Madis, Alberts
2019. gada 18.jūnijs

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts

18.VI 1 komentārs
Alojieši pārdzīvo par problēmām savas vidusskolas pārbūves gaitā
Raizējoties par Alojas Ausekļa vidusskolu, ar plakātiem saietā piedalījās gan bērnudārza «Auseklītis» pedagoģes, gan jauniešu domes aktīvistiLailas PAEGLES foto

Alojieši pārdzīvo par problēmām savas vidusskolas pārbūves gaitā

Pagājušonedēļ dažādu mediju – TV, laikrakstu, arī ziņu portālu – uzmanības lokā pēkšņi nonāca Alojas Ausekļa vidusskola un tās pārbūve. Ļoti nepieciešamais un ilgi gaidītais remonts skolā sākās janvārī, taču šobrīd ir apstājies. Jau trīs nedēļas objektā nekas nenotiek, jo Alojas novada domei pagaidām atteikta iespēja paņemt aizdevumu Valsts kasē. Iemesls, kāpēc valdība 11. jūnijā sēdē apturēja skolas pārbūves projekta virzību, – ministru saņemtās ziņas par iespējamām nelikumībām būvniecības procesā.

vairāk...
18.VI 0 komentāri
Sanda blakusnodarbe ar pašvaldības "sēklas naudu"
Sandis Strads, saņemot Limbažu novada domes atbalstu uzņēmēj­darbības uzsākšanai, lielbiznesu nav izveidojis, bet ideja par zemeņu audzēšanu ir dzīva un arī attīstās. Attēlā – Sandis ar bērniem Endiju un EmīluRegīnas TAMANES foto

Sanda blakusnodarbe ar pašvaldības "sēklas naudu"

Rit piektais gads, kopš Limbažu novada dome ar finansiālo atbalstu rosina cilvēkiem domāt par sava biznesa izveidi. Protams, ne reizi vien izskanējis, ka ar 3000 eiro (lielākā summa, ko var saņemt) neko nopietnu neuzsāksi, tomēr ikviens, kurš atbalstu saņēmis, apgalvo – bez tā, visticamāk, nekas arī nebūtu noticis. To saka arī Sandis Strads. Viņš bija viens no tiem, kurš 2015. gadā iesniedza savu biznesa plānu un viņam piešķīra teju maksimāli pieejamo summu.

vairāk...
18.VI 0 komentāri
Limbažnieces tikās ar Inesi Vaideri
Par atmiņu no tikšanās tapa foto, kurā kopā redzamas Helga Kudule (no kreisās), Inese Vaidere un Marga Polika

Limbažnieces tikās ar Inesi Vaideri

Pirms Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām savās pastkastītēs saņēmām bukletus, starp kuriem bija arī kāds par EP deputāti Inesi Vaideri. Cītīgi visu izlasījusi, veiksmīgi atrisināju krustvārdu mīklu un laimēju tikšanos ar viņu. 7. jūnijā aptuveni 30 cilvēku sanācām Latvijas Universitātes bibliotēkā, no Limbažiem bija arī Marga Polika.

vairāk...
18.VI 0 komentāri
Dzimumu līdztiesība veicinās attīstību
Diskusijā «Kā izmantot abu dzimumu potenciālu līdzvērtīgi ilgtspējīgai attīstībai» piedalījās Sabiedrības integrācijas fonda Projektu nodaļas vadītāja, direktora vietnieka pienākumu izpildītāja Alda Sebre (no kreisās), «Accenture Latvia» cilvēkkapitāla un dažādības vadītāja Liene Atholde un tobrīd savu viedokli izteica salacgrīviete Agnese KalniņaLindas TAURIŅAS foto

Dzimumu līdztiesība veicinās attīstību

Salacgrīvas novadā atpūtas kompleksā «Kapteiņu osta» Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) rīkoja diskusiju «Dzimumu līdztiesība: ceļš uz ekonomisko attīstību un iekļaujošu sabiedrību». Šis bija viens no pasākumiem semināru ciklā, ko LPS rīko visā Latvijā. Katrā no izvēlētajām vietām runā par kādu no ANO ilgtspējīgas attīstības mērķiem.

vairāk...
18.VI 0 komentāri

Līdz jūnija beigām var pieteikties konkursam «Sakoptākais mežs»

Līdz 28. jūnijam ir iespēja pieteikties Latvijas Meža īpašnieku biedrības (LMĪB) rīkotajam konkursam «Sakoptākais mežs». Tā mērķis ir veicināt ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu un apzināt labas mežsaimniecības prakses piemērus privātajos mežos, kā arī veicināt sabiedrības izpratni par lauku kultūrvides saglabāšanu.

vairāk...
18.VI 0 komentāri
Kristaps Neretnieks noslēdz veiksmīgu sacensību sēriju Polijā
Kristaps Neretnieks ar Moon Ray turpina gūt panākumus starptautiskās sacensībās, vācot punktus, lai kvalificētos vasaras olimpiskajām spēlēm Tokijā

Kristaps Neretnieks noslēdz veiksmīgu sacensību sēriju Polijā

Latvijas vadošais konkūrists limbažnieks Kristaps Neretnieks aizvadījis veiksmīgu nedēļas nogali sacensībās Sopotā, Polijā. Viņš ar zirgu Moon Ray izcīnīja pārliecinošu uzvaru «Grand Prix» kvalifikācijas maršrutā (šķēršļu augstums 150 cm), aiz sevis atstājot vairākus spēcīgus Eiropas jātniekus, kuri pasaules reitingā atrodas pirmajā divdesmitniekā.

vairāk...
18.VI 0 komentāri

«Aloja Agro» kopj sējumus un stādījumus

Lauksaimnieki šobrīd intensīvi kopj sējumus, arī kartupeļu stādījumus un priecājas par pagājušajā nedēļā kārtīgi uzlijušo lietu. Bioloģiski ražojošā uzņēmuma «Aloja Agro» vadītājs agronoms Arvīds Ozols pastāstīja, ka kartupeļu vagošana veikta visā iestādītajā 95 ha platībā.

vairāk...
Esi moderns