jūrmalā

Jūrmalā notika Latvijas Karatē federācijas un Jūrmalas kluba «Neguss» organizētās karatē WKF sacensības bērniem un jauniešiem. Piedalījās 360 sportistu no 21 kluba. Karatē cīņu klubu «Tīģeri» pārstāvēja 11 sportistu. Klubu kopvērtējumā ar divām zelta, piecām sudraba un divām bronzas medaļām «Tīģeri» ierindojās 6. vietā. No Limbažu novada karatistiem savās grupās 2. vietas izcīnīja Uģis Baumanis un Ivars Zariņš, 3. – Dāvis Miščenkovs. Vēl startēja Eduards Like un Alens Kristaps Sarkisjans. Treneris Artis Līviņš uzteic vecākus par līdzjušanu, bet novada pašvaldību un Limbažu sākumskolu – par atbalstu.

17.X

Zemnieki Joksti ar saviem strādniekiem ikgadējā ekskursijā

Liepupes pagasta z.s. «Vīganti» un «Jumīši», tāpat SIA «Birzgaiļi» darbinieki ar ģimenēm (kopā 40 cilvēku) devās rudens ekskursijā uz Lietuvu. Saimnieki Lija un Valdis Joksti izplānoja izklaidi, jo ar tehniku izmirkušajos laukos tāpat neko nevarēja darīt. Vairāk lasiet laikrakstā...

17.X

Atsākusies erudīcijas spēle «Salacgrīvas prātnieks»

Sākusies jauna erudīcijas konkursa «Salacgrīvas prātnieks» sezona. Pirmajā spēlē piedalījās 11 komandu. No tām gudrākā bija «50/50» ar kapteini Mārci Saklauru priekšgalā. Otro vietu ieņēma «Pūčlāči» (Somu un Tiesnešu ģimene), trešo ieguva komanda «Dievs pasarg’», kas apvienoja Salacgrīvas vidusskolas pedagogus. Vairāk lasiet laikrakstā...

13.X

SIA «Krogzeme» startē prestižā konkursā

SIA «Krogzeme» izvirzīta otrajai kārtai Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Ekonomikas ministrijas konkursā «Eksporta un inovācijas balva 2017». Ar upeņu stādu audzēšanu ķirbižnieki startē nominācijā «Importa aizstājējprodukts». Pavisam pirmajā kārtā izvērtēja 107 uzņēmumus, bet otrajai izvirzīti 30. Komisija tos apmeklēs, vērtēs konkursam pieteikto produktu vai pakalpojumu prezentācijas, izvaicās uzņēmējus.

13.X

Staiceles kultūras namam izraudzīta vadītāja

Kopš oktobra Staiceles kultūras namam ir jauna vadītāja – Marta Māra Miezīte. Iepriekš viņa strādāja Limbažu Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā par galveno bibliotekāri-pasākumu organizētāju, kā arī SIA «Vīlands Associates», kur bija projektu asistente. Dzīvo Tūjā. Konkursā uz Staiceles kultūras nama vadītāja vietu pieteicās septiņi pretendenti.

13.X

Rīgas Plānošanas reģionā Aloju pārstāvēs deputāts

Alojas novadu Rīgas Plānošanas reģiona padomē pārstāvēs Jurģis Rācenis, partijas «KPV LV» deputāts domē. Tam sākumā bija virzīta domes priekšsēdētāja Dace Vilne, bet viņa neieguva balsu vairākumu. J. Rāceņa kandidatūru ierosināja un apstiprināja domes ārkārtas sēdē pēc Latvijas Zemnieku savienības un Nacionālās apvienības «Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK» deputātu frakcijas ierosinājuma. Pamatā padomē darbojas domju priekšsēdētāji, kuri risina visa reģiona attīstības jautājumus.

13.X

Limbažniekam bronza pūla čempionātā

Nedēļas nogalē Rīgā norisinājās Latvijas čempionāts pūlā 14+1 disciplīnā, kurā kopumā spēlēja 32 dalībnieki. Limbažnieks Ivo Saksis senioru kategorijā izcīnīja bronzu. Starp citu, šīs kategorijas uzvarētājam Oļegam Demjanovam vienīgais zaudējums turnīrā bija tieši spēlē ar Ivo.

13.X

Limbažnieka Kaspara Kalvīša iedvesmas stāsts

Latvijas iedvesmas stāstu vietnē «TUESI.LV» publicēts video par limbažnieku, televīzijas raidījuma «Trīs ceturtdaļas» vadītāju Kasparu Kalvīti. To var noskatīties https://tuesi.lv/pasaule-klust-labaka/. Negadījums laupīja viņam iespēju staigāt, bet neba tādēļ viņš sēž uz vietas. Kaspars ir pārliecināts, ka nekas nav neiespējams, un to pauž arī savā iedvesmas stāstā. Latvijas simtgades projektā ­«TUESI.LV» iecerējuši izveidot 100 videostāstus par jauniem un iedvesmojošiem cilvēkiem dažādās Latvijas vietās, kuri ar savu darbu un piemēru mūsu valsti veido labāku.

13.X

Limbažu novada deputāti pieredzes apmaiņā

Pagājušajā piektdienā Limbažu novada deputāti atsaucās sava kolēģa Andra Garklāva aicinājumam pieredzes apmaiņā apmeklēt Valmieru un Cēsis. Braucienā pievienojās arī pašvaldības speciālisti. Pasākuma iniciators pastāstīja, ka Valmierā ar pilsētas vadības cilvēkiem runāts par speciālistu piesaisti, dzīvokļu jautājumu risināšanu. Vairāk lasiet laikrakstā...

Reklāma 1

Aptauja

Vai Limbažos izvietotās videonovērošanas kameras ietekmē jūsu ikdienu?

Arhīvs

Reklāma

Reklāma

Runā,ka...

Preses pīle

Pasmaidīsim

 • Karikatūra 2
 • Lieldienu karikatūra 5
 • Lieldienu karikatūra 6
 • Lieldienu karikatūra 8
 • Lieldienu karikatūra 2
 • Karikatūra 1
 • Lieldienu karikatūra 7
 • Lieldienu karikatūra
 • Jāņu karikatūra 3
 • Jāņu karikatūra 2
 • Lieldienu karikatūra 3
 • Jāņu karikatūra 1
 • Lieldienu karikatūra 4

Ieraudzīju – nobildēju

 • Špata dižbrūklenes
 • Simtgades zeķes
 • Mušmire
 • Mušmires
 • Teātra māja
 • Dālijas
 • Dzērvene
 • Dekoratīvā sēne
 • Rudens
 • Rudens ielās
 • Dzeltens taurenis
 • Taurenis
 • Rudens Augstrozes Lielezerā
 • Horizonts Augstrozes Lielezerā
 • Kaķēns
 • Dzīvais un atmirušais
 • Mežacūku rakums
 • Kaķim savs SPA
 • Gailenes
 • Vēl viens mežacūku rakums
 • «Veči» Salacgrīvā