Sākuma lapaZiņasRakstiAktuāliViedokļiAbonēšanaSludinājumiReklāmaKontakti
 
   
 
AUTORIZĀCIJA
Atcerēties mani
Reģistrēties   Atgādināt paroli

Abonējiet Ausekli!
MEKLĒT RAKSTOS VAI ZIŅĀS    
18. augusts, 2017

#Clock#
Svētdiena
20. augusts
Bernhards, Boriss
ARHĪVS
P O T C Pk Se Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
 
AKTUĀLAIS JAUTĀJUMS
Vai gatavojat ievārījumus un konservējumus ziemai?
Protams, tas ir liels atspaids
Kādu burciņu pagatavoju
Nē, es tādus produktus nelietoju
Pērku veikalā
Nemāku
Atsauksmes
Forums
Galerijas
Mūsu statistika
Ar saknēm Latvijā

Zini, sargā, copē!

NOVADI DOMĀ

NOVADI DOMĀ 2

NOVADI DOMĀ 3

Novadi domā 4

NOVADI DOMĀ 5

NOVADI DZĪVO

ŠODIEN LASIET
ATPAKAĻ
Atsaucoties rakstam «Pārdomas par izglītību Staicelē» (1)
Izlasīju 12. februāra Auseklī pensionāres Veltas Andersones rakstu par izglītību Staicelē. Es kā Staiceles vidusskolas absolvente nespēju klusēt, tāpēc vēlos izteikt savas domas par šo tēmu.

Uzskatu, ka cilvēkam, kurš dzīvo Staicelē, būtu jāatbalsta vietējie, kuri domā par savas pilsētas attīstību. Neizprotu, kāpēc Andersones kundze ir pret pilsētas labklājību? Vai nebūs kauns turpmāk dzīvot Staicelē un skatīties acīs pārējiem, kuri cīnās, lai mēs būtu pilsēta ar gudriem cilvēkiem? Protams, ikvienam ir tiesības izteikt domas, bet vajadzētu izvērtēt, cik objektīvas un patiesas tās ir. Katrs pats esam atbildīgs par savas nākotni. Ja es vēlos sasniegt augstus rezultātus tepat Latvijā un dzimtajā pilsētā, tad to daru un neviens mani neietekmēs, lai mainītu lēmumu! Jā, arī Staicelē ir cilvēki, kuri dodas pieredzes un labklājības meklējumos uz ārzemēm. Bet, manuprāt, aizbraucot viņi kļūst it kā par vergiem, kuri dara melno darbu, lai tikai saņemtu naudu. Vai tajā ir īstā laime?

Piekrītu, ka vidējo izglītību var iegūt dažādos veidos - vidusskolā, vakarskolā, arodskolā. Bet katrs pats taču izvērtē savus nākotnes plānus! Un nepietiek tikai ar profesijas iegūšanu, lai sasniegtu augstus rezultātus, vajadzīga liela mērķtiecība un sapratne, ka kopumā izglītība ir svarīga! Darba devēji izvēlas stipras personības ar radošumu, augstāko izglītību, tikai ar vidējo profesionālo nevar izlauzties cauri darbu tirgum mūsdienās. Neizprotu, kāpēc mums vajadzētu apgūt un strādāt vienalga kādā profesijā, ka tikai pabeigta arodskola, ja vēl neapzināmies, ko īsti vēlamies? Es pašlaik studēju un esmu apmierināta ar iegūtajām zināšanām, tāpēc ar pilnu atbildību saku, ka Staiceles vidusskolā man bija vislabākā sagatavošanās augstskolai!

Vēl gribu uzsvērt, ka Staiceles vidusskolā organizē tikšanās ar karjera konsultantu! Bija mums pat iespēja katram privāti aprunāties ar šiem speciālistiem un lemt par saviem nākotnes plāniem. Pie skolēniem reizi mēnesī tika aicināti cilvēki, kuri pēc Staiceles skolas dzīvē sasnieguši ļoti augstus rezultātus, viņi dalījās savos iespaidos. Bet jaunieši, kuri paši nevēlas kļūt patstāvīgi, nekad nesasniegs izcilību. Es ne mirkli nenožēloju, ka pirms augstskolas mācījos vidusskolā Staicelē.

Katram dzīvē ir mērķis, ja vēlas, var panākt visu ar entuziasmu un papildus interesēm. Nav jāapvaino skolotāji, ja kāds jaunietis nespēj sasniegt augstāko līmeni, jo galvenais viņa dzīvē ir izklaide. Pedagogs ir cilvēks, kurš jebkurā brīdī gatavs palīdzēt, izskaidrot, dot padomu, bet katram pašam ļoti daudz ar sevi jāstrādā, jālasa, lai eksāmenu rezultāti būtu labi.

Piekrītu, ka eksāmenu līmenis daļai no vidusskolas beidzējiem pasliktinās, bet tas nenotiek tikai Staicelē, tā ir tendence valstī kopumā! Piemēram, paskatījos statistiku matemātikas eksāmena 2014./2015. m. g. rezultātiem. Tie kļuvuši labāki! Tātad var secināt, ka skolotāji prot iemācīt. Un nepiekrītu, ka labākie skolēni aiziet prom pēc 9. klases. Mēs, 13 pērngada Staiceles vidusskolas beidzēji, bijām labākie mācībās, mūzikas skolā, arī sportā! Esam bijuši arī Latvijas mēroga konkursu laureāti, par to rakstīja Auseklī!

Vēl uzskatu, ka vecāki tikai daļēji spēj ietekmēt bērnu izvēli, kur turpināt mācības pēc 9. klases, jo nav agrākie laiki, kad lielākā loma bija vecāku viedoklim. Mēs paši izvēlamies profesiju, jo nav liela māksla izmācīties, ko vecāki uzskata par pareizāko, un tad visu turpmāko dzīvi strādāt darbā, kurš nav tuvs pašam. Dīvaini šķiet, kā gados vecāks cilvēks, kurai bērni vai mazbērni nav mācījušies mūsu Staiceles vidusskolā (10. - 12. klasēs), tik agresīvi raksta, ka staiceliešiem nav vajadzīga vidējās izglītības iestāde! Vidusskolu vajadzētu saglabāt tieši Staicelē, jo, pirmkārt, šeit ir lielāks skolēnu skaits vecākajās klasēs nekā Alojas Ausekļa viduskolā. Otrkārt, šeit ir internāts, kur jauniešiem no citām pilsētām nakšņot, ja viņi izvēlējušies Staiceles vidusskolu. Un arī Alojas bērni katru gadu brauc uz Staiceli, lai pie mums mācītos.

Ja deputāti izlems par Staiceles vidusskolas reorganizēšanu, lai atstātu novadā Alojas vidusskolu, cilvēki aizbrauks prom no Staiceles un pilsēta ar laiku pat izzudīs. Skolēni no tālākām Latvijas pilsētām neturpinās mācības Alojā, jo galvenokārt viņi Staicelē ir skolas, klasesbiedru, skolotāju, arī futbola dēļ, jo vēlas nākotni saistīt ar sportu.

Pati esmu beigusi Staiceles vidusskolu un lepojos, ka savu izvēli izdarīju par labu dzimtajai pilsētai, jo pēc 9. klases nebija konkrētu ideju par nākotnes plāniem. Pateicoties pedagogiem, viņu centieniem, padomiem, pēc 3 gadiem vidusskolā sapratu, kas ir mans aicinājums. Studējot saprotu, cik noderīgi dzīvē ir gudru pedagogu padomi! Zinu daudzus cilvēkus, kuri pabeiguši Staiceles vidusskolu, iestājušies augstskolās, beiguši un strādā izvēlētajā profesijā. Tāpēc uzskatu, ka katrs pats ir savas laimes kalējs un drīkst izvēlēties, kur mācīties.

Domāju, objektīvāks viedoklis par izglītību Staicelē būtu, ja savas domas izteiktu arī vecāki, kuru bērni pašlaik mācās, un paši skolēni, nevis cilvēks no malas. Uzskatu, ka mēs labāk zinām, ko skolotāji prot iemācīt un ko jaunieši vēlas sasniegt. Lai Izglītības un zinātnes ministrija lemj, kurai skolai jāpaliek.
Dita KAŽOKA,
Staiceles vidusskolas 2015. gada absolvente

KOMENTĀRI (1)

donis 02.03.2016 10:33
Staicelē skola ir ļoti vajadzīga.
Pievienot savu komentāru
Vārds: Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji!
Arhīvs
LAIKA ZIŅAS
Seko mums twitter

Abonējiet Ausekli

Web Statstika - profesionāla majas lapu statistika

1189.lv

Abonēšana

   
 
Dažām dienām piemīt izvadīts cauri, jo Brand new Orleans svēto centrs asics femme ķimerēties nometa uz Bay area Forty-Niners. Kopā ar attiecībā uz brīdi, kā arī četrdesmit piecas tikai sekundes paliek nacionālās futbola LĪGAS Tālo nike roshe run Austrumu sapulces pusfināls ugg soldes online spēli pēc svētdienas, New orleans svēto entuziasti bija jau pašlaik svin labu paredzamo triumfs, jo New orleans saints ir pieredze iegūst faktiskās rokasgrāmata, kā arī gandrīz viss, kas viņiem bija pabeigt izskatīt lai nopelnītu louis vuitton pas cher bija veikt lielas grūtības aizsardzību. Tomēr viņi neveiksmīgs darbs.
Ir vēlējās, kuriem ne viens no ģimenes locekļiem ir pieredze sirdslēkmes! Tomēr New orleans saints piemīt bojāts daudzām New orleans saints entuziasts faktisko būtību jau vairākus gadus. Tāpēc neļaujiet faktisko New orleans svēto samazinājās iznīcinām savu 7 dienu laikā nedz savu prieku, kas saistīti ar visām šīm citām nacionālā futbola līga veikt kompromisus. Tā bija tomēr nožēlu, air max ko New orleans svēto darbojas ballon de foot atkal Pierre Jones pieredzējis perioda slēgšanas prātā bojājumus iepriekšējās moncler doudoune ostas online spēli kā arī viņš ir vēlējās ātru rekuperācija.
Varbūt caur sakņu par, ka azartspēles šo konkrēto 7 dienām, ka sakaut faktisko videi draudzīgas šāda veida Packers, jūs saņemsiet visu futbola progresēšanu prom, kad Titans sakaut faktisko 40 Niners. 1 dinamiskas tieši faktiskā new balance baratas Titans ir faktiski kas Brand new Orleans pamatiedzīvotāju Eli Manning var quarterback. piumino moncler Galu galā tā ir tikai sporta aktivitātes, lai entuziasti, kā jums nav novietnē kaut ko, kad māju grupa pārvalda faktisko lielu tiešsaistes spēle zaudēta. Arī entuziasti dzīvo tikai no piesaistīto lepojas privilēģijas var pierādīt un spēlmaņiem saņem naudu sporta eksperta darbības veikšanai.
Labi bērni, kā arī kā māti un tēvu, šī lieta ir; Neļaujiet abercrombie outlet profesionālās sporta aktivitātes new balance uk nosaka savas jūtas, 7 dienas tn pas cher vai pat pastāvēšanu. Nav nekas, ko tu vari darīt, kas palīdzēs veikt faktisko ugg boots New orleans saints nopelnīt vai pat shed. Tas tomēr bija tāpat kā briesmīgu galvassāpes, kā New orleans saints samazinājās kopējais spēle, tomēr tik kāda persona (ventilators) darbosies tomēr ņemt to, kā tad, ja iespējams, amerikāņu kalniņi brauciens; tas ir aizraujošs, kā arī psiholoģisko ugg italia ceļojums, taču, kad tas ir vairāk nekā, tas ir vairāk nekā. Varbūt pēc 12 mēnešiem!
.
SĀKUMA LAPA | REDAKCIJA | REKLĀMA | KONTAKTI | MŪSU STATISTIKA | LAPAS KARTE | SAITES | LIETOŠANAS NOTEIKUMI
Pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz "Ausekli" obligāta.
CopyRight © AUSEKLIS 2017  Web izstrāde: Web Dienests
 
 • Cheap Authentic NHL Jerseys
 • cheap nfl jerseys from china
 • NFL jerseys are cheap
 • buy cheap nfl jerseys
 • nhl jerseys wholesale
 • nfl wholesale jerseys cheap
 • cheap MLB jerseys
 • cheap football jerseys
 • QSJVAM
 • wholesale nfl jerseys
 • cheap nfl jerseys