Madis, Alberts
2019. gada 18.jūnijs

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

11.I 0 komentāri
Ceilonas sala – Indijas asariņa

Ceilonas sala – Indijas asariņa

Kad pošamies divu nedēļu ceļojumā uz Ceilonas salu jeb Šrilanku, Latvijā novembra āra gaiss termometra stabiņu ir nodzinis līdz nullei. Rīgas lidostā sapulcējamies neliela ceļotāju grupa. Kopā ar mūsu gidi Montu esam 13 pieaugušie un divi bērni. 13 stundu lidojums Rīga–Stambula, Stambula–Kolombo ar nosēšanos Maldivu salās ir gana nogurdinošs. Ņemot vērā trīsarpus stundu laika starpību, Šrilankas galvaspilsētā Kolombo nokļūstam nākamās dienas pēcpusdienā. Izejot no lidostas, sejā iesitas tropiski karsts, mikls gaiss. Novembrī vidējā gaisa temperatūra tur ir ap +30°. Salā nav ziemas un vasaras. Laikapstākļus ietekmē temperatūras starpība starp Indijas okeānu un sauszemi un musonu vēji, kas mainās divreiz gadā un izsauc lietus un sausuma periodus. 

Kad tiekam līdz viesnīcai pilsētas pievārtē, sāk krēslot. Ir savāda sajūta būt tik tālu no Latvijas dienā, kad tur atzīmē vērienīgos valsts simtgades svētkus. Uzģērbju vasaras kleitiņu, piespraužu pie tās sarkanbaltsarkano lentīti un kopā ar pārējiem dodos vakariņās. Piedzīvojam pārsteigumu, nosēdināti pie galda, kas klāts mūsu valsts karoga krāsās. Kad dziedam Dievs, svētī Latviju!, sirds atgriežas mājās. Pēc vakariņām izdomājam iepazīties ar okeānu. Izrādās, ka tumsā to darīt ir diezgan muļķīgi. Spēcīgāks vilnis mani samērcē teju līdz viduklim, bet krasts mudž no sīkiem krabīšiem, kam jāuzmanās uzbrist virsū.

Iepriekš pusgulētā nakts gluži vai gāž no kājām. Iemiegu, domājot, kāda būs svešā zeme, ko dēvē par Indijas asaru, kas iepilējusi okeāna ūdeņos.

Vairāk lasiet laikrakstā...

Komentāri

0

Komentēt